
Eerste turbine windmolenpark Hollandse Kust Noord staat
ROTTERDAM (ANP) - De eerste windturbine van het nieuwe windmolenpark op zee Hollandse Kust Noord staat. Dat maakt het samenwerkingsverband van Shell en Eneco bekend. Het is de bedoeling dat het windpark voor de kust van Noord-Holland dit jaar afkomt. Dan staan er in totaal 69 windturbines.
CrossWind, zoals het bedrijf van Eneco en Shell heet, verwacht dat het park na voltooiing jaarlijks 3,3 terawattuur aan elektriciteit kan opwekken. Dat is evenveel als 2,8 procent van alle elektriciteit die Nederland per jaar verbruikt.
Maritiem dienstverlener Van Oord installeert de turbines samen met de windmolenfabrikant Siemens Gamesa Renewable Energy. Als de weersomstandigheden het toelaten kunnen zij met het installatieschip Scylla binnen 24 uur zo'n grote windturbine, met wieken van 97 meter lang, installeren.
Vorig jaar kondigde het kabinet aan de capaciteit voor windenergie op zee grofweg te willen verdubbelen. Een groot deel daarvan is nodig om de industrie te helpen met verduurzamen, bijvoorbeeld voor de productie van groene waterstof. Die energiedrager moet als milieuvriendelijker alternatief voor fossiele brandstoffen in bijvoorbeeld de staalproductie dienen, maar daar is wel veel hernieuwbare elektriciteit voor nodig.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal de importheffing op Chinese goederen niet eenzijdig verlagen. Dit heeft Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt gezegd.
1 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Google heeft ingestemd met het schikken van een rechtszaak in de Verenigde Staten over beschuldigingen van discriminatie. Zo'n 4000 werknemers van het techconcern krijgen met de voorgestelde deal 50 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 44,4 miljoen euro.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Zwitserland en de Verenigde Staten zijn overeengekomen hun handelsgesprekken te versnellen en zijn vastbesloten snel tot een akkoord te komen. Dat heeft de Zwitserse bondspresident Karin Keller-Sutter vrijdag gezegd, zonder een specifiek tijdspad te noemen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag iets hoger geëindigd, nadat de hoofdgraadmeter op het Damrak donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten uitkwam. Beleggers hebben hoop geput uit de handelsovereenkomst die de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk donderdag bekendmaakten. President Donald Trump zei dat "meerdere deals" zullen volgen.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Vakbond FNV overlegt maandag met het personeel van Tata Steel over een mogelijke staking op het hoogovencomplex bij IJmuiden. Omdat de directie van het staalconcern blijft vasthouden aan het schrappen van 1600 arbeidsplaatsen, bereiden de werknemers en bonden zich voor op acties.
5 uur geledenMENAAM (ANP) - De koper van tien vakantieparken van Peter Gillis zoekt naar overeenstemming met de realityster om de koop toch te laten plaatsvinden. Daarmee is er sprake van een koerswijziging. Eerst weigerde koper Taeke Dijkstra te betalen door de problemen van Gillis met de Belastingdienst, maar zijn nieuwe advocaat Oscar van Oorschot overtuigde hem toch weer in gesprek te gaan. Dat bevestigt Van Oorschot na berichtgeving van Omroep Brabant.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag licht omhoog. Beleggers wachten vooral op de gesprekken tussen de Verenigde Staten en China komend weekend. De delegaties van beide landen ontmoeten elkaar zaterdag in het Zwitserse Genève. Het zijn de eerste gesprekken tussen China en de VS sinds president Donald Trump zijn handelstarieven onthulde. Trump sloot donderdag al een handelsdeal met het Verenigd Koninkrijk en gaf aan dat de torenhoge importheffingen op Chinese goederen verlaagd kunnen worden als de onderhandelingen goed verlopen.
6 uur geleden