Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste topvrouw grootste Duitse vakbond richt pijlen op Elon Musk

Eerste topvrouw grootste Duitse vakbond richt pijlen op Elon Musk

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De aanstaande topvrouw van Duitslands machtigste vakbond IG Metall waarschuwt Elon Musk voor pogingen om vakbondsvorming in zijn Tesla-fabriek in de buurt van Berlijn te voorkomen.

"Je moet voorzichtig zijn. De spelregels zijn hier anders", zegt Christiane Benner, die maandag het roer van de vakbond overneemt tijdens de algemene vergadering in Frankfurt. Het is voor het eerst dat de bond door een vrouw geleid gaat worden.

Musk heeft tot nu toe geweigerd om het soort loonovereenkomsten te ondertekenen die gebruikelijk zijn in Duitsland, waardoor het bedrijf op ramkoers ligt met Benner. In de Duitse Tesla-fabriek rolt het populaire Model Y van de band, de best verkochte auto van Europa eerder dit jaar. Musk heeft daar zo'n 12.000 mensen in dienst.

Benner maakt zich grote zorgen over werknemers in de Duitse auto-industrie. Ze wijst op de zwakkere vraag uit China, de hogere rentetarieven en de aanhoudende gevolgen van de energiecrisis van vorig jaar. Daardoor zijn sommige fabrieken al gesloten en is de productie naar het buitenland verplaatst.

Meer uit Financieel

Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

49 minuten geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

1 uur geleden
Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

2 uur geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

4 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

4 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

6 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

6 uur geleden