Eerste topvrouw grootste Duitse vakbond richt pijlen op Elon Musk
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De aanstaande topvrouw van Duitslands machtigste vakbond IG Metall waarschuwt Elon Musk voor pogingen om vakbondsvorming in zijn Tesla-fabriek in de buurt van Berlijn te voorkomen.
"Je moet voorzichtig zijn. De spelregels zijn hier anders", zegt Christiane Benner, die maandag het roer van de vakbond overneemt tijdens de algemene vergadering in Frankfurt. Het is voor het eerst dat de bond door een vrouw geleid gaat worden.
Musk heeft tot nu toe geweigerd om het soort loonovereenkomsten te ondertekenen die gebruikelijk zijn in Duitsland, waardoor het bedrijf op ramkoers ligt met Benner. In de Duitse Tesla-fabriek rolt het populaire Model Y van de band, de best verkochte auto van Europa eerder dit jaar. Musk heeft daar zo'n 12.000 mensen in dienst.
Benner maakt zich grote zorgen over werknemers in de Duitse auto-industrie. Ze wijst op de zwakkere vraag uit China, de hogere rentetarieven en de aanhoudende gevolgen van de energiecrisis van vorig jaar. Daardoor zijn sommige fabrieken al gesloten en is de productie naar het buitenland verplaatst.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
19 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
20 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.
23 uur geleden