Eerste pole voor Italiaanse coureur Morbidelli in MotoGP
BARCELONA (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Franco Morbidelli heeft voor het eerst poleposition veroverd in de MotoGP. De 25-jarige coureur van Petronas Yamaha, het team waarbij de Nederlander Wilco Zeelenberg als teammanager werkt, was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Barcelona. Morbidelli veroverde pole met een snelste ronde van 1.38,798. De Italiaan boekte twee weken geleden in San Marino zijn eerste overwinning in de koningsklasse.
De voorste rij bestaat volledig uit Yamaha-coureurs. Fabio Quartararo, de Franse teamgenoot van Morbidelli, eindigde als tweede op 0,210 seconde. De Italiaanse veteraan Valentino Rossi zette de derde tijd neer. De 41-jarige Rossi, die bij het fabrieksteam van Yamaha na dit seizoen wordt vervangen door Quartararo en diens plek overneemt bij satellietteam Petronas Yamaha, gaf 0,331 seconde toe op zijn aanstaande teamgenoot.
Na acht races zijn de verschillen in het WK-klassement van de MotoGP bijzonder klein. De Italiaanse Ducati-coureur Andrea Dovizioso leidt met 84 punten, gevolgd door Quartararo (83) en de Spanjaarden Maverick Viñales (83) en Joan Mir (80).
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
7 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden