Eerste pole voor Italiaanse coureur Morbidelli in MotoGP
BARCELONA (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Franco Morbidelli heeft voor het eerst poleposition veroverd in de MotoGP. De 25-jarige coureur van Petronas Yamaha, het team waarbij de Nederlander Wilco Zeelenberg als teammanager werkt, was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Barcelona. Morbidelli veroverde pole met een snelste ronde van 1.38,798. De Italiaan boekte twee weken geleden in San Marino zijn eerste overwinning in de koningsklasse.
De voorste rij bestaat volledig uit Yamaha-coureurs. Fabio Quartararo, de Franse teamgenoot van Morbidelli, eindigde als tweede op 0,210 seconde. De Italiaanse veteraan Valentino Rossi zette de derde tijd neer. De 41-jarige Rossi, die bij het fabrieksteam van Yamaha na dit seizoen wordt vervangen door Quartararo en diens plek overneemt bij satellietteam Petronas Yamaha, gaf 0,331 seconde toe op zijn aanstaande teamgenoot.
Na acht races zijn de verschillen in het WK-klassement van de MotoGP bijzonder klein. De Italiaanse Ducati-coureur Andrea Dovizioso leidt met 84 punten, gevolgd door Quartararo (83) en de Spanjaarden Maverick Viñales (83) en Joan Mir (80).
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
4 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
15 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
16 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
16 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
20 uur geleden