Eerste pole voor Italiaanse coureur Morbidelli in MotoGP
BARCELONA (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Franco Morbidelli heeft voor het eerst poleposition veroverd in de MotoGP. De 25-jarige coureur van Petronas Yamaha, het team waarbij de Nederlander Wilco Zeelenberg als teammanager werkt, was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Barcelona. Morbidelli veroverde pole met een snelste ronde van 1.38,798. De Italiaan boekte twee weken geleden in San Marino zijn eerste overwinning in de koningsklasse.
De voorste rij bestaat volledig uit Yamaha-coureurs. Fabio Quartararo, de Franse teamgenoot van Morbidelli, eindigde als tweede op 0,210 seconde. De Italiaanse veteraan Valentino Rossi zette de derde tijd neer. De 41-jarige Rossi, die bij het fabrieksteam van Yamaha na dit seizoen wordt vervangen door Quartararo en diens plek overneemt bij satellietteam Petronas Yamaha, gaf 0,331 seconde toe op zijn aanstaande teamgenoot.
Na acht races zijn de verschillen in het WK-klassement van de MotoGP bijzonder klein. De Italiaanse Ducati-coureur Andrea Dovizioso leidt met 84 punten, gevolgd door Quartararo (83) en de Spanjaarden Maverick Viñales (83) en Joan Mir (80).
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
6 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
14 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden