Eerste passagiers hebben quarantaineschip bij Japan verlaten
TOKIO (ANP/AFP) - Elf passagiers van 80 jaar of ouder van het door het nieuwe coronavirus getroffen cruiseschip Diamond Princess bij Japan zijn als eersten van boord gegaan. Zij zijn in slechte gezondheid of ze zaten in de binnenhutten zonder ramen. De elf reizigers, allen virusvrij, worden naar een speciale opvang gebracht.
De Japanse autoriteiten zeiden niet of er vrijdag meer mensen van het schip vertrekken en gaven geen verdere details.
Het schip ligt al tien dagen afgesloten voor de Japanse kust bij de stad Yokohama, nadat bij een passagier het coronavirus was vastgesteld. Het had zo'n 3700 mensen aan boord, onder wie vijf Nederlanders. 218 mensen raakten besmet op het schip, zij zijn eerder naar ziekenhuizen overgebracht. Tien van hen zijn in "kritieke toestand", zei een Japanse gezondheidsminister vrijdag. Naar verwachting eindigt de quarantaine van het schip aanstaande woensdag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
4 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
5 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
5 uur geleden