Eerste ontmoeting tussen Nederland en Turkije op eindtoernooi
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal en Turkije staan zaterdag in Berlijn voor het eerst tegenover elkaar op een eindtoernooi. Beide landen troffen elkaar wel in kwalificatiewedstrijden voor het WK en EK en in vriendschappelijke wedstrijden.
Van de veertien vorige ontmoetingen won Oranje er zes, Turkije vier en vier duels eindigden onbeslist. De meest recente ontmoetingen waren in de kwalificatie voor het WK van 2022. Turkije won in maart 2021 met 4-2 in Istanbul, mede door drie treffers van voormalig Fortuna-speler Burak Yilmaz. In september van dat jaar was Oranje in de Johan Cruijff ArenA met 6-1 te sterk en scoorde Memphis Depay drie keer.
Bondscoach Ronald Koeman deed als speler mee in de twee kwalificatiewedstrijden tegen Turkije voor het WK van 1994. Oranje won beide ontmoetingen, in Istanbul en Utrecht, met 3-1.
Montella
Vincenzo Montella, de huidige bondscoach van Turkije, voetbalde in het seizoen 2002/2003 bij AS Roma. In de tweede groepsfase van de Champions League viel hij in de twee wedstrijden tegen Ajax in. Koeman was toen trainer van de Amsterdammers. In Rome werd het 1-1 en Ajax won in Amsterdam met 2-1.
Montella maakte ook deel uit van de Italiaanse selectie die op het EK van 2000 in de halve finales van Oranje won. Hij kwam in dat duel niet in actie.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
8 minuten geledenLONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen (44) vertrekt in april volgend jaar bij Ajax. Dat is na gesprekken met de raad van commissarissen besloten, meldt de club uit Amsterdam in een persbericht.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz rekent zondag op Ivan Perišić voor de uitwedstrijd van PSV tegen SC Cambuur. De aanvaller liep woensdag een hoofdwond op in het thuisduel met Club Brugge in de Champions League. "Maar we hebben nog twee dagen", zei de coach van de titelverdediger in de Eredivisie. "We gaan het zien maar ik denk wel dat hij het redt."
5 uur geleden