Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste 'normale' week zonder Britten op interne Europese markt

Eerste 'normale' week zonder Britten op interne Europese markt

DEN HAAG (ANP) - De impact van het vertrek van de Britten uit de interne Europese markt zal maandag naar verwachting meer merkbaar worden. In de eerste dagen na de kerstvakantie zullen handels- en vervoersstromen meer al normaal verlopen. Daarbij is de vraag of bijvoorbeeld de douane goed toegerust is om de nieuwe werkelijkheid aan te kunnen.

De douane had eerder al gewaarschuwd voor extra drukte door de brexit, ook nadat de machtsblokken kort voor kerst tot een handelsakkoord kwamen. De Britten verlieten krap een jaar geleden al de Europese Unie, maar waren tot eind 2020 gebonden aan bestaande afspraken met het landenblok. De eerste dagen van het nieuwe jaar was er traditiegetrouw minder economische bedrijvigheid. Daarmee was de exacte impact ook minder goed in te schalen.

In de afgelopen twee jaar heeft de douane circa negenhonderd nieuwe medewerkers aangenomen om al het extra werk te verzetten. Eerder gaf de instantie aan in de eerste vier tot zes weken vertragingen te verwachten in de Rotterdamse haven als gevolg van de brexit. Ook op Schiphol zal het wennen zijn, omdat reizigers echt te maken krijgen met een grens. Ook mogen bijvoorbeeld niet meer zomaar bepaalde bederfelijke producten het land worden binnengebracht.

Meer uit Financieel

Duitse Just Eat-dochter Lieferando wil 2000 bezorgers ontslaan

BERLIJN (ANP) - Lieferando, de Duitse dochter van de Nederlandse maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, wil tegen het einde van het jaar 2000 bezorgers ontslaan. Dat komt neer op een vijfde van alle bezorgers, heeft het bedrijf donderdag aangekondigd. Aanleiding voor de ontslagen is de samenwerking die het Duitse platform volgend jaar aangaat met lokale onderaannemers voor de bezorging van maaltijden.

56 minuten geleden
Kleine plussen voor beurzen New York, PepsiCo omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine plussen geopend. Bij de bedrijven op Wall Street stond PepsiCo bij de stijgers dankzij beter dan verwachte resultaten van de producent van frisdrank en snacks. Het aandeel klom 6 procent.

1 uur geleden
PepsiCo groeit vooral buiten Noord-Amerika

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - PepsiCo is van april tot en met juni vooral buiten de Noord-Amerikaanse thuismarkt gegroeid. Dat meldde het bedrijf achter onder meer Pepsi-cola, Gatorade-sportdrank en Lay's-chips bij de presentatie van de kwartaalresultaten. De groei zat met name in de EMEA-regio, waar PepsiCo Europa, het Midden-Oosten en Afrika onder schaart.

4 uur geleden
Europa krijgt dit jaar mogelijk patatoverschot, denkt marktbureau

LELYSTAD (ANP) - Europa krijgt dit jaar mogelijk een overschot aan patat. Dit verwacht marktbureau DCA Market Intelligence, na onderzoek in Nederland, België, Duitsland en Frankrijk. Het bureau denkt echter niet dat friet in de supermarkt of snackbar hierdoor goedkoper wordt, maar een grote prijsstijging zou ook even niet voor de hand liggen.

4 uur geleden
Miljardenovername van eigenaar winkelketen 7-Eleven gestrand

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Een poging van het Canadese bedrijf Couche-Tard om het moederbedrijf van gemakswinkelketen 7-Eleven over te nemen is gestrand. Volgens Couche-Tard heeft het Japanse Seven & i geweigerd om constructieve gesprekken te voeren. Daarom werd het bod van bijna 6,8 biljoen yen (omgerekend ruim 39 miljard euro) ingetrokken.

5 uur geleden
Duitsland wijst EU-begroting van Von der Leyen af

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland gaat niet akkoord met het voorstel van Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, voor een nieuwe EU-meerjarenbegroting. Von der Leyen wil een begroting voor 2028-2034 van 2000 miljard euro. Dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van het huidige financiële plan van 1200 miljard euro, dat loopt tot 2027.

5 uur geleden
Bloomberg: Europese cacaofabrieken vermalen opnieuw minder bonen

LONDEN (ANP) - De productievertraging bij Europese cacaofabrieken is in het tweede kwartaal verder toegenomen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een rondvraag bij zeven verwerkers en handelaren van cacao, de grondstof die bepalend is voor de smaak van chocola.

6 uur geleden