Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste nationale corona-apps Europees verbonden

Eerste nationale corona-apps Europees verbonden

BRUSSEL (ANP) - De nationale corona-apps van Duitsland, Italië en Ierland zijn na een proefperiode sinds maandag met elkaar verbonden. Dat betekent dat het systeem van opsporing van en waarschuwing voor contact met een besmette persoon in de drie landen over-en-weer werkt. Volgende week worden de apps van Tsjechië, Spanje, Denemarken en Letland ook op het Europese gateway-systeem aangesloten.

Volgens Eurocommissaris Stella Kyriakides (Volksgezondheid) kunnen de 'grensoverschrijdende' apps bij reizen andere maatregelen zoals meer testen en het handmatig traceren van contacten met besmette personen aanvullen. Ze riep de Europese burgers op hun nationale app te downloaden en te helpen de verspreiding van het virus in heel Europa te bestrijden. Het is de bedoeling dat in november nog meer nationale apps op het systeem worden aangesloten.

In totaal hebben 30 miljoen mensen de Duitse, Ierse of Italiaanse app gedownload. Via de gateway wordt informatie versleuteld en anoniem uitgewisseld. Als bijvoorbeeld een Duitser die de nationale app heeft gedownload tijdens een bezoek in Rome in contact komt met een besmet persoon die de Italiaanse app op zak heeft, dan wordt de Duitser daarvan op de hoogte gesteld. De informatie wordt maar zo lang opgeslagen als voor de opsporing en waarschuwing nodig is en individuen kunnen niet worden geïdentificeerd, stelt het dagelijks EU-bestuur.

Meer uit Buitenland

Oekraïense aanval treft Russische duikboot, primeur in oorlog

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïense onderwaterdrones hebben met succes een Russische duikboot aangevallen, meldt de Oekraïense binnenlandse veiligheidsdienst (SBOe). Dat is voor het eerst in de oorlog met Rusland. De duikboot lag op het moment van de aanval aangemeerd in de Zwarte Zeehaven van de Russische plaats Novorossiejsk.

41 minuten geleden
VS: Trump gaat met Europeanen bellen over Oekraïne

BERLIJN (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Europese leiders bellen over de lopende inspanningen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat heeft een hoge Amerikaanse functionaris bekendgemaakt. Wanneer het telefoongesprek precies zal plaatsvinden, is nog onduidelijk.

1 uur geleden
Amerikanen sluiten aan bij avondtop over Oekraïne in Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De Amerikanen schuiven aan bij de internationale top maandagavond in Berlijn over Oekraïne. Dat maakte de gastheer, de Duitse regeringsleider Friedrich Merz, bekend. Hij noemde de kans op een echt vredesproces nu groter dan ooit sinds Rusland in 2022 een grootschalige invasie begon.

1 uur geleden
VS: sterke veiligheidsgaranties voor Oekraïne in de maak

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne krijgt stevige Amerikaanse veiligheidsgaranties na het einde van de Russische oorlog tegen het land. Het gaat om garanties die vergelijkbaar zijn met die van het westerse militaire NAVO-bondgenootschap, aldus een Amerikaanse functionaris.

2 uur geleden
Trump wijt dood Rob Reiner aan 'Trump Derangement Syndrome'

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump suggereert dat de dood van regisseur Rob Reiner kwam door "de woede die hij bij anderen veroorzaakte door zijn enorme, onwrikbare en ongeneeslijke aandoening, bekend als Trump Derangement Syndrome", een term die Trump gebruikt voor mensen die kritisch op hem zijn. Dat schrijft de Amerikaanse president op Truth Social.

2 uur geleden
Kallas: akkoord EU over inzet bevroren Russische tegoeden onzeker

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het is uiterst onzeker of de EU-regeringsleiders tijdens hun top later deze week instemmen met het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Ik ben van nature optimistisch, maar ik zie ook hoe moeilijk het is", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een bijeenkomst met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Ze durft geen schatting te geven van hoe groot de kans is dat er deze week een akkoord komt.

2 uur geleden
Minister: FBI verijdelt reeks bomaanslagen in Californië

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft een reeks bomaanslagen verijdeld met doelwitten in de staat Californië, zegt minister van Justitie Pam Bondi. De daders wilden volgens haar ook agenten en voertuigen van de immigratiedienst ICE aanvallen.

2 uur geleden