Eerste MotoGP-zege Quartararo, zware crash wereldkampioen Márquez
JEREZ (ANP) - De Franse motorracer Fabio Quartararo heeft in de eerste race van dit seizoen in de MotoGP meteen zijn eerste zege ooit behaald in de koningsklasse van de motorsport. De coureur van Petronas Yamaha, het team van de Nederlandse manager Wilco Zeelenberg, was de snelste op het circuit van Jerez in de Grote Prijs van Spanje.
Quartararo startte van poleposition, maar hij kon die eerste plek niet vasthouden. Regerend wereldkampioen Marc Márquez was in de beginfase de sterkste en nam na enkele ronden de leiding. In zijn gretigheid snel afstand te nemen van de concurrentie, maakte de Spanjaard een fout en stuurde zijn Honda de grindbak in. Márquez zakte naar achteren in het veld, maar begon vervolgens aan een indrukwekkende inhaalrace.
Op drie ronden voor het einde lonkte zelfs de tweede plaats, maar hij maakte opnieuw een stuurfout en ging onderuit. Márquez werd van zijn motor afgeworpen en maakte een harde schuiver. Het leek erop dat hij letsel aan nek en arm heeft opgelopen.
Meer uit Sport
TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
40 minuten geledenBORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
13 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
21 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
21 uur geleden