
Eerste minifestival van Zeeuwse coverbands
MIDDELBURG - Muziekliefhebbers opgelet…! Onder de naam Band on the Run barst vrijdag 29 september in het Middelburgse Poppodium De Spot de eerste editie los van het minifestival De Zeeuwse Coverbands. Tijdens dit muziekfestijn treden drie Zeeuwse coverbands op: D-Four and More, Recovery en Blues Stuff.
Muzikanten vinden het altijd leuk om ergens op te treden. Ze delen een passie voor muziek en muziek maken, maar velen zitten ook in (cover)bands en willen graag regelmatig met hun band optreden. Het leek de initiatiefnemers van Band on the Run daarom een goed idee om Zeeuwse coverbands één, misschien zelfs twee keer per jaar op een minifestival een terugkerend podium te geven. Op het minifestival De Zeeuwse Coverbands, georganiseerd in nauwe samenwerking met Poppodium De Spot, beklimmen drie Zeeuwse coverbands elk twee maal dertig minuten het podium tijdens een avondvullend programma, waarbij de bands hun eigen cover repertoire brengen. De bands lossen elkaar elke dertig minuten af.
Deelnemende bands
Recovery is een grote feestband van negen man met blazers en twee zangeressen. Het repertoire bestaat uit dansbare popcovers van de voorbije decennia, met af en toe een rustig nummer tussendoor om even bij te komen. Denk aan Anouk, Stevie Wonder, The Pointer Sisters en Caro Emerald, er zit voor iedereen wel iets tussen.
Blues Stuff bestaat uit een viertal doorgewinterde muzikanten met een passie voor stevige blues. De band, die meerdere malen op de Bluesroutes in Middelburg en Vlissingen stond, speelt op geheel eigen wijze maar zonder het origineel geweld aan te doen covers van bluesgrootheden als Stevie Ray Vaughan, Monti Amundson, Freddie King, Jimi Hendrix en Eric Clapton.
Het repertoire van de zeskoppige band D-Four and More bestaat uit hits uit vervlogen tijden tot aan nu: een muzikale reis door de tijd waarbij covers voorbijkomen van The Spencer Davis Group, J.J. Cale en The Beatles maar ook van Duffy en Amy Winehouse. Het enthousiasme en de soulvolle klanken van de band zorgen voor een swingend optreden met af en toe een intieme akoestische adempauze.
Het minifestival op vrijdag 29 september begint om 20.30 uur in De Spot, Beddewijkstraat 15, Middelburg.
Tickets kosten €6,00 en kunnen besteld worden via www.despotmiddelburg.nl.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - De naam Voedselbank doet vermoeden dat ze vooral voedsel verzorgen voor iedereen die niet genoeg geld heeft om eten te kunnen kopen. Voedselbank Walcheren doet echter nog heel veel meer. Vrijwilligsters Inge en Lia zijn hier nauw bij betrokken en vertellen er meer over.
34 minuten geledenMIDDELBURG - Zondag 18 mei zal Gospelkoor Inspiration uit Middelburg medewerking verlenen tijdens de samenkomst van het Leger des Heils Walcheren die, zoals gebruikelijk, om 10.00 uur begint.
22 uur geledenZOUTELANDE - Gedeputeerde Harry van der Maas van de provincie Zeeland heeft woensdag een eerste gastles verzorgd over de Holocaust op basisschool 't Paalhoofd in Zoutelande. Daarmee is het startschot gegeven voor Holocaustonderwijs in Zeeland. De komende maanden krijgen leerlingen van het basisonderwijs en voortgezet onderwijs op verschillende scholen een lesprogramma aangeboden.
1 dag geledenSEROOSKERKE - Op zaterdag 17 mei viert Hubo Serooskerke het 20-jarig bestaan van het pand aan de Hondegemsweg met een feestdag vol kortingen en activiteiten.
1 dag geledenMIDDELBURG - Een creatieve groep studenten van de HZ University of Applied Sciences heeft in het kader van een schoolopdracht een sieradenhouder ontwikkeld.
2 dagen geledenWESTKAPELLE - In de vuurtoren van Westkapelle is sinds eind april een foto-expositie te zien die gewijd is aan de cultuur van Westkapelle. De foto's zijn gemaakt door de Zeeuwse fotograaf Ruden Riemens.
2 dagen geledenMIDDELBURG - Zaterdag 10 mei vond in Kapelle de Regiofinale plaats voor teams in supplement E. Het combinatieteam MTV/GV Koudekerke had zich geplaatst door de twee plaatsingswedstrijden te winnen.
2 dagen geleden