
Eerste mast bij Rilland staat eind april
RILLAND - De bouw van het hoogspanningsstation van Tennet bij Rilland is in volle gang. De netbeheerder verwacht de eerste nieuwe hoogspanningsmast eind april op te richten.
Het in aanbouw zijnde station bij Rilland bevindt zich in de testfase. Om het nieuwe hoogspanningsstation dit jaar te kunnen aansluiten op de bestaande hoogspanningsverbinding, is de bouw van twaalf nieuwe masten rondom het station noodzakelijk.
Inmiddels zijn verschillende werkterreinen ingericht en bosschages gerooid om de werkzaamheden veilig te kunnen uitvoeren, laat Tennet weten. De heimachine verplaatst zich van de ene naar de andere mastpositie, waarna de bouwput gegraven wordt en de fundaties van de masten vorm krijgen.
Contractbreuk
De netbeheerder voert op dit moment voor de nieuwe 380kV-hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland werkzaamheden uit bij Heinkenszand, Borssele en Rilland. De rest van de bouw voor de nieuwe lijn ligt stil, vanwege de contractbreuk met de oorspronkelijke aannemer. Tennet werkt achter de schermen aan de nieuwe aanbesteding en de aanvraag van de benodigde vergunningen. ‘We streven ernaar dit voorjaar de aanbesteding opnieuw te starten.’ Tennet wil meerdere aannemers gelijktijdig aan verschillende onderdelen van het tracé laten werken om weer tijd in te lopen. ‘Zodra de opdracht gegund is aan de nieuwe aannemers, wordt duidelijk waar, wanneer en hoe er wordt gewerkt. We verwachten begin 2020 het werk te kunnen uitvoeren.’
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE - Al meer dan dertig jaar organiseert de Ondernemersvereniging Kapelle (OVK) een bijzondere traditie: de jaarlijkse OVK Puzzelrit. Dit evenement is bedoeld voor de leden van de ondernemersvereniging, maar de impact ervan reikt verder dan alleen de deelnemende bedrijven. De puzzelrit verbindt ondernemers, brengt hen langs bijzondere plekken in de omgeving en leidt vaak tot nieuwe samenwerkingen die ook inwoners van Kapelle en omgeving merken.
11 uur geledenKAPELLE - Martijn Akkerman, bekend van het televisieprogramma Tussen Kunst & Kitsch, komt zaterdagmiddag 27 september naar dorpshuis De Vroone in Kapelle voor een lezing en exclusieve Kapelse versie van Kunst & Kitsch.
16 uur geledenKRUININGEN - Op de A58 bij Kruiningen is dinsdagavond een bestelauto op zijn kant in de berm beland. Omdat de bestuurder aangaf dat hij beschoten zou zijn, rukten agenten en marechaussees met kogelwerende vesten uit.
19 uur geledenOSSENDRECHT - Is bodemherstel de oplossing voor het stikstofprobleem op de Brabantse Wal? Dorpsplatform Ossendrecht organiseert op donderdag 18 september een informatieavond waar twee deskundigen hun visie geven op de toekomst van dit unieke Natura 2000-gebied.
1 dag geledenYERSEKE - Maandagavond is een auto in een sloot terechtgekomen langs de Postweg in Yerseke. De bestuurder is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geledenKAPELLE - De gemeente Kapelle gaf in 2024 bijna 3,3 miljoen euro uit aan de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Dat is het hoogste bedrag sinds 2020, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 dagen geledenREIMERSWAAL - Online criminaliteit blijft groeien. In 2024 werden 2,4 miljoen Nederlanders slachtoffer van oplichting of fraude. Dat betekent dat ongeveer één op de zeven inwoners hiermee te maken kreeg.
2 dagen geleden