Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste langdurige covidpatiënten nu snel naar expertisecentra

Eerste langdurige covidpatiënten nu snel naar expertisecentra

UTRECHT (ANP) - Mensen met langdurige covidklachten kunnen vanaf vrijdag via hun huisarts worden aangemeld voor onderzoek in een van de eerste drie post-covid-expertisecentra, het Maastricht UMC+, Amsterdam UMC en Erasmus MC in Rotterdam. Of iedere belangstellende er terechtkan, is zeer de vraag. Er kunnen volgens een woordvoerder van de centra tot en met januari zo'n duizend patiënten worden gezien, terwijl er naar schatting 90.000 volwassenen aan langdurige covid lijden. Op den duur moeten alle universitaire medische centra een expertisecentrum openen.

Het zal nog wel een paar dagen duren voordat de eerste patiënten een van de eerste drie expertisecentra kunnen binnenlopen. Kinderen kunnen vanaf vrijdag ook worden doorverwezen, in hun geval vooralsnog naar Maastricht, Amsterdam én Utrecht, maar zij zullen nog niet meteen ergens terechtkunnen. De bedoeling is echter dat ook dat snel mogelijk wordt. Hoeveel kinderen langdurige covid hebben is niet duidelijk, maar het zijn er aanzienlijk minder dan onder volwassenen

De expertisecentra hanteren bepaalde behandelplannen, met name voor symptoombestrijding, maar zijn ook bedoeld om centraal kennis en ervaring op te doen om deze zo snel mogelijk te delen met andere zorgverleners. Die kunnen dan hopelijk ook snel patiënten helpen. Een en ander gebeurt in samenwerking met het al bestaande Post-COVID Netwerk Nederland (PCNN).

Symptomen van langdurige covid zijn onder meer vermoeidheid, benauwdheid, geheugen- en concentratieproblemen, spierpijn en hartkloppingen. Volwassen belangstellenden moeten minstens een jaar klachten hebben die wijzen op een besmetting door corona, zich flink minder fit voelen en, als het even kan, al een poging hebben gedaan om op te knappen door bijvoorbeeld fysio- of ergotherapie. Voor kinderen geldt dat zij al welkom zijn als ze minstens een half jaar klachten hebben.

Meer uit Binnenland

OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

2 uur geleden
Rotterdam herdenkt Duits bombardement in 1940

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.

2 uur geleden
Opnieuw aanhoudingen bij protest tegen noodopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.

4 uur geleden
Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

7 uur geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

8 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

17 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

18 uur geleden