Eerste kistje Alvantho-aardappelen levert 3000 euro op tijdens veiling
SINT-ANNALAND - Traditiegetrouw werd gisteren tijdens de eerste veildag het allereerste kistje Alvantho aardappelen weer geveild voor het goede doel. Dankzij het bod van Bas van Ravenswaaij - eigenaar van een groothandel in aardappelen, groenten en fruit - én een bijdrage door onze veilingvereniging, kon er een opbrengst van 3000 euro worden genoteerd.
Het nieuwe aardappelseizoen is weer begonnen. En dat werd gisteren ingeluid met de veiling van de eerste Thoolse aardappelen. In de laatst overgebleven aardappelveiling van Nederland - in Sint-Annaland - ging om 09.30 uur de klok weer draaien. Vanwege de weersomstandigheden startte het seizoen dit jaar drie weken later dan vorig jaar.
Op dinsdag 20 juni start het veilen van de Thoolse primeur aardappelen; de ALVANTHO’S. In de laatst overgebleven aardappelveiling van Nederland in Sint-Annaland, gaat om 9.30 uur de klok weer draaien. De opbrengst van de 1e kist met nieuwe aardappelen gaat traditiegetrouw naar een goed doel. Vanwege de weersomstandigheden start het seizoen drie weken later dan vorig jaar.
Goede doel
Uiteindelijk was het eigenaar van een groothandel in aardappelen, groenten en fruit, Bas van Ravenswaaij, die het hoogste bod deed. Samen met een bijdrage vanuit de veilingvereniging leverde het eerste kistje daardoor 3000 euro op. Anders dan anders koos de veiling er dit jaar voor om twee goede doelen te steunen: Metadidomi en Stichting De Vrienden van Siem. “Allereerst de Metadidomi Foundation, die met name hulp biedt aan de inwoners van het door oorlog zwaar getroffen Oekraïne. Samen met de ZLTO hebben ze onlangs een zaai- en pootgoedactie opgezet om daarmee een stukje zelfredzaamheid naar dit land te brengen”, aldus de veiling. “Stichting De Vrienden van Siem zet zich al 10 jaar in voor het welzijn van kankerpatiënten in de diverse behandelcentra. Dit jaar gaat de opbrengst naar de ZRTI, de afkorting voor ZuidWest Radiotherapeutisch Instituut in Vlissingen. Met de opbrengst van het eerste kistje ontvangen beide organisaties ieder 1500 euro. “Dat zorgde voor een instemmend applaus van de bomvolle mijnzaal in Sint-Annaland.”
Alvantho
ALVANTHO is het gedeponeerde handelsmerk van de Veilingvereniging Sint-Annaland en staat voor de afkorting: ‘Alles van Tholen.’ Jaarlijks verhandelen zij voor hun leden ongeveer 10.000 ton vroege en middelvroege aardappelen.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Burgemeester Sijbers heeft besloten om twee ruimtes in de loods aan het Klaverveld waar begin april een werkend drugslab werd aangetroffen, voor anderhalf jaar te sluiten. De politie stuitte toen tijdens een inval op een amfetaminelab. De sluiting gaat in op 18 mei 2026.
10 uur geledenSINT-ANNALAND - Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland krijgt van de Provincie Zeeland een subsidie voor verbeteringen aan de toegankelijkheid van het gebouw. Met het geld wil het streekmuseum de bouw van een buitenlift naar de bovenverdieping realiseren.
11 uur geledenSINT-ANNALAND - Voetbalvereniging Wij Houden Stand (WHS) in Sint-Annaland viert haar 95-jarig bestaan met een feestelijk jubileumweekend op 14, 15 en 16 mei. Op het programma staan onder meer een internationaal jeugdtoernooi, walking football en een feestavond.
16 uur geledenTHOLEN - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap Tholen organiseert op woensdag 13 mei om 10.00 uur een gespreksochtend rond het werk van de Joodse schrijfster Etty Hillesum. De bijeenkomst maakt deel uit van een serie gesprekken over spiritualiteit, levensvragen en inspirerende teksten.
1 dag geledenSTAVENISSE - Wie kent hem niet als de drijvende kracht achter Omroep Tholen. Maar Laban Hage (70) uit Stavenisse is veel meer dan alleen radiomaker. Hij heeft ook een groot voetbalhart en zette zich jarenlang op verschillende manieren in voor het verenigingsleven. Voor al zijn verdiensten werd hij tijdens de jaarlijkse lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
1 dag geledenTHOLEN - Afgelopen zaterdag trok de jaarlijkse Truckersrit opnieuw veel bekijks op Tholen. Onder een stralende zon reed een stoet van ongeveer negentig trucks over het eiland, terwijl langs de route enthousiast werd gezwaaid door jong en oud. Zowel in de cabines als langs de kant van de weg waren vooral veel blije gezichten te zien.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Nadat enkele jaren geleden zowel de jaarlijkse rommelmarkt als de braderie wegvielen, dachten de creatievelingen van Hervormde Kerk Oud-Vossemeer maar één ding: dit kan zo niet langer. Het dorp herleefde zaterdagmiddag onder een stralende zon dan ook oude tijden tijdens de eerste editie van de Roosevelt Fair.
2 dagen geleden