Eerste kiezers in New Hampshire al naar de stembus
DIXVILLE NOTCH (ANP) - Inwoners van het Amerikaanse gehucht Dixville Notch (New Hampshire) hebben om middernacht de eerste stemmen uitgebracht voor de Republikeinse voorverkiezingen in hun staat. Voormalig topdiplomaat Nikki Haley kreeg alle zes de stemmen, bericht NBC News. Niemand stemde op oud-president Donald Trump, die in peilingen ook in New Hampshire op kop gaat.
Haley reageerde alvast opgetogen op haar eerste, kleine overwinning. "Een geweldige start van een geweldige dag in New Hampshire", schreef ze in een verklaring. "Hartelijk bedankt Dixville Notch." In de kleine plaats wordt al decennia steevast om middernacht gestemd. De hoogste opkomst dateert volgens NBC uit 1988. Toen stemden 38 mensen om middernacht.
De voorverkiezingen zijn bedoeld om de officiële presidentskandidaat te kiezen van de Republikeinse Partij. Trump geldt als favoriet en won eerder al met overmacht in Iowa. De voorverkiezing in New Hampshire wordt gezien als een cruciaal moment voor zijn tegenstander Haley, die moet laten zien dat ze in staat is om de populaire oud-president te verslaan.
De volledige uitslag voor de staat laat nog even op zich wachten. De laatste stembureaus sluiten volgens Amerikaanse media om 20.00 uur lokale tijd, 02.00 uur in Nederland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.
3 uur geledenBELÉM (ANP/AFP/RTR) - Brazilië heeft zoals eerder aangekondigd een fonds gepresenteerd dat ervoor moet zorgen dat tropische regenwouden beter worden beschermd. Het gastland van de VN-klimaattop heeft daar grootse plannen mee: uiteindelijk hoopt Brazilië op 125 miljard dollar. Noorwegen heeft direct een grote bijdrage toegezegd: een lening van zo'n 3 miljard dollar.
3 uur geledenGÖTEBORG (ANP/RTR/BELGA) - De luchthaven van het West-Zweedse Göteborg is urenlang stilgelegd nadat er een of meer drones waren waargenomen, melden de autoriteiten. Drones hebben de afgelopen maanden tot grote verstoringen geleid in heel Europa. Vliegvelden in meerdere landen moesten tijdelijk worden gesloten. Ook in Brussel was het donderdag weer raak.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een comité van het Amerikaanse parlement dat onderzoek doet naar de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft gevraagd of Andrew Mountbatten Windsor zich wil laten verhoren. Dat schrijft de Britse krant The Guardian. Andrew, de broer van koning Charles, raakte door het schandaal zijn prinsentitel kwijt.
4 uur geledenBELÉM (ANP) - De Britse prins William heeft wereldleiders opgeroepen "de generatie te zijn die het tij keert" in de klimaatcrisis. "Onze kinderen en kleinkinderen kijken en hopen mee", zei de troonopvolger van Charles donderdag tijdens de officieuze opening van de klimaattop COP30 in het Braziliaanse Belém.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In Oekraïne is voor het eerst een Russische soldaat veroordeeld voor de moord op een krijgsgevangene. De 27-jarige Dmitri Koerasjov heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen.
7 uur geleden