Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Kamer wil ook Nederlandse vlag in plenaire zaal

Eerste Kamer wil ook Nederlandse vlag in plenaire zaal

DEN HAAG (ANP) - De plenaire vergaderzaal van de Eerste Kamer wordt binnenkort, net als de Tweede Kamer, opgesierd met de Nederlandse vlag. Een voorstel daartoe van de PVV kreeg ruime steun. Alleen de Partij voor de Dieren stemde tegen.

PVV-fractieleider in de Eerste Kamer Marjolein Faber is het er niet mee eens dat er helemaal geen nationale symbolen zijn in de tijdelijke huisvesting van de senaat aan de Kazernestraat in Den Haag. Ze vindt dat de nationale driekleur ook een plaats verdient in de Eerste Kamer, die ook deel uitmaakt van de Staten-Generaal. Eind 2017 omarmde de Tweede Kamer ook een motie van de SGP en de PVV voor het tonen van de vlag in de plenaire zaal.

Toen de vlag er eindelijk was, brak een storm van kritiek los. De vlag was te klein en de voet ervan leek op een kaasblokje, vonden critici. Een half jaar later kwam er een nieuwe chiquere variant, "met een voet van perenhout, een mast van gepareld roestvrij staal en een stof die een klassieke uitstraling heeft", zo stelde de Kamer destijds.

Meer uit Binnenland

Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

54 minuten geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

1 uur geleden
NS waarschuwt voor vieze treinen door Koningsdag

UTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.

2 uur geleden
In bijna heel Nederland verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.

2 uur geleden
Koningsdag in grote steden zonder grote incidenten verlopen

DEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.

3 uur geleden
Offlimits zag vorig jaar 2200 beelden van kindermisbruik door AI

AMSTERDAM (ANP) - Expertisecentrum Offlimits heeft afgelopen jaar bijna 239.000 beelden van seksueel kindermisbruik geanalyseerd. Ruim 2200 van deze beelden waren met kunstmatige intelligentie gemaakt, staat in het jaarverslag van de organisatie.

4 uur geleden
Europarlementariërs CDA, VVD stemmen tegen EU-meerjarenbegroting

STRAATSBURG (ANP) - De Europarlementariërs van VVD en CDA hebben dinsdag tegen het voorstel van het Europees Parlement gestemd over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. D66 heeft voor het voorstel gestemd, dat uitgaat van een budget van 2200 miljard euro; 10 procent meer dan de Europese Commissie voorstelt.

4 uur geleden