Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Kamer debatteert voor het laatst in Ridderzaal

Eerste Kamer debatteert voor het laatst in Ridderzaal

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer debatteert dinsdag voor het laatst in de Ridderzaal. Daar vergaderde het de afgelopen anderhalf jaar vanwege de coronamaatregelen. De eigen vergaderzaal was te klein om voldoende afstand te kunnen houden.

Het Binnenhof wordt de komende jaren gerenoveerd en na het kerstreces verhuist de Eerste Kamer naar het tijdelijke onderkomen aan de Kazernestraat in Den Haag. Voor hoofdelijke stemmingen, waarvoor alle senatoren aanwezig moeten zijn, is ook deze zaal te klein onder de huidige coronaregels. Mocht het tot een hoofdelijke stemming komen, dan doet de senaat dat in groepen laat een woordvoerder weten. In de Tweede Kamer gebeurt dat nu ook al.

De Ridderzaal zelf wordt niet gerenoveerd, maar de rest van het Binnenhof wel. Begin volgend jaar wordt het Binnenhof dan ook afgesloten voor bezoekers. Volgens de huidige planning is de renovatie eind 2026 klaar.

De Tweede Kamer is inmiddels al over naar het tijdelijke pand. Afgelopen zomer debatteerde de Tweede Kamer ook meermaals in de Ridderzaal. Toen waren de blauwe zetels al uit de plenaire zaal aan het Binnenhof gehaald en was het tijdelijke gebouw nog niet gereed.

Meer uit Binnenland

Water in westen wordt steeds zouter, 'pijnlijke' ingrepen dreigen

LEIDEN (ANP) - Door de aanhoudende droogte en de steeds lagere aanvoer van water via de Rijn neemt de verzilting in het westen van Nederland toe. Zout zeewater trekt steeds verder het binnenland in. Het Hoogheemraadschap van Rijnland, dat een deel van het kustgebied in Noord- en Zuid-Holland beheert, verwacht door het watertekort snel "pijnlijke maatregelen" te moeten nemen.

37 minuten geleden
Reisadvies Spanje naar geel om natuurbranden

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Spanje is vanaf dinsdag geel vanwege de natuurbranden die er woeden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat het mogelijk is om naar Spanje te reizen, "maar bekijk voorafgaand en tijdens uw reis of uw bestemming getroffen is".

1 uur geleden
Verdachte dodelijke aanrijding Vogelwaarde langer vast

VOGELWAARDE (ANP) - De inmiddels 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval in het Zeeuwse Vogelwaarde vorige maand blijft 60 dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechter dinsdag besloten.

2 uur geleden
Dode en gewonden bij ongeval met drie vrachtwagens op A17

MOERDIJK (ANP) - Op de A17 bij Moerdijk heeft een ernstige aanrijding plaatsgevonden met drie vrachtwagens. Een persoon is daarbij om het leven gekomen. Twee slachtoffers zijn bekneld geraakt in een vrachtwagen, maar zij zijn inmiddels bevrijd.

2 uur geleden
Politierechter veroordeelt drie mannen voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politierechter heeft dinsdag drie mannen van 23, 51 en 42 jaar veroordeeld voor hun aandeel bij de rellen op het Malieveld en de Lange Houtstraat in Den Haag op zaterdag 20 september 2025. De relschoppers hebben voorwaardelijke celstraffen gekregen.

2 uur geleden
Rijkswaterstaat: neerslagtekort in Nederland verder toegenomen

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de lichte neerslag van afgelopen week en de gebruikelijke temperatuur voor eind juli, is het neerslagtekort in Nederland verder toegenomen. Het tekort ligt ver boven het gemiddelde voor deze periode van het jaar, blijkt uit de nieuwste droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Ook zijn de grondwaterstanden op veel plaatsen laag tot zeer laag.

4 uur geleden
Haven van Deventer vanaf zaterdag dicht om laag waterpeil

DEVENTER (ANP) - De haven van Deventer is vanaf zaterdag voor onbepaalde tijd dicht. De gemeente heeft aangekondigd dat de sluis dan niet meer opengaat, omdat de waterstand in de IJssel naar verwachting onder een kritieke grens zakt. Schepen moeten vrijdagavond de binnenhaven hebben verlaten, anders zitten ze voorlopig vast in Deventer.

4 uur geleden