Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste jaar Thoolse stadsgidsen krijgt vervolg

Eerste jaar Thoolse stadsgidsen krijgt vervolg

THOLEN - In 2022 kreeg Tholen-stad een enthousiaste groep van vrijwillige stadsgidsen erbij. De twee ervaren gidsen Piet Quist en Oscar Huiskamp kregen gezelschap van 11 stadsbewoners. Vanuit het plan rondom de vitalisering van de binnenstad werd het idee van meer stadsgidsen geopperd en door het wegvallen van VVV Zeeland heeft Stichting Tholen Beter Bekend deze gidsactiviteit overgenomen. En met succes. Het aantal boekingen is zeer fors toegenomen. Dit initiatief gaat in 2023 dan ook een vervolg krijgen in de andere Thoolse kernen.  

Onlangs werden de Thoolse stadsgidsen getrakteerd op een uniforme jas waarmee ze nu nog herkenbaarder zijn voor inwoners en bezoekers. Vrijwel alle gidsen zijn dit jaar in actie gekomen tijdens vooraf geboekte groepsrondleidingen. Daarnaast waren er ook rondleidingen op een vast tijdstip in de zomervakantieperiode waar ook individuele deelnemers bij aan konden sluiten. Dat laatste krijgt in 2023 een nog ruimere opzet. Van juni tot en met september start iedere zaterdag om 14 uur een stadswandeling. Je hoeft hiervoor niet te reserveren, maar je kan je kort voor aanvang melden bij Hotel Tholen/Restaurant JuNa. 

Méér gidsen betekent méér rondleidingen en méér drukte in de binnenstad van Tholen. Dat is dan ook precies de reden dat deze activiteit is opgezet en onderdeel uitmaakt van het plan voor het revitaliseren van de binnenstad. Meer bezoekers is een kans op meer klandizie voor de aanwezige winkeliers en horecagelegenheden. Mede om die reden is het marketingteam van Stichting Tholen Beter Bekend nu een zoektocht gestart naar gidsen in de andere Thoolse kernen. 

Wie het leuk vindt om gasten (individueel of in groepsverband) rond te leiden kan zich melden via [email protected] of bellen met Jack Westdorp via 06-53935773. Iedere nieuwe gids krijgt ondersteuning en begeleiding, dit naast de gezelligheid van een heel team van andere enthousiaste gidsen die de gemeente Tholen graag beter op de kaart willen zetten.

Meer uit Tholen

Vrienden van Siem klaar voor tweede Roparun: ‘We hebben de smaak te pakken’

SINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af  om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.

15 uur geleden
Van jeugdspeler tot voorzitter: Anco Fase al halve eeuw gezicht van WHS

SINT-ANNALAND - In 1974 begon Anco Fase bij de jeugd. Vervolgens heeft bij nagenoeg bij elk team binnen WHS gespeeld. Op het veld is hij anno 2026 nog steeds actief bij het walking football, maar naast het veld is hij één van de onmisbare krachten van WHS.

22 uur geleden
‘Dezelfde plek, andere tijd’: Rico Verhoeven eert overleden moeder in Egypte

OUD-VOSSEMEER - Kickbokser Rico Verhoeven heeft tijdens een reis door Egypte een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn moeder, die begin februari overleed. De sporter bezocht plekken waar zijn moeder ruim 33 jaar geleden ook foto's maakte en recreëerde die beelden nu zelf. Verhoeven groeide de eerste zes jaar van zijn leven op bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, voordat hij bij zijn vader Jos in Tholen ging wonen.

1 dag geleden
Drie dagen feest in Sint-Annaland: WHS blikt terug én vooruit bij 95-jarig jubileum

SINT-ANNALAND - Al 95 jaar vormt het groen-wit van WHS de vertrouwde basis voor voetbalminnend Stalland. Een feestje wat dan ook niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Met een internationaal U11-toernooi, walking football en een afsluitende feestavond was het drie dagen één groot feest op sportpark De Waaije. "Niet enkel een terugblik op het verleden, maar vooral vooruitkijken en ruimte bieden voor de jongere generatie", zo vertelt penningmeester Peter Wielaard.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Lage avondzon vanaf de Kadijk bij Poortvliet’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.

2 dagen geleden
Avondvierdaagse start komende week in meerdere dorpen, keuze uit drie afstanden

SCHERPENISSE/SINT-MAARTENSDIJK/SINT PHILIPSLAND - In drie dorpen van de gemeente Tholen start op maandag 18 mei de avondvierdaagse. Wandelaars kunnen in al deze dorpen kiezen uit drie verschillende afstanden.

3 dagen geleden
Prinses Beatrix Spierfonds zoekt extra collectanten in Tholen

THOLEN - Van 6 tot en met 12 september is de landelijke collecteweek van het Prinses Beatrix Spierfonds. In deze week zetten mensen in heel Nederland zich in voor de strijd tegen spierziekten. Ook in Tholen zoekt het Spierfonds extra hulp. Wil jij een paar uurtjes iets betekenen voor een ander? Meld je dan aan als collectant. 

4 dagen geleden