Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Hongkonger aangeklaagd onder nieuwe veiligheidswet

Eerste Hongkonger aangeklaagd onder nieuwe veiligheidswet

HONGKONG (ANP/RTR) - Een man uit Hongkong die met een motor op de politie inreed terwijl hij een vlag met de tekst 'Bevrijd Hongkong' droeg, is als eerste aangeklaagd onder de nieuwe Chinese veiligheidswet voor Hongkong. De aanklacht is terrorisme en aanzetten tot separatisme. Door de wet kunnen Chinese veiligheidsbeambten openlijk opereren in Hongkong en worden veel vormen van kritiek op de Chinese overheid strafbaar.

Peking nam de wet deze week aan. Volgens critici is de veiligheidswet bedoeld om de prodemocratische protesten waarvan Hongkong sinds vorig jaar geregeld het toneel is, de kop in te drukken.

Volgens de politie verwondde de 23-jarige Tong Ying-kit meerdere agenten toen hij woensdag bij een demonstratie op hen inreed. Op een video is te zien hoe de bestuurder van een motorfiets een aantal agenten omver rijdt in een smalle straat, voordat hij voorover valt en wordt gearresteerd.

Demonstraties

De man, die in het ziekenhuis belandde, is nog in hetzelfde etmaal aangeklaagd waarin de Hongkongse regering de slogan 'Bevrijd Hongkong, revolutie nu' als separatistisch en subversief betitelde. Die leus staat op t-shirts en vlaggen die door veel prodemocratie-demonstranten worden gedragen.

Op Hongkong, een voormalige Britse kroonkolonie, is het principe 'een staat, twee systemen' van toepassing dat door het Verenigd Koninkrijk en China werd overeengekomen in een verdrag omtrent de overdracht, die in 1997 plaatsvond. Daardoor kreeg Hongkong een democratisch gekozen regering, een vrijemarkteconomie en een onafhankelijke rechterlijke macht. Gevreesd wordt dat daar met de Chinese nationale veiligheidswet een einde aan komt.

Bij demonstraties tegen de omstreden wet in Hongkong, woensdag op de 23e verjaardag van de overdracht aan China, arresteerde de politie minstens 370 demonstranten, waarvan tien met een beroep op de nieuwe veiligheidswet.

Meer uit Buitenland

Regio Parijs stopt busvervoer om rellen met veel aanhoudingen

PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.

1 uur geleden
Politie overstelpt met telefoontjes na knal in Massachusetts

BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.

2 uur geleden
Ongeregeldheden in Parijs rond finale Champions League

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.

3 uur geleden
Trump wil in plaats van concert op verjaardag VS zelf speechen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.

4 uur geleden
Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

6 uur geleden
Libanees leger meldt gerichte Israëlische aanval op militairen

EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.

9 uur geleden
WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

10 uur geleden