Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Hollandse Nieuwe uitgedeeld op GGD-vaccinatielocaties

Eerste Hollandse Nieuwe uitgedeeld op GGD-vaccinatielocaties

DEN HAAG (ANP) - Het eerste vaatje nieuwe haring van het seizoen is dinsdagmiddag aangeboden aan André Rouvoet, voorzitter van GGD GHOR Nederland. Hij kreeg het vaatje Hollandse Nieuwe van het Nederlands Visbureau en nam het in ontvangst namens de hele organisatie, op de vaccinatielocatie naast het Cars Jeans Stadion in Den Haag.

Normaal gesproken wordt het eerste vaatje geveild voor een goed doel. Dat gebeurt altijd in Scheveningen, maar vanwege de coronapandemie kan dat voor het tweede jaar op rij niet doorgaan. Vorig jaar kreeg de ic-zorg de haringen aangeboden.

Rouvoet heeft het vaatje "met trots" in ontvangst genomen "namens alle medewerkers die in deze periode bij de GGD’en een onmisbare bijdrage leveren in de bestrijding van dit virus". Hij bedankt het Nederlands Visbureau voor "deze mooie en bijzondere erkenning voor ons werk".

Haring voor een prikkie

Ook op andere vaccinatielocaties in het land werden nieuwe haringen aangeboden aan de GGD-medewerkers en mensen die een prik kwamen halen. "Haring voor een prikkie, wie wil dat nou niet?", aldus directeur Agnes Leewis van het Nederlands Visbureau. Hoe leuk de dag ook was, het mooiste blijft het traditionele feest in Scheveningen. Leewis: "Dat is toch al bijna veertig jaar de bakermat van de start van het haringseizoen. De traditie waar we zo van houden."

De zogenoemde Hollandse maatjesharing komt deze weken per schip de haven van Noorwegen, Denemarken en Schotland binnen en wordt daar verwerkt voor de Nederlandse handel. Vanaf woensdag is de nieuwe haring overal te koop.

Meer uit Binnenland

Extreemrechtse demonstranten gooien vuurwerk in centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Tientallen extreemrechtse demonstranten van Defend Netherlands zijn in Utrecht aangekomen in de buurt van politiek centrum ACU. Daar houden ze een herdenking voor de Franse uiterst-rechtse activist Quentin Deranque. Er wordt met vuurwerk gegooid en de sfeer is grimmig.

21 minuten geleden
Groep antifascisten bij ACU in Utrecht om Defend Netherlands

UTRECHT (ANP) - In de binnenstad van Utrecht heeft zich aan het begin van de avond een groep van 150 tot 200 mensen verzameld die tegen het extreemrechtse Defend Netherlands demonstreren. De groep roept leuzen als "nooit meer fascisme". De politie is in de buurt aanwezig.

42 minuten geleden
Onderzoek: kinderen vaker buiten, groot verschil per plaats

UTRECHT (ANP) - Kinderen spelen gemiddeld weer iets vaker buiten dan twee jaar geleden. Dat concluderen Jantje Beton en branchevereniging Spelen & Bewegen na onderzoek. Gemiddeld speelt een kind nu 7,6 uur per week buiten, tegenover 7,2 uur in 2024. In 2022 was het nog 9,9 uur per week.

2 uur geleden
OM eist celstraf voor vernielen graven en urnen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zestien maanden, waarvan acht voorwaardelijk, geëist tegen de 33-jarige Stefan V. voor het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag. Dat gebeurde in februari en maart vorig jaar. V. ontkende donderdag in de rechtbank in Den Haag dat hij achter de vernielingen zit.

4 uur geleden
Man moet bijna 19 jaar cel in voor wurgen en verkrachten van ex

ALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.

5 uur geleden
Lid Geuzenbond krijgt twee jaar cel voor verboden wapenbezit

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 25-jarige Thomas D. donderdag veroordeeld tot twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor verboden wapenbezit. D. vervulde volgens het OM een "leidende rol" bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts. De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie.

6 uur geleden
OM eist in hoger beroep 13 jaar cel tegen Rico de Chileen

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep dertien jaar cel geëist tegen Richard R. (52), alias Rico de Chileen, voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank veroordeelde R. in 2021 na een eis van veertien jaar tot elf jaar cel, omdat niet alle beschuldigingen werden bewezen.

7 uur geleden