Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Eerste handelsoverleg VS en China sinds vertrek Trump nabij'

'Eerste handelsoverleg VS en China sinds vertrek Trump nabij'

HONGKONG (ANP) - De Verenigde Staten en China houden binnenkort hun eerste handelsoverleg sinds het aantreden van president Joe Biden. Dat meldt de Hongkongse krant South China Morning Post op basis van ingewijden. De Amerikaanse handelsgezant Katherine Tai zal naar verluidt met vicepremier Liu He van China spreken over het handelsakkoord dat de twee landen begin 2020 ondertekenden.

Bidens voorganger Donald Trump koos in 2018 en 2019 vooral voor harde confrontaties om China tot meer concessies op het vlak van bilaterale handel de dwingen. Hij voerde extra importtarieven in op honderden miljarden dollars aan Chinese handelswaar, waarop de Volksrepubliek met vergelijkbare tegenmaatregelen reageerde.

Die handelsoorlog werd beëindigd met een gedeeltelijke handelsdeal die Trump en Liu in januari 2020 ondertekenden. Daarin spraken ze af dat China voor 200 miljard extra aan Amerikaanse waren zou kopen, waaronder landbouwproducten. In ruil daarvoor zagen de VS af van nieuw strafheffingen en verlaagden ze bepaalde importheffingen.

Onwaarschijnlijk

China wil het liefst dat alle handelsbarrières uit Trumps periode worden opgeheven, maar Tai en andere leden van de regering-Biden noemden dit eerder onwaarschijnlijk. Tai wil in het eerste handelsoverleg sinds augustus vooral horen van China hoeveel is waargemaakt van de belofte om extra uit de VS te importeren. Door de coronapandemie lopen de Chinezen achter op schema.

Handelspolitiek is in de Chinees-Amerikaanse verhoudingen onder Biden een minder urgent probleem dan onder zijn voorganger. De spanningen rond mensenrechtenschendingen, de status van Taiwan en conflicten in de Zuid-Chinese Zee treden meer op de voorgrond. Tai gaf onlangs aan dat haar team nog moet beginnen aan een uitgebreide beoordeling van het Chinese handelsbeleid.

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

2 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

3 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

5 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

8 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

1 dag geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden