Eerste extra zorgpersoneel in Zeeland ingezet
THOLEN - In Zeeland zijn inmiddels 47 mensen ingezet als extra zorgpersoneel tijdens de coronacrisis. In totaal hebben zich in 617 mensen aangemeld en zijn er 131 kandidaten gematcht met zorgorganisaties. Viazorg coördineert vraag en aanbod van extra zorgpersoneel tijdens de crisis in Zeeland.
Lef Marketing & Events helpt mee met het nabellen van de aangemelde kandidaten uit de database van het landelijke initiatief extrahandenvoordezorg.nl. Van het totale aantal zijn er dus 131 kandidaten gematcht mede door partner Zeeuwse Zorgmensen en zijn er al 47 mensen daadwerkelijk aan de slag gegaan! Zij zijn voornamelijk gestart op de zogenoemde nieuwe cohort afdelingen waar meerdere corona-patiënten in isolatie worden verpleegd. Er zijn momenteel dus meer mensen gematcht en achter de hand beschikbaar dan waar op dit moment vraag naar is. Dit is ook nodig met het oog op de, naar verwachting, stijgende vraag naar extra zorgpersoneel de komende weken. Extra zorgpersoneel blijft welkom. Mensen met een zorgachtergrond kunnen zich nog altijd aanmelden via extrahandenvoordezorg.nl.
Let op: valse websites in omloop
Er zijn websites in omloop die niets te maken hebben met het landelijk gezamenlijke initiatief www.extrahandenvoordezorg.nl dat is opgezet door de werkgeversorganisaties (waaronder Viazorg) in samenwerking met o.a. ministerie VWS, vakbonden, beroepsverenigingen, brancheorganisaties en de initiatiefnemers van COVID extra handen voor de zorg in Nederland. Dit is de enige geldige website voor vraag & aanbod van extra zorgpersoneel tijdens de coronacrisis. De deelnemers aan dit initiatief doen dit belangeloos. De andere websites hebben een commercieel belang en hebben niets met initiatief 'Extra Handen Voor De Zorg' te maken: extrahandenindezorg.nl en extrazorgprofessionals.nl. Meld je daar dus ook NIET aan. Detacheringsbureau Maandag benadert uit naam van één van deze commerciële websites ook mensen. Dit heeft dus niets met het bestaande initiatief extrahandenvoordezorg.nl of met Viazorg te maken.
Extrahandenvoordezorg.nl
De verschillende initiatieven die de afgelopen tijd zijn gelanceerd om extra zorgpersoneel te werven bundelen hun krachten en worden via een gezamenlijke database gekoppeld aan de vraag van zorgorganisaties. Het platform is een breed samenwerkingsverband van brancheorganisaties, vakbonden, regionale werkgeversorganisaties, beroepsverenigingen, private initiatieven en het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Op www.extrahandenvoordezorg.nl kunnen gepensioneerde of andere professionals die niet meer in de zorg werken zich aanmelden als ze tijdelijk terug zouden willen keren. Ook zorg- en welzijnsorganisaties die door de coronacrisis staan te springen om extra medewerkers kunnen hier terecht. In de regio Zeeland kun je ook direct terecht bij het Regiocoördinatiepunt.
Meer informatie via www.viazorg.nl/regiopunt. [l]
Meer uit Tholen
THOLEN - Het Thools Bierfestival brengt dit weekend weer regionale brouwerijen samen voor een nieuwe editie. In de tuin van de Gasthuiskapel laten vijf brouwers bezoekers kennismaken met zo'n vijftig verschillende speciaalbieren.
4 uur geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - ProRail voert van vrijdag 2 oktober tot maandag 5 oktober werkzaamheden uit aan de Zeeuwse Lijn. Op verschillende locaties in Zeeland wordt aan het spoor gewerkt. Daardoor rijden er tijdelijk geen treinen tussen Bergen op Zoom en Goes.
8 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Hoe bereikbaar wordt het nieuwe Bravis ziekenhuis en waar kunnen bezoekers straks parkeren? Dat waren zaterdag veelgestelde vragen tijdens een informatiemarkt over de nieuwbouw. Volgens Bravis kwamen enkele honderden belangstellenden naar de polikliniek in Roosendaal. In Bergen op Zoom en omstreken klinkt intussen ook teleurstelling over het verdwijnen van het ziekenhuis uit de stad.
11 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - In de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk wordt vrijdag 2 oktober voor de derde keer een samenzangavond gehouden. Tijdens de avond wordt geld ingezameld voor een goed doel.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - De vier woningen die momenteel leegstaan in de Prins Willem Alexanderstraat in Oud-Vossemeer worden door de gemeente gehuurd en klaargemaakt voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Dat blijkt uit de beantwoording van schriftelijke vragen van Liesje Heuseveldt-van der Zande (FvD) over de leegstand en de leefbaarheid in de straat.
1 dag geledenTHOLEN - Een 80-jarige man uit Tholen is maandagmiddag gewond geraakt nadat zijn auto op de Postweg tegen een boom botste en over de kop sloeg. De bestuurder raakte bekneld en moest door de brandweer uit het zwaar beschadigde voertuig worden bevrijd.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Minder managers, minder ondersteunende functies en een goedkopere manier van werken. Woningcorporatie Stadlander grijpt in de eigen organisatie in om de komende tien jaar 2.000 woningen te bouwen en 2.700 huizen te verduurzamen. De nieuwe formatie telt 155 voltijdsbanen. "We mogen de rekening niet alleen bij de huurder neerleggen", zegt bestuurder Paul Huijsdens.
2 dagen geleden