Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste extra zorgpersoneel in Zeeland ingezet

Eerste extra zorgpersoneel in Zeeland ingezet

THOLEN - In Zeeland zijn inmiddels 47 mensen ingezet als extra zorgpersoneel tijdens de coronacrisis. In totaal hebben zich in 617 mensen aangemeld en zijn er 131 kandidaten gematcht met zorgorganisaties. Viazorg coördineert vraag en aanbod van extra zorgpersoneel tijdens de crisis in Zeeland.

Lef Marketing & Events helpt mee met het nabellen van de aangemelde kandidaten uit de database van het landelijke initiatief extrahandenvoordezorg.nl. Van het totale aantal zijn er dus 131 kandidaten gematcht mede door partner Zeeuwse Zorgmensen en zijn er al 47 mensen daadwerkelijk aan de slag gegaan! Zij zijn voornamelijk gestart op de zogenoemde nieuwe cohort afdelingen waar meerdere corona-patiënten in isolatie worden verpleegd. Er zijn momenteel dus meer mensen gematcht en achter de hand beschikbaar dan waar op dit moment vraag naar is. Dit is ook nodig met het oog op de, naar verwachting, stijgende vraag naar extra zorgpersoneel de komende weken. Extra zorgpersoneel blijft welkom. Mensen met een zorgachtergrond kunnen zich nog altijd aanmelden via extrahandenvoordezorg.nl.

Let op: valse websites in omloop

Er zijn websites in omloop die niets te maken hebben met het landelijk gezamenlijke initiatief www.extrahandenvoordezorg.nl dat is opgezet door de werkgeversorganisaties (waaronder Viazorg) in samenwerking met o.a. ministerie VWS, vakbonden, beroepsverenigingen, brancheorganisaties en de initiatiefnemers van COVID extra handen voor de zorg in Nederland. Dit is de enige geldige website voor vraag & aanbod van extra zorgpersoneel tijdens de coronacrisis. De deelnemers aan dit initiatief doen dit belangeloos. De andere websites hebben een commercieel belang en hebben niets met initiatief 'Extra Handen Voor De Zorg' te maken: extrahandenindezorg.nl en extrazorgprofessionals.nl. Meld je daar dus ook NIET aan. Detacheringsbureau Maandag benadert uit naam van één van deze commerciële websites ook mensen. Dit heeft dus niets met het bestaande initiatief extrahandenvoordezorg.nl of met Viazorg te maken.

Extrahandenvoordezorg.nl

De verschillende initiatieven die de afgelopen tijd zijn gelanceerd om extra zorgpersoneel te werven bundelen hun krachten en worden via een gezamenlijke database gekoppeld aan de vraag van zorgorganisaties. Het platform is een breed samenwerkingsverband van brancheorganisaties, vakbonden, regionale werkgeversorganisaties, beroepsverenigingen, private initiatieven en het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Op www.extrahandenvoordezorg.nl kunnen gepensioneerde of andere professionals die niet meer in de zorg werken zich aanmelden als ze tijdelijk terug zouden willen keren. Ook zorg- en welzijnsorganisaties die door de coronacrisis staan te springen om extra medewerkers kunnen hier terecht. In de regio Zeeland kun je ook direct terecht bij het Regiocoördinatiepunt.

Meer informatie via www.viazorg.nl/regiopunt. [l]

Meer uit Tholen

Aan de keukentafel met Ben van Hoof: ‘We zijn geen lompe schoonmakers, schoonmaken is een vak’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

HOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Ben van Hoof, eigenaar Schoonmaakcentrum Ben van Hoof.

2 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Prachtige bloei van dahlia’s bij Scherpenisse’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

5 uur geleden
Zeeuwse Jostiband treedt in oktober op in de Meulvliet

THOLEN - Phila Musica uit Vlissingen treedt op woensdag 21 oktober op in de Meulvliet in Tholen. Het orkest bestaat uit ongeveer dertig muzikanten met een verstandelijke en/of lichamelijke beperking.

1 dag geleden
Zeeuwse amateurzangers krijgen unieke kans om te leren van professionals

ZEELAND - Amateurzangers uit Zeeland krijgen op zaterdag 10 oktober 2026 een bijzondere kans: zingen én leren van de professionals van het Nederlands Kamerkoor. Voor het eerst organiseert het koor een Zingdag in Middelburg, in samenwerking met de Zeeuwse Concertzaal. Zowel individuele zangers als koren kunnen deelnemen.

1 dag geleden
Ruim 200.000 euro subsidie beschikbaar voor culturele projecten

THOLEN - Organisaties in Zeeland kunnen subsidie aanvragen voor culturele projecten die in 2027 én 2028 plaatsvinden. Voor de Oosterschelderegio, waar ook de gemeente Tholen onder valt, is hiervoor 215.000 euro beschikbaar.

1 dag geleden
Voices in Harmony uit Poortvliet zoekt nieuwe tenoren en bassen

POORTVLIET - Houd je van zingen, popmuziek en samen muziek maken? Dan is Voices in Harmony misschien wel iets voor jou.

2 dagen geleden
Jan Noordzij bespeelt gerestaureerd Nöhren-orgel in Stavenisse

STAVENISSE - Het historische Nöhren-orgel in de Hervormde Kerk van Stavenisse klinkt zaterdagavond 26 september tijdens een concert. Organist Jan Noordzij verzorgt het programma ter gelegenheid van de ingebruikname van het gerestaureerde orgel.

2 dagen geleden