Eerste extra zorgpersoneel in Zeeland ingezet
THOLEN - In Zeeland zijn inmiddels 47 mensen ingezet als extra zorgpersoneel tijdens de coronacrisis. In totaal hebben zich in 617 mensen aangemeld en zijn er 131 kandidaten gematcht met zorgorganisaties. Viazorg coördineert vraag en aanbod van extra zorgpersoneel tijdens de crisis in Zeeland.
Lef Marketing & Events helpt mee met het nabellen van de aangemelde kandidaten uit de database van het landelijke initiatief extrahandenvoordezorg.nl. Van het totale aantal zijn er dus 131 kandidaten gematcht mede door partner Zeeuwse Zorgmensen en zijn er al 47 mensen daadwerkelijk aan de slag gegaan! Zij zijn voornamelijk gestart op de zogenoemde nieuwe cohort afdelingen waar meerdere corona-patiënten in isolatie worden verpleegd. Er zijn momenteel dus meer mensen gematcht en achter de hand beschikbaar dan waar op dit moment vraag naar is. Dit is ook nodig met het oog op de, naar verwachting, stijgende vraag naar extra zorgpersoneel de komende weken. Extra zorgpersoneel blijft welkom. Mensen met een zorgachtergrond kunnen zich nog altijd aanmelden via extrahandenvoordezorg.nl.
Let op: valse websites in omloop
Er zijn websites in omloop die niets te maken hebben met het landelijk gezamenlijke initiatief www.extrahandenvoordezorg.nl dat is opgezet door de werkgeversorganisaties (waaronder Viazorg) in samenwerking met o.a. ministerie VWS, vakbonden, beroepsverenigingen, brancheorganisaties en de initiatiefnemers van COVID extra handen voor de zorg in Nederland. Dit is de enige geldige website voor vraag & aanbod van extra zorgpersoneel tijdens de coronacrisis. De deelnemers aan dit initiatief doen dit belangeloos. De andere websites hebben een commercieel belang en hebben niets met initiatief 'Extra Handen Voor De Zorg' te maken: extrahandenindezorg.nl en extrazorgprofessionals.nl. Meld je daar dus ook NIET aan. Detacheringsbureau Maandag benadert uit naam van één van deze commerciële websites ook mensen. Dit heeft dus niets met het bestaande initiatief extrahandenvoordezorg.nl of met Viazorg te maken.
Extrahandenvoordezorg.nl
De verschillende initiatieven die de afgelopen tijd zijn gelanceerd om extra zorgpersoneel te werven bundelen hun krachten en worden via een gezamenlijke database gekoppeld aan de vraag van zorgorganisaties. Het platform is een breed samenwerkingsverband van brancheorganisaties, vakbonden, regionale werkgeversorganisaties, beroepsverenigingen, private initiatieven en het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Op www.extrahandenvoordezorg.nl kunnen gepensioneerde of andere professionals die niet meer in de zorg werken zich aanmelden als ze tijdelijk terug zouden willen keren. Ook zorg- en welzijnsorganisaties die door de coronacrisis staan te springen om extra medewerkers kunnen hier terecht. In de regio Zeeland kun je ook direct terecht bij het Regiocoördinatiepunt.
Meer informatie via www.viazorg.nl/regiopunt. [l]
Meer uit Tholen
THOLEN - Het jaarlijkse Concordia Concert vond afgelopen zaterdag plaats in sporthal De Meulvliet, die voor de gelegenheid was omgebouwd tot concertzaal. Tijdens deze avond lieten alle acht orkesten en groepen van de vereniging van zich horen. In totaal stonden er zo'n 160 muzikanten op het podium, in de leeftijd van zes tot zeventig jaar.
6 uur geledenTHOLEN - Na de hertellingen van de stemmen zijn geen verschuivingen opgetreden in de zetelverdeling. De ChristenUnie krijgt de laatste restzetel, ten koste van Algemeen Belang Tholen (ABT) en het CDA. Het verschil tussen de drie partijen bedroeg minder dan tien stemmen. Donderdag wordt de uitslag definitief vastgesteld tijdens de zitting van het centraal stembureau.
10 uur geledenTHOLEN - "Een instrument en een monument waar je niet enkel naar kan en mag kijken, maar vooral naar moet luisteren." Zo omschrijft burgemeester Marleen Sijbers het bijna twee decennia oude Van Dam-orgel. Na een renovatie van ruim anderhalf jaar was vrijdagavond het moment dat de vernieuwde klanken mochten klinken in de imposante Onze Lieve Vrouwekerk. In de volle kerk genoten de aanwezigen ademloos van het eerste concert op het orgel. Aan Cees van der Poel, die niet enkel als orgeladviseur bij het proces betrokken was maar ook een bekwaam muzikant is, de eer om het eerste concert op het vernieuwde orgel te spelen.
14 uur geleden[Advertorial] - De verkoop van het nieuwbouwproject Thuis aan de Kreek in Sint-Philipsland start op woensdag 25 maart. Belangstellenden zijn die avond tussen 19.00 en 21.00 uur welkom tijdens een vrije inloop in Dorpshuis De Wimpel. Aanmelden vooraf is niet nodig.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenWEST-BRABANT- Op haar X-account waarschuwt de politie voor oplichters die momenteel actief zijn. Zij sturen mailtjes naar burgers met daarin een link. In het mailtje staat dat er gedreigd wordt met juridische stappen wanneer de ontvanger niet op de link klikt. "Zo'n mail ontvangen? Meld het de Fraudehelpdesk", aldus de politie.
2 dagen geleden[Advertorial] - Dit jaar vier ik een bijzonder jubileum: het 20-jarig bestaan van Cadeaushop Sint-Annaland.
2 dagen geleden