Eerste ECB-vergadering onder Christine Lagarde
FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) houdt donderdag zijn eerste rentevergadering onder leiding van de nieuwe president Christine Lagarde. De aandacht op de financiële markten zal vooral uitgaan naar eventuele opmerkingen in haar persconferentie over het monetaire beleid van de ECB in de toekomst.
Lagarde begon op 1 november aan haar termijn van acht jaar bij de ECB. De Française is opvolgster van de Italiaan Mario Draghi bij de centrale bank. Onder leiding van Draghi heeft de ECB de rente gestaag verlaagd, terwijl honderden miljarden euro's in de economie werden gepompt door het opkopen van obligaties, om zo de economische groei en inflatie te stimuleren.
Er wordt niet verwacht dat de ECB donderdag met een rentestap zal komen. Wel heeft Lagarde beloofd om de strategie van de centrale bank te gaan herzien. Ze heeft al gezegd dat Europese overheden meer moeten uitgeven en investeren om de groei aan te jagen. Daarnaast verdedigde ze de koers van de ECB rond het stimuleren van de economie. Dat zorgde volgens Lagarde de afgelopen jaren voor herstel en groei van de eurozone.
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.
48 minuten geledenLONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
10 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
11 uur geleden