Eerste dag gemeenteraadsverkiezingen in Noord-Hollandse plaatsen
DEN HAAG (ANP) - In onder meer de Noord-Hollandse plaatsen Heerhugowaard, Langedijk, Purmerend en Beemster konden kiezers maandag al hun stem uitbrengen voor de gemeenteraadsverkiezingen. Evenals in enkele andere plaatsen worden deze gemeenten per 1 januari 2022 opnieuw ingedeeld.
Ook dinsdag en woensdag kunnen kiezers in deze plaatsen nog terecht in de stemlokalen. Heerhugowaard en Langedijk gaan volgend jaar samen de nieuwe gemeente Dijk en Waard vormen. Maandag hadden ruim 2000 mensen hier hun stem al uitgebracht, aldus een woordvoerster van de gemeente. "Het was een rustige aanloop."
Ook in Beemster en Purmerend was het nog rustig bij de stembureaus. Beemster wordt bij de gemeente Purmerend gevoegd. Bijna 3000 kiezers uit beide plaatsen hadden hier maandag al gestemd.
Gemeenten
In totaal mogen meer dan 250.000 stemgerechtigden uit een aantal gemeenten in Noord-Holland en Noord-Brabant hun stem uitbrengen voor een nieuwe gemeenteraad. In Noord-Brabant ontstaan twee nieuwe gemeenten. Boxmeer, Cuijk, Grave, Mill en Sint Hubert en Sint Anthonis worden gemeente Land van Cuijk en Uden en Landerd worden gemeente Maashorst. Gemeenten verwachten woensdag rond middernacht de voorlopige verkiezingsuitslag te kunnen melden.
Op alle stembureaus geldt een mondkapjesplicht, maar het tonen van een coronatoegangsbewijs is niet nodig. Verder geldt het advies om 1,5 meter afstand te houden. Wie klachten heeft die passen bij het coronavirus, wordt gevraagd niet naar het stembureau te komen maar via een machtiging alsnog zijn of haar stem uit te brengen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
52 minuten geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
9 uur geleden