Eerste biologisch afbreekbare kunstgrasveld ter wereld in Emmen
EMMEN (ANP) - Een voetbalclub in Emmen krijgt volgens de provincie Drenthe een wereldprimeur met een kunstgrasveld dat bestaat uit biologisch afbreekbaar materiaal. Aan het einde van de levensduur is het te recyclen of als compost te gebruiken, laat de provincie weten. "Dit biedt enorme kansen voor milieuwinst, aangezien er ongeveer 3500 kunstgrasvelden in Nederland liggen."
Vijf bedrijven zijn deze zomer betrokken bij de aanleg van het veld. Dat wordt 1000 vierkante meter groot en komt te liggen bij voetbalclub EHS'85. Het concept komt uit de koker van het Emmense bedrijf Senbis, dat is gespecialiseerd in bioplastics. Samen met de andere bedrijven hoopt Senbis te laten zien dat het veld in de praktijk goed voldoet aan de eisen van voetbalbond KNVB, ook bij verschillende weersomstandigheden. Het proefproject kreeg financiële steun van de gemeente en van de provincie Drenthe.
Op de meeste kunstgrasvelden liggen rubberkorrels. Die kunnen mogelijk uit elkaar vallen en vervuiling veroorzaken in de omgeving. Voor het nieuwe veld is biomassa de belangrijkste grondstof. Senbis stelt dat het gaat om "het duurzaamste kunstgrassysteem ter wereld".
Het lokale bestuur is trots op de primeur. "Het verduurzamen van onze economie is belangrijk en daarin staat hergebruik van materialen centraal", laat gedeputeerde Henk Brink weten. Wat hem betreft laat het 'circulaire kunstgrasveld' zien dat het Drentse bedrijfsleven "vooroploopt in de transitie naar een groene economie".
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP) - Coach Mikel Arteta was diep teleurgesteld na de blamage van Arsenal bij Southampton. De koploper van de Premier League werd in de kwartfinales van de FA Cup uitgeschakeld door Southampton, dat uitkomt op het tweede niveau.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft meteen gescoord in het gloednieuwe stadion van Inter Miami. Hij zorgde bij de openingswedstrijd in het Nu Stadium met een kopbal voor de 1-1 tegen Austin FC.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
11 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
12 uur geleden