Eerste biologisch afbreekbare kunstgrasveld ter wereld in Emmen
EMMEN (ANP) - Een voetbalclub in Emmen krijgt volgens de provincie Drenthe een wereldprimeur met een kunstgrasveld dat bestaat uit biologisch afbreekbaar materiaal. Aan het einde van de levensduur is het te recyclen of als compost te gebruiken, laat de provincie weten. "Dit biedt enorme kansen voor milieuwinst, aangezien er ongeveer 3500 kunstgrasvelden in Nederland liggen."
Vijf bedrijven zijn deze zomer betrokken bij de aanleg van het veld. Dat wordt 1000 vierkante meter groot en komt te liggen bij voetbalclub EHS'85. Het concept komt uit de koker van het Emmense bedrijf Senbis, dat is gespecialiseerd in bioplastics. Samen met de andere bedrijven hoopt Senbis te laten zien dat het veld in de praktijk goed voldoet aan de eisen van voetbalbond KNVB, ook bij verschillende weersomstandigheden. Het proefproject kreeg financiële steun van de gemeente en van de provincie Drenthe.
Op de meeste kunstgrasvelden liggen rubberkorrels. Die kunnen mogelijk uit elkaar vallen en vervuiling veroorzaken in de omgeving. Voor het nieuwe veld is biomassa de belangrijkste grondstof. Senbis stelt dat het gaat om "het duurzaamste kunstgrassysteem ter wereld".
Het lokale bestuur is trots op de primeur. "Het verduurzamen van onze economie is belangrijk en daarin staat hergebruik van materialen centraal", laat gedeputeerde Henk Brink weten. Wat hem betreft laat het 'circulaire kunstgrasveld' zien dat het Drentse bedrijfsleven "vooroploopt in de transitie naar een groene economie".
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
21 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
1 dag geleden