Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste 66 flexwoningen op Tholen zijn voor Oekraïense vluchtelingen

Eerste 66 flexwoningen op Tholen zijn voor Oekraïense vluchtelingen

THOLEN - De gemeente wil op korte termijn 158 flexwoningen bouwen op Tholen voor bijvoorbeeld buitenlandse vluchtelingen en internationale werknemers. Dat heeft het college aan de raad voorgelegd. Meer dan zestig van deze woningen zijn in eerste instantie bedoeld voor Oekraïeners die zijn gevlucht voor de oorlog met Rusland.

Het college van burgemeester en wethouders streeft ernaar om snel flexwoningen beschikbaar te stellen voor ‘aandachtsgroepen die dringend op zoek zijn’. Het gaat om specifieke groepen, namelijk starters op de woningmarkt, spoedzoekers, internationale werknemers, Oekraïense ontheemden en statushouders.

Het doel van de gemeente is om in de komende twee jaar 158 flexwoningen op Tholen te bouwen. De eerste 66 hiervan worden beschikbaar voor Oekraïense vluchtelingen. De woningen moeten vóór 1 maart 2024 klaar zijn. De reden hierachter is dat de huurcontracten van deze vluchtelingen op GOO-opvanglocaties aflopen per maart 2024. Deze opvanglocaties hebben namelijk meer ruimte nodig voor anderen die hulp nodig hebben.

Aandachtsgroepen

De overige 92 flexwoningen zijn bedoeld voor een mix van de eerder genoemde groepen. De gemeente streeft ernaar om deze vóór 1 januari 2025 te voltooien. Minimaal twintig woningen komen beschikbaar voor starters op de woningmarkt. Voor spoedzoekers worden ongeveer 22 flexwoningen gerealiseerd op Tholen.

Zo’n vijftig flexwoningen zijn bedoeld voor internationale werknemers. Voor statushouders is geen specifiek aantal opgenomen in het beleidsplan. De flexwoningen die aanvankelijk voor één aandachtsgroep worden gebouwd, kunnen in de toekomst beschikbaar komen voor andere doelgroepen.

Zeeuwse Woondeal

De inspanningen van de gemeente Tholen maken deel uit van de Zeeuwse Woondeal, aangenomen door de provincie op 6 maart 2023. Hierin staat afgesproken dat Zeeland tot 2030 minstens 16.250 woningen moet bouwen, inclusief flexwoningen. Naar schattig worden in de toekomst ongeveer 1640 flexwoningen gebouwd op Tholen.


Lees ook

Molenvliet voelt zich buitengesloten: ‘Moet Tholen nou zo idioot groot worden?’


Lees ook

Nieuwe woonwijk in Stavenisse met 32 ‘betaalbare’ woningen in Poststraat-Zuid

Meer uit Tholen

Leegstaand pand in Thoolse binnenstad maakt plaats voor appartementen

THOLEN - Een vervallen bedrijfspand in de historische binnenstad van Tholen krijgt een nieuwe bestemming. Het pand aan de Hoogstraat wordt gesloopt en maakt plaats voor twee betaalbare koopappartementen. Ook komt er een opslagruimte voor de nieuwe bewoners op de begane grond.

14 uur geleden
Kleinkunstkwartet Mooi Jasje brengt luisterliedjes ten gehore in de Grote Kerk

THOLEN - Wie houdt van Nederlandstalige luisterliedjes kan zaterdag 25 juli terecht in de Grote Kerk. Kleinkunstkwartet Mooi Jasje verzorgt daar vanaf 14.30 uur een optreden.

1 dag geleden
UPDATE: Vijf voertuigen betrokken bij zeer ernstig ongeval A4 bij Halsteren: snelweg richting Bergen op Zoom uren dicht

HALSTEREN / THOLEN - Op de A4 tussen Halsteren en Bergen op Zoom heeft vrijdagmiddag rond 12.20 uur een zeer ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. De snelweg richting Bergen op Zoom is volledig afgesloten, wat leidt tot forse verkeershinder en lange files. Bij het ongeval waren vijf voertuigen betrokken.

1 dag geleden
Na regen komt zonneschijn: ‘Komende dagen wordt het alleen maar beter’

THOLEN - We zitten in een week waarin hier en daar neerslag is gevallen, maar het goede nieuws is dat het weer de komende dagen alleen maar beter wordt. De afgelopen dagen was het aan de koele kant met temperaturen van 19 tot 21 graden. "Vrijdag loopt de temperatuur weer op en in de middag kan het landinwaarts 25 graden worden", weet weerman Rico Schröder van Weeronline te melden.

1 dag geleden
Gemeente nodigt alle Thoolse vrijwilligers uit voor speciale avond in Sint Philipsland

THOLEN - Vrijwilligers die zich inzetten voor de Thoolse samenleving krijgen een avond speciaal voor hen. De gemeente Tholen organiseert op vrijdag 4 september een vrijwilligersavond in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland.

2 dagen geleden
Beroemde pianist Martin Oei geeft concert in het oude stadhuis van Tholen

THOLEN - Martin Oei zal op zaterdag 25 juli in het Oude Stadhuis van Tholen om 15.30 uur een boeiend recital verzorgen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten zal hij de Feurich-vleugel in de Vierschaar bespelen, die deel uitmaakt van de Keldermans Collectie. De titel van zijn programma luidt: Frédéric en Franz in Frankrijk. Verwijzend naar het langdurig verblijf van de componisten en virtuoze pianisten Frédéric Chopin en Franz Liszt in Parijs.

2 dagen geleden
Van oldtimers en ringsteken tot een veiling: Boerenfamiliedag komt naar Poortvliet

POORTVLIET - PJZ Tholen organiseert op zaterdag 15 augustus een Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. Van 10.30 tot 19.30 uur staat het terrein in het teken van landbouw, traditie, innovatie en activiteiten voor jong en oud.

3 dagen geleden