Eerste 1,5 miljard aan bevroren Russische tegoeden naar Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft de eerste 1,5 miljard euro van bevroren Russische rentes en dividenden beschikbaar gesteld voor hulp aan Oekraïne. Dat heeft de Europese Commissie vrijdag bekendgemaakt. Het geld wordt ingezet om de militaire inzet en de wederopbouw van Oekraïne te ondersteunen.
Het geld komt uit de 'pot' waarin rentes en dividenden van in Europa bevroren Russische gelden worden gestort. Het gaat daarbij om tegoeden van de Centrale Bank van Rusland in Europa. Het is een van de sancties die de Europese Unie aan Rusland hebben opgelegd als strafmaatregel tegen de Russische inval in Oekraïne. De Europese Unie is nu begonnen met het doorsluizen van deze inkomsten naar Oekraïne.
Het grootste deel van het vrijdag beschikbaar gestelde geld wordt gebruikt voor de financiering van militair materiaal waar de grootste behoefte aan is, zegt EU-buitenlandchef Josep Borrell. Het gaat onder meer om luchtverdediging en munitie voor artillerie.
"Er is geen beter symbool of beter gebruik van het geld van het Kremlin, dan om hiermee Oekraïne en heel Europa veiliger te maken", zegt Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
8 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
3 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
3 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
6 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
6 uur geleden