Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eendaagse festivals alleen onder strikte voorwaarden: ‘Niet meer dan 750 mensen’

Eendaagse festivals alleen onder strikte voorwaarden: ‘Niet meer dan 750 mensen’

THOLEN - Onder hele strikte voorwaarden mogen kleinere eendaagse evenementen vanaf 13 augustus weer doorgaan. Dat heeft demissionair premier Mark Rutte maandagmiddag bekendgemaakt na afloop van een coronaoverleg met de betrokken ministers. In eerste instantie zou hier pas op 13 augustus uitspraak over worden gedaan, maar festivalorganisatoren riepen het kabinet op om eerder een uitspraak te doen, zodat zij zich kunnen voorbereiden.

Het aantal positieve tests neemt behoorlijk af en ook het aantal ziekenhuisopnames lijkt zijn piek weer bereikt te hebben. Daarom zijn er volgens het Outbreak Management Team (OMT) geen redenen om extra maatregelen te treffen rondom het coronavirus. Maar, waakzaamheid blijft geboden, want het aantal besmettingen is in Nederland wel vijf tot zes keer meer dan in Duitsland. Dat stelt Mark Rutte in zijn wekelijkse update. Op 13 augustus volgt een grotere persconferentie en daarbij wordt bekeken hoe de tijd na 13 augustus eruit komt te zien qua maatregelen. 

Evenementen
Vorige week werd door het kabinet nog besloten dat meerdaagse festivals mét overnachtingen voorlopig niet door kunnen gaan. Daarmee werd een streep gezet door grotere festivals zoals Lowlands en Down the Rabbit Hole. “Maar, organisatoren van eendaagse evenementen maken nu ook kosten, dus zij hebben bij ons aanklopt om eerder uitsluitsel te krijgen”, stelde Rutte. “Als zij op 13 augustus pas te horen krijgen of ze op 14 augustus iets mogen organiseren, dan zorgt dat voor de nodige risico’s. En dat snappen we.”

Daarom heeft het kabinet opnieuw aan het OMT gevraagd wat de beste optie is voor eendaagse festivals. “Ongeplaceerde evenementen kunnen daarom alleen onder strikte voorwaarden plaatsvinden. Is dat voor de organisatoren niet mogelijk? Dan kunnen ze gebruikmaken van de garantieregelingen.” Die voorwaarden zijn als volgt:

Maximaal 750 deelnemersHet evenement is in de open lucht of in een tent die aan vier zijden open isBezoekers moeten gevaccineerd zijn, in de afgelopen zes maanden het coronavirus hebben gehad óf ze moeten een testuitslag van Testen voor Toegang hebbenJe moet in het bezit zijn van een ticket

Daarnaast raadde Rutte iedereen aan om vijf dagen na het festival een zelftest te doen, ‘omdat je toch met veel mensen in contact komt’. “Dit is dus slecht nieuws voor grote evenementen. We hopen alsnog dat de situatie verandert, zodat we op 13 augustus alsnog met beter nieuws kunnen komen.”

Janssen

Verder maakte Rutte ook bekend dat mensen die gevaccineerd zijn met het Janssen vaccin niet na twee, maar na vier weken pas volledig gevaccineerd zijn. Rutte roept mensen die minder dan vier weken geleden Janssen hebben gehad op om zich dan ook te gedragen alsof zij nog niet volledig beschermd zijn tegen het virus. 

Meer uit Tholen

WHS klimt naar vierde plek, Tholense Boys valt om in tweede helft [SPEELRONDE 14/16]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 28 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 16 in de Derde Klasse en speelronde 14 in de Vierde en Vijfde Klasse.

12 uur geleden
Deze kleine klas van Het Kompas strijdt tegen textielafval: ‘We gaan eerste worden!’

ANNA JACOBAPOLDER - Broeken, tassen, gordijnen, petten, knuffels: alle soorten textiel mag in de strijd van de Textiel Race. Naast basisscholen De Kraal in Tholen en de Groen van Prinsterer in Scherpenisse doet ook groep 6, 7, 8 van Het Kompas in Anna Jacobapolder mee. De klas van juf Annemieke bestaat uit slechts tien leerlingen, maar gelukkig bepaalt de grootte van de groep straks niet wie er wint. 

16 uur geleden
Druk op woningmarkt Tholen is afgelopen vier jaar verder afgenomen

THOLEN - Wie een huis wil kopen op Tholen, komt op een relatief koele woningmarkt terecht. De druk op de woningmarkt is hier de afgelopen vier jaar afgenomen, blijkt uit cijfers van Bouwfonds Gebiedsontwikkeling (BPD) die dinsdag zijn gepubliceerd.

20 uur geleden
Warmste 3 maart ooit: ‘De komende dagen mogelijk opnieuw warmterecords’

THOLEN - Het is vandaag officieel de warmste 3 maart ooit gemeten. Ook gisteren werd een warmterecord gebroken. Daarmee is vandaag het tweede warmterecord van dit jaar.

1 dag geleden
Onrust bij bewoners over sloop van hun huurwoningen in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - De geplande sloop van 26 verouderde huurwoningen aan de Tienhoven en de Van den Bosstraat in Sint-Annaland leidt tot onrust onder de bewoners. Tijdens de commissievergadering vorige week stelde Fractie Deurloo dat de huurders geen antwoord krijgen op hun vragen bij Stadlander. De woningcorporatie laat weten dat alle bewoners een brief hebben ontvangen met extra toelichting over de sloop.

1 dag geleden
Vrouw komt met auto in sloot terecht in Tholen, hulpdiensten naar verkeerde straat

THOLEN - Een vrouw is maandagmiddag met haar auto in een sloot beland op industrieterrein Welgelegen in Tholen. In eerste instantie werden de hulpdiensten naar de verkeerde straat gestuurd. Het is niet bekend of de bestuurster bij het ongeval gewond is geraakt.

1 dag geleden
Thoolse college volgt uitgebreide procedure voor huisvesting arbeidsmigranten

THOLEN - Een metaalverwerkend bedrijf wil bij de Slabbecoornweg in Tholen tijdelijke woonunits bouwen voor internationale medewerkers. Vorige maand had Han van 't Hof (ABT) hierover schriftelijke vragen gesteld aan het college. Het college meldt dat de aanvraag nog nader onderzoek vergt voordat deze aan de gemeenteraad wordt voorgelegd.

2 dagen geleden