Eendaagse festivals alleen onder strikte voorwaarden: ‘Niet meer dan 750 mensen’
THOLEN - Onder hele strikte voorwaarden mogen kleinere eendaagse evenementen vanaf 13 augustus weer doorgaan. Dat heeft demissionair premier Mark Rutte maandagmiddag bekendgemaakt na afloop van een coronaoverleg met de betrokken ministers. In eerste instantie zou hier pas op 13 augustus uitspraak over worden gedaan, maar festivalorganisatoren riepen het kabinet op om eerder een uitspraak te doen, zodat zij zich kunnen voorbereiden.
Het aantal positieve tests neemt behoorlijk af en ook het aantal ziekenhuisopnames lijkt zijn piek weer bereikt te hebben. Daarom zijn er volgens het Outbreak Management Team (OMT) geen redenen om extra maatregelen te treffen rondom het coronavirus. Maar, waakzaamheid blijft geboden, want het aantal besmettingen is in Nederland wel vijf tot zes keer meer dan in Duitsland. Dat stelt Mark Rutte in zijn wekelijkse update. Op 13 augustus volgt een grotere persconferentie en daarbij wordt bekeken hoe de tijd na 13 augustus eruit komt te zien qua maatregelen.
Evenementen
Vorige week werd door het kabinet nog besloten dat meerdaagse festivals mét overnachtingen voorlopig niet door kunnen gaan. Daarmee werd een streep gezet door grotere festivals zoals Lowlands en Down the Rabbit Hole. “Maar, organisatoren van eendaagse evenementen maken nu ook kosten, dus zij hebben bij ons aanklopt om eerder uitsluitsel te krijgen”, stelde Rutte. “Als zij op 13 augustus pas te horen krijgen of ze op 14 augustus iets mogen organiseren, dan zorgt dat voor de nodige risico’s. En dat snappen we.”
Daarom heeft het kabinet opnieuw aan het OMT gevraagd wat de beste optie is voor eendaagse festivals. “Ongeplaceerde evenementen kunnen daarom alleen onder strikte voorwaarden plaatsvinden. Is dat voor de organisatoren niet mogelijk? Dan kunnen ze gebruikmaken van de garantieregelingen.” Die voorwaarden zijn als volgt:
Maximaal 750 deelnemersHet evenement is in de open lucht of in een tent die aan vier zijden open isBezoekers moeten gevaccineerd zijn, in de afgelopen zes maanden het coronavirus hebben gehad óf ze moeten een testuitslag van Testen voor Toegang hebbenJe moet in het bezit zijn van een ticketDaarnaast raadde Rutte iedereen aan om vijf dagen na het festival een zelftest te doen, ‘omdat je toch met veel mensen in contact komt’. “Dit is dus slecht nieuws voor grote evenementen. We hopen alsnog dat de situatie verandert, zodat we op 13 augustus alsnog met beter nieuws kunnen komen.”
Janssen
Verder maakte Rutte ook bekend dat mensen die gevaccineerd zijn met het Janssen vaccin niet na twee, maar na vier weken pas volledig gevaccineerd zijn. Rutte roept mensen die minder dan vier weken geleden Janssen hebben gehad op om zich dan ook te gedragen alsof zij nog niet volledig beschermd zijn tegen het virus.
Meer uit Tholen
STAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een gezellige en feestelijke Koningsdag op maandag 27 april. In het dorp wordt een gevarieerd programma georganiseerd voor alle leeftijden, met activiteiten in de ochtend en middag.
8 uur geledenSINT-PHILIPSLAND - Het oranjecomité van Sint Philipsland heeft weer een gevarieerd programma samengesteld voor Koningsdag.
14 uur geledenTHOLEN - Negen inwoners van de gemeente Tholen zijn vrijdag door burgemeester Marleen Sijbers verrast met een Koninklijke onderscheiding. Acht mogen zich voortaan Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen en Leen Geluk werd zelfs benoemd tot Ridder.
1 dag geledenPOORTVLIET - Op de Poortvlietsedijk (N286) bij Poortvliet is in de nacht van donderdag op vrijdag een auto van de weg geraakt en onderaan de dijk tot stilstand gekomen. Rond 00.35 uur verloor een man door nog onbekende oorzaak de controle over zijn auto. De auto kwam zo'n 100 meter verderop beneden de dijk op de zijkant, op de passagierskant, tot stilstand.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Het programma voor Koningsdag 27 april in Sint-Maartensdijk.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM / ROOSENDAAL - Patiënten van het Bravis ziekenhuis kunnen weer gebruikmaken van het online portaal MijnBravis. Bravis verbrak sinds 7 april preventief de verbinding met onder meer dit systeem vanwege een data-incident bij softwareleverancier ChipSoft. Volgens ChipSoft zijn hierbij geen patiëntgegevens van Bravis gestolen. Na een grondige evaluatie en zorgvuldige heropstart, kunnen patiënten nu weer veilig inloggen, informatie bekijken en afspraken maken. Direct na het bekend worden van het data-incident bij ChipSoft op 7 april, heeft Bravis zich nadrukkelijk laten adviseren door onder meer het landelijk cyberexpertisecentrum Z-Cert. Na bestudering van een uitgebreid adviesrapport van expertisecentrum Z-Cert besloot het ziekenhuis de verbindingen met de verschillende applicaties zorgvuldig te herstellen.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Het bestuur van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland had vorige week woensdagmiddag de Streekdrachtgroep Tholen uitgenodigd in De Wimpel in Sint Philipsland. Ook de leden van andere vrouwenverenigingen in Sint Philipsland en Anna Jacobapolder hadden een uitnodiging gekregen.
2 dagen geleden