Een terugblik: Geslaagde carnavalsoptocht in Oud-Vossemeer
OUD-VOSSEMEER - Afgelopen zaterdag was het weer zover, de Carnavalsoptocht in Oud-Vossemeer. Menig carnavalsvierder kijkt hier altijd naar uit. Leek het er ’s morgens nog op dat de intocht in Oud-Vossemeer in het water zou vallen, tijdens de intocht brak gelukkig het zonnetje door.
Zoals ieder jaar overhandigde de burgemeester ceremonieel de sleutel aan de Prins. Het was voor Prins Leroy de eerste keer dat hij de sleutel overhandigd mocht krijgen. Speciaal voor de overhandiging kwam de burgemeester dit jaar verkleed in echte Thoolse klederdracht. Na de overhandiging genoot de burgemeester net als de vele bezoekers met volle teugen van de optocht.
Het motto van dit jaar ‘Oalles uut de kast’ werd zeer serieus genomen door de deelnemers aan de optocht.
Jeugdsentiment
Aan de optocht deden meerdere groepen mee die allemaal een prijs konden winnen. Dansen met juf Roos wist maar liefst drie prijzen in de wacht te slepen. Ze werden eerste bij de grote groepen, wonnen de jurybokaal en de trofee van het jeugdgevolg. “Ik doe nu voor de derde keer mee. Ik ben zelf opgegroeid met Carnaval en dus ook met de optocht. Als kind deed ik ook altijd al mee met de optocht met mijn moeder en een vriendin van mijn moeder. Mijn vader maakte dan de leukste karren. Ook dit jaar heeft mijn vader samen met mijn schoonvader onze kar gemaakt. Daarnaast doe ik graag mee omdat ik dit soort initiatieven op het dorp graag wil steunen en ook levend wil houden. En al die blije, vrolijke kids die ervan genieten om lekker even gek te doen en mee te lopen met de dansjuf en elkaar, daar kan ik erg van genieten”, vertelt Rosalinda Goedegebuure van Dansen met juf Roos.
Na de optocht en het Vellen van de Roos is het Carnavalsseizoen weer ten einde en menig carnavalsvierder kijkt al uit naar het nieuwe seizoen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Na een opvallend droge en rustige aprilmaand slaat het weer in mei om. De maand begint zomers, maar al snel neemt de kans op regen- en onweersbuien toe. Dat zegt meteoroloog Berend van Straaten in de maandverwachting.
31 minuten geledenTHOLEN - Zeeuwse gemeenten doen op 12 mei mee aan de landelijke ETHOS-telling over dak- en thuisloosheid. Met deze telling wordt zo volledig mogelijk in kaart gebracht hoeveel mensen geen vaste woonplek hebben. Ook Tholen doet mee.
6 uur geledenSCHERPENISSE - Een jongetje op de fiets is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto in Scherpenisse. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geledenTHOLEN - Inwoners die een scootmobiel of driewieler gebruiken, kunnen op donderdag 21 mei meedoen aan een scootmobieltocht door Tholen-stad. De tocht begint om 10.00 uur bij zorgonderneming De Vlinderbloem aan de Visstraat 19 in Tholen en duurt tot uiterlijk 15.00 uur.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Het ronkende motorgeluid en de zwarte rookwolken trokken in combinatie met de voorjaarszon afgelopen weekend duizenden mensen naar het terrein aan de Klavervelden. Van standaard landbouwtractoren die enkele uren daarvoor nog op het land hun werkzaamheden aan het uitvoeren waren, tot machines die zijn afgesteld met de precisie van een Formule 1-motor. Jong en oud konden twee dagen genieten van bestuurders die probeerden de duizenden pk's van hun machines voor de sleepwagen naar een full pull te slepen. Het jaarlijks terugkerende evenement trekt zo'n 1500 bezoekers per dag.
2 dagen geledenADVERTORIAL - Goede oogzorg is essentieel voor kwaliteit van leven. In de regio West-Brabant kunnen inwoners nu terecht bij Xpert Clinics, waar persoonlijke aandacht en specialistische zorg centraal staan. Met vestigingen in onder andere Etten-Leur en Bergen op Zoom is hoogwaardige oogzorg dichterbij dan ooit.
3 dagen geledenZEELAND - Bijna 4 op de 10 werkgevers verwachten dat er in hun organisatie de komende vijf jaar werknemers met pensioen gaan. Binnen de overheid en de industrie ligt dit aandeel veel hoger. Werkgevers in deze sectoren verwachten ook vaker dat dit gevolgen heeft voor hun bedrijfsvoering. In sectoren zoals de handel en de specialistische zakelijke dienstverlening verwachten werkgevers dit juist minder vaak. Dit blijkt uit een landelijk onderzoek van UWV onder 3.550 werkgevers. In Zeeland is het aandeel werknemers van 60 jaar of ouder 11 procent, iets hoger dan het landelijke gemiddelde van 10 procent.
3 dagen geleden