Een terugblik: Geslaagde carnavalsoptocht in Oud-Vossemeer
OUD-VOSSEMEER - Afgelopen zaterdag was het weer zover, de Carnavalsoptocht in Oud-Vossemeer. Menig carnavalsvierder kijkt hier altijd naar uit. Leek het er ’s morgens nog op dat de intocht in Oud-Vossemeer in het water zou vallen, tijdens de intocht brak gelukkig het zonnetje door.
Zoals ieder jaar overhandigde de burgemeester ceremonieel de sleutel aan de Prins. Het was voor Prins Leroy de eerste keer dat hij de sleutel overhandigd mocht krijgen. Speciaal voor de overhandiging kwam de burgemeester dit jaar verkleed in echte Thoolse klederdracht. Na de overhandiging genoot de burgemeester net als de vele bezoekers met volle teugen van de optocht.
Het motto van dit jaar ‘Oalles uut de kast’ werd zeer serieus genomen door de deelnemers aan de optocht.
Jeugdsentiment
Aan de optocht deden meerdere groepen mee die allemaal een prijs konden winnen. Dansen met juf Roos wist maar liefst drie prijzen in de wacht te slepen. Ze werden eerste bij de grote groepen, wonnen de jurybokaal en de trofee van het jeugdgevolg. “Ik doe nu voor de derde keer mee. Ik ben zelf opgegroeid met Carnaval en dus ook met de optocht. Als kind deed ik ook altijd al mee met de optocht met mijn moeder en een vriendin van mijn moeder. Mijn vader maakte dan de leukste karren. Ook dit jaar heeft mijn vader samen met mijn schoonvader onze kar gemaakt. Daarnaast doe ik graag mee omdat ik dit soort initiatieven op het dorp graag wil steunen en ook levend wil houden. En al die blije, vrolijke kids die ervan genieten om lekker even gek te doen en mee te lopen met de dansjuf en elkaar, daar kan ik erg van genieten”, vertelt Rosalinda Goedegebuure van Dansen met juf Roos.
Na de optocht en het Vellen van de Roos is het Carnavalsseizoen weer ten einde en menig carnavalsvierder kijkt al uit naar het nieuwe seizoen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.
2 uur geledenTHOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.
4 uur geledenTHOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.
9 uur geledenTHOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.
1 dag geledenTHOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen maakte woensdagavond zijn opwachting in de finaleweek van De Slimste Mens. De oud-Tholenaar werd in meerdere afleveringen de slimste van de dag en keerde daarom terug. Maar al snel bleek dat hij het nu een stuk lastiger had.
1 dag geledenTHOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Op 5 mei openen de gemeentelijke zwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk weer hun deuren. Om de zwembaden klaar te maken voor het nieuwe seizoen is er op zaterdag 11 april een klusdag.
2 dagen geleden