Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een roman die het wachten meer dan waard is

Een roman die het wachten meer dan waard is

GOES - Met de zomer op komst gaan we door met de boekentips. Boekhandelaar Anthoni Fierloos en zijn personeel van Het Paard van Troje en De Koperen Tuin in Goes geven leestips. Dit keer is het de beurt aan Niek Walhout.

Hij vestigt de aandacht op de nieuwe roman van Jaap Scholten: ‘Suikerbastaard’. “Hij omschrijft de hoofdpersoon als iemand die één keer in de vijf jaar een boek schrijft. De laatste roman van Jaap Scholten verscheen in 2014”, zegt Niek. “Zes jaar wachten dus, maar dat is het waard! Het is wederom een verhaal uit de rijke familiegeschiedenis van de ondernemers Scholten en Stork. Ditmaal gaat het over de suikerplantages in Ethiopië van de Handelsvereniging Amsterdam. De goede betrekkingen met Ethiopië kwamen voort uit het feit dat de keizer en onze koningin in de Tweede Wereldoorlog bijna naast elkaar woonden in Londen. In de jaren ‘60 gingen jongens uit Hengelo en omstreken naar Ethiopië om, namens Stork, suikerfabrieken te bouwen. Het waren vaak alleenstaande jongens, die ook wel eens een relatie kregen. De hoofdpersoon en een vriendin gaan beiden op zoek. De een naar een mogelijke bastaardzoon van zijn opa, de ander naar haar vader. Op meesterlijke wijze worden fictie en non-fictie verweven tot een spannend verhaal. Het is een aanrader voor de vakantie.”

Boekhandels

Voor meer informatie kijk op www.paardvantroje.nl en www.koperentuin.nl.

Meer uit Beveland

Spoedhulp bij medische noodsituatie in Colijnsplaat

COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.

5 dagen geleden
Bijgebouw in Goes in brand: Brandweer snel ter plaatse

GOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.

6 dagen geleden
Structureel meer geld voor Stichting Musea de Bevelanden

GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.

1 week geleden
Vuurwerkoverlast: meld het!

GOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.

1 week geleden
Goese Filmdagen zetten Italiaanse cinema in de schijnwerpers

GOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.

1 week geleden
Kledingwinkel Deeltwee deelt royale cheques uit aan goede doelen

GOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro. 

1 week geleden
Borsele start campagne voor energiezuiniger wonen

Borsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.

1 week geleden