Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een roman die het wachten meer dan waard is

Een roman die het wachten meer dan waard is

GOES - Met de zomer op komst gaan we door met de boekentips. Boekhandelaar Anthoni Fierloos en zijn personeel van Het Paard van Troje en De Koperen Tuin in Goes geven leestips. Dit keer is het de beurt aan Niek Walhout.

Hij vestigt de aandacht op de nieuwe roman van Jaap Scholten: ‘Suikerbastaard’. “Hij omschrijft de hoofdpersoon als iemand die één keer in de vijf jaar een boek schrijft. De laatste roman van Jaap Scholten verscheen in 2014”, zegt Niek. “Zes jaar wachten dus, maar dat is het waard! Het is wederom een verhaal uit de rijke familiegeschiedenis van de ondernemers Scholten en Stork. Ditmaal gaat het over de suikerplantages in Ethiopië van de Handelsvereniging Amsterdam. De goede betrekkingen met Ethiopië kwamen voort uit het feit dat de keizer en onze koningin in de Tweede Wereldoorlog bijna naast elkaar woonden in Londen. In de jaren ‘60 gingen jongens uit Hengelo en omstreken naar Ethiopië om, namens Stork, suikerfabrieken te bouwen. Het waren vaak alleenstaande jongens, die ook wel eens een relatie kregen. De hoofdpersoon en een vriendin gaan beiden op zoek. De een naar een mogelijke bastaardzoon van zijn opa, de ander naar haar vader. Op meesterlijke wijze worden fictie en non-fictie verweven tot een spannend verhaal. Het is een aanrader voor de vakantie.”

Boekhandels

Voor meer informatie kijk op www.paardvantroje.nl en www.koperentuin.nl.

Meer uit Beveland

Waarschuwing: bedwantsen liften na de vakantie mee naar huis

ZEELAND - Met de zomervakantie voor de deur waarschuwt het landelijke netwerk van ongediertebestrijders Beestjes Kwijt voor een toename van bedwantsen in huis. Volgens de organisatie stijgt het aantal meldingen van bedwantsplagen na de zomer met 30 tot 40 procent, vooral in de maand september.

3 uur geleden
Aan de keukentafel met broers Niels en Peter Dominicus: ‘Steen zit in ons DNA’

Specialist in natuursteen Dominicus is al 50 jaar een begrip in Zeeland en inmiddels ook daarbuiten. Broers Niels en Peter Dominicus vertellen aan de keukentafel over hun passie voor steen, familie en de toekomst. 'Steen zit in ons DNA.'

8 uur geleden
Veilingopbrengst voor Oosterscheldekreeft overgedragen aan vissers

GOES - De stichting Oosterschelde Kreeft Zierikzee draagt aanstaande donderdag 10 juli om 17.00 uur een bedrag van 4.700 euro over aan de kreeftenvissers van de Oosterschelde. Dat gebeurd in restaurant De Banjaard in Zierikzee  De opbrengst werd opgehaald tijdens een recente veiling ten bate van onderzoek naar de mysterieuze kreeftensterfte in het gebied.

1 dag geleden
Borsele zet eerste zonnebrandpaal op het strandje van Baarland

BAARLAND - Bij Strandbrasserie De Landing wordt vrijdag 4 juli een zonnebrandpaal geplaatst . De plaatsing van de paal is een samenwerking tussen de gemeente Borsele, de GGD Zeeland en Strandbrasserie De Landing. Wethouder Marga van de Plasse is enthousiast over het project: "Iedereen vergeet wel eens zonnebrand mee te nemen. Dan is zo'n zonnebrandpaal echt een uitkomst."

1 dag geleden
Auto’s beschadigd na botsing bij Wilhelminadorp

WILHELMINADORP - Bij een botsing op de Langeweg bij Wilhelminadorp zijn vrijdagochtend twee auto's beschadigd. Het is niet bekend of er iemand gewond is geraakt.

1 dag geleden
Fiets-voetveer tussen Kortgene en Wolphaartsdijk vaart weer

KORTGENE - Vanaf vrijdag 4 juli tot en met zondag 31 augustus kunnen inwoners en toeristen op dinsdag, woensdag, vrijdag en zondag gebruikmaken van de veerdienst tussen Kortgene en Wolphaartsdijk. Rederij Denick verzorgt, net zoals in 2024, de veerdienst.

1 dag geleden
Traumahelikopter ingezet voor noodsituatie in Goes

GOES - Het Mobiel Medisch Team ( MMT) uit Rotterdam is donderdagavond ingezet voor een noodsituatie in een woning in Goes. Het slachtoffer is naar Rotterdam gebracht.

1 dag geleden