Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eén op drie lange ritten over Duits spoor valt alsnog uit

Eén op drie lange ritten over Duits spoor valt alsnog uit

BERLIJN (ANP/DPA) - Ongeveer een op de drie langeafstandsritten over het Duitse spoor valt maandag toch uit, ondanks het afblazen van de landelijke staking door spoorwegmedewerkers. Doordat vakbonden de tweedaagse werkonderbreking pas vlak van tevoren annuleerden, was het volgens spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn moeilijk om weer een volwaardige dienstregeling op te zetten.

Ook zondagavond vallen enkele treinen voor lange afstanden uit. Reizigers moeten ook bij regionale spoorlijnen rekening houden met uitval. Zo gaan stakingen bij enkele regionale vervoerders in deelstaat Beieren bijvoorbeeld nog door.

Deutsche Bahn en spoorvakbond EVG bereikten zaterdag een akkoord over het afblazen van de staking, nadat het vervoersbedrijf eerder een rechtszaak had aangespannen om de acties tegen te houden. De ruziënde partijen spraken af om weer verder te onderhandelen, waarmee volgens de vakbond "het cao-conflict nog lang niet beëindigd is."

Eerder meldde de NS dat slaaptreinen die door Duitsland naar Zwitserland en Oostenrijk rijden zondagavond uitvallen. De ICE van en naar Frankfurt en de IC van en naar Berlijn rijden wel volgens de normale dienstregeling. Bij regiovervoerder Arriva rijden de treinen tussen Heerlen en Aken niet. Goederentreinen kunnen pas vanaf maandagavond 18.00 uur normaal rijden, meldde DB Cargo Nederland.

Meer uit Financieel

Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

3 minuten geleden
VS schrappen bank en potasbedrijven uit Belarus van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.

10 minuten geleden
Duitsland neemt maatregelen rond prijzen aan de pomp

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.

42 minuten geleden
Cyprus komt met steunmaatregelen om oorlog Midden-Oosten

NICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.

1 uur geleden
Schiphol kijkt naar zelf uitvoeren hulp passagiers met beperking

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.

2 uur geleden
Storing Odido lag aan probleem met koelsysteem in datacenter

DEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".

2 uur geleden
Adviseur EU-hof steunt eerdere vernietiging KLM-coronasteun

LUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.

2 uur geleden