
Een natte Kraanwaterdag op de Franciscusschool in Middelburg
MIDDELBURG - Kraanwaterdag is een jaarlijks terugkerend event voor basisscholen en bso’s dat wordt georganiseerd door Nederlandse drinkwaterbedrijven. Deze dag staat in het teken van kraanwater als duurzame en gezonde dorstlesser. Dit jaar was de Franciscusschool in de Middelburgse wijk Dauwendaele de gastlocatie voor de nationale opening van de Kraanwaterdag. De school ontving vanochtend onder meer burgemeester Harald Bergmann van de gemeente Middelburg en de regiomanager van Evides Waterbedrijf, die de opening verrichtten met schooldirecteur Esther Coomans en Ruud Mesu van JOGG Middelburg.
De dag, waarop plensbuien en zonneschijn elkaar afwisselden, werd geopend met een toneelstuk van groep 7b én een lipdubdans van groep 8. Na afloop gingen de groepen 6, 7 en 8 samen met de bovenbouw van de Wilgenhof en het Element een zogenoemde Daily Mile lopen. Alles in het teken van gezondheid, het drinken van kraanwater en het verstandig omgaan met (kraan)water. Met het evenement werd ook meteen het schooljaar geopend, samen met de andere scholen van de wijk Dauwendaele Na het lopen van de Daily Mile kregen alle leerlingen van groep 6 t/m 8 les over water als gezonde dorstlesser. Als kinderen al vroeg leren dat water zo’n gezonde keuze is dan kan dit bijdragen aan hun motivatie om voldoende water te drinken.
Gewoon bijzonder
Het thema van de Nationale kraanwaterdag 2022 is ‘Kraanwater, gewoon bijzonder’. De drinkwaterbedrijven willen kinderen bewust maken van het feit dat drinkwater uit de kraan minder vanzelfsprekend is dan het lijkt. Het wordt voor drinkwaterbedrijven steeds moeilijker om te voldoen aan de vraag naar drinkwater. Daarom is het belangrijk dat kinderen ook leren dat je thuis, op de sportclub en op school en de bso slim om moet gaan met kraanwater. Bijvoorbeeld door de kraan niet onnodig lang te laten stromen bij tandenpoetsen of het douchen. Tijdens de lessen leren de kinderen hoe kraanwater gemaakt wordt en krijgen ze tips hoe ze er zelf slimmer mee om kunnen gaan.
Enkele feiten over Kraanwaterdag
• Dit jaar lijkt het aantal deelnemende basisschoolleerlingen groter dan vorig jaar. Toen deden landelijk ruim 210.000 kinderen mee.
• Dit is de vierde editie Nationale Kraanwaterdag, met de regionale opening in Middelburg, als wijkinitiatief met de Franciscusschool, Het Element en de Wilgenhof in de wijk Dauwendaele.
• In het Evides voorzieningsgebied deden ±17.000 basisschoolleerlingen in 2020 mee en ongeveer 23.000 basisschoolleerlingen in 2021.
• Thema van dit jaar: ‘Kraanwater, gewoon bijzonder!’
Meer uit Middelburg
VEERE - Dini Helmers uit Veere doet sinds haar jeugd vrijwilligerswerk. Ze heeft al veel verschillende dingen gedaan en rolt, zoals ze zelf zegt, 'van het een in het ander'. Zo kwam zij bij toeval via haar roofvogelonderzoek in contact met de krant Zeeuws Weerzien, waarvoor zij nu actief is als vrijwilliger.
8 uur geledenMIDDELBURG - Van 29 augustus tot en met 6 september presenteert Theaterproductiehuis Zeeland een nieuwe editie van het Zeeland Nazomerfestival. Dit jaar staat één grote locatievoorstelling centraal: 'Dit is mijn hof'. Deze theatervoorstelling komt tot leven op een bijzondere plek in Zeeuws-Vlaanderen, waar landschap en verhaal naadloos samenvallen, aldus de organisatie. 'De exacte locatie blijft nog even geheim.'
14 uur geledenOOSTKAPELLE - Op de kruising tussen de Munnikweg en Dunoweg bij Oostkapelle is een monument onthuld voor twee piloten die tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen.
16 uur geledenMIDDELBURG - Sinds 2003 heeft Middelburg een stadsdichter. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg benoemt deze persoon. De Kunst- en Cultuurroute Middelburg is verantwoordelijk voor de werving en de selectie. 'Voor 2026 zijn we op zoek naar een nieuwe stadsdichter', laat de organisatie weten.
1 dag geledenAls nieuwe bewoner van Middelburg ervaar ik dagelijks nieuwe indrukken in en rond de stad. Zo ook weer deze afgelopen weken. Dit keer is het niet zomaar een interessante wetenswaardigheid maar een heus mysterie. Het mysterie rond De Oostkerk. Zo'n 100 deurmatten werden 's nachts in een aantal straten voor iedere deur neergelegd. Iedereen heeft of had het erover, in de kranten, op tv en online, maar niemand schijnt er iets over te weten. Waar komt deze actie vandaan? Wat is de boodschap? En waarom?
1 dag geledenMIDDELBURG - Burgemeester Yvonne van Mastrigt van de gemeente Middelburg heeft zondag een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan Gert-Jan de Rooij. Hij is verrast met het lintje tijdens het 25-jarig jubileum van de jaarlijkse boekenmarkt op de Markt in Middelburg.
1 dag geledenMIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zaterdag het Verdrag van Middelburg ondertekend. Bij deze slotbijeenkomst van de Internationale Jongeren Vrijheidsconferentie, georganiseerd in het kader van tachtig jaar vrijheid, waren jonge mensen uit de hele wereld aanwezig. Ook onder meer minister van Defensie Ruben Brekelmans en voormalig minister-president Jan Peter Balkenende woonden de bijeenkomst bij.
1 dag geleden