Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een kijkje in Ambachtscentrum Goes: 'Hoeden zijn mijn lust en mijn leven'

Een kijkje in Ambachtscentrum Goes: 'Hoeden zijn mijn lust en mijn leven'

GOES - Op de Hollandsche Hoeve in Goes komen in het Ambachtscentrum allerlei disciplines samen. Jong en oud kijken er op woensdag en zaterdag hun ogen uit, kunnen er unieke spulletjes kopen en workshops volgen. De atelierhouders tonen hun passie achter de sfeervolle, door leerlingen van de Goese ambachtsschool vervaardigde geveltjes, geïnspireerd op woningen aan de Kleine Kade.

Het Ambachtscentrum herbergt een kaarsenmakerij en schildersatelier van Ingrid Heeren en Monique Verhelst, poppendokter Jippie van Jacqueline Groenewoudt, glas-in-lood en tiffany van André en Annemieke Vollmuller, de handweverij van de dames Alie en Dini, edelstenen en mineralen van Vehbi Zabeli, Pulp Pop Art & Vintage van Romy Sterkman en Dennis Menheere, een timmermanswerkplaats met smederij en vanaf binnenkort het nieuwe keramiekatelier van Ine Haring. Tot slot heeft Maddy de Moort (foto) er al bijna vijf jaar haar Zeeuwse Hoedenkamer. Hier biedt ze vele soorten hoofddeksels en tassen aan, nieuw en tweedehands. Kinderen kunnen in een workshop hun eigen tasje maken. Maddy geeft oude hoeden en tassen een tweede leven, stoomt en verft ze. Door haar restauratiekwaliteiten heeft ze decennia oude exemplaren in haar atelier die er weer als nieuw uitzien. “Met hoeden werken is mijn lust en mijn leven”, vertelt ze. “Een hoed maakt je kleding af en je kunt ermee laten zien wie je bent.”

Op woensdag en zaterdag is het Ambachtscentrum open voor publiek. Meer informatie op ambachtscentrumgoes.nl of facebook.com/ambachtscentrumgoes

Meer uit Beveland

Piet en Riet 65 jaar getrouwd!

Heinkenszand - Burgemeester Dijksterhuis heeft maandagmiddag het echtpaar De Jonge in Heinkenszand gefeliciteerd met hun huwelijksjubileum. Zij waren zondag 06 juli maar liefst 65 jaar getrouwd. 

7 uur geleden
Bedrijventerrein Het Rip III in Kamperland is bijna bouwklaar

KAMPERLAND - De gemeente Noord-Beveland hield donderdag 3 juli een feestelijke bijeenkomst voor de toekomstige kaveleigenaren van het nieuwe bedrijventerrein Het Rip III in Kamperland. Wethouder Adrie van der Maas van de gemeente Noord-Beveland is blij dat het terrein nog deze maand opgeleverd wordt. "Daarna kan er gebouwd worden."

9 uur geleden
Goese archivaris lost mysterie klok op

Het mysterie rond de Goese klok 'nummer 9' heeft de afgelopen weken de gemoederen flink beziggehouden in zowel Goes als Drenthe. De klok, die in 1930 werd gegoten en ooit deel uitmaakte van een groot carillon van zevenenveertig klokken in de Grote kerk in Goes, dook ineens op in het Drentse Hijken. Daar hangt hij nu al twee weken te pronken in een klokkenstoel. Hoe de klok daar precies terecht is gekomen, blijkt toch nét iets anders te zijn dan tot nog toe werd aangenomen.

16 uur geleden
Gemeente Goes gaat economisch als een speer

GOES - De gemeente Goes staat op de zesde plek op de ranglijst van Economische Toplocaties. Dit blijkt uit het onlangs verschenen onderzoeksrapport van Bureau Louter. Vorig jaar stond Goes op plek negen. "Al jaren staat Goes stevig in de top 10, en daar zijn we erg trots op", aldus wethouder Joost de Goffau.

1 dag geleden
Auto in sloot Wolphaartsdijk, bestuurder gevlogen

WOLPHAARTSDIJK - In de polder bij Wolphaartsdijk is maandagmorgen een auto aangetroffen in een sloot. De bestuurder was niet meer aanwezig. 

1 dag geleden
De Basis haalt groot bedrag op voor Wens Ambulance

GOES - Montessorischool De Basis in Goes heeft op donderdag 3 juli een cheque van 3957 euro overhandigd aan de Zeeuwse Wens Ambulance. Het bedrag was opgehaald met een sponsorloop en een legeflessenactie.

1 dag geleden
Provinciale Staten stellen Energievisie Zeeland vast

GOES - Provinciale Staten (PS) van de provincie Zeeland hebben de Energievisie Zeeland vastgesteld. Deze visie gaat over het energiesysteem van de toekomst en welke keuzes er de komende jaren gemaakt moeten worden om te kunnen overstappen op duurzame energievormen. 

1 dag geleden