Eén drukke cijferdag op Damrak, ook aandacht voor inflatie
AMSTERDAM (ANP) - In de komende beursweek krijgen beleggers het wat rustiger met bedrijfsresultaten. In Nederland staan nog wel een paar grote bedrijven op de agenda, zoals Ahold Delhaize, ABN AMRO en Aegon die alle drie op woensdag de boeken openen, maar met name in de Verenigde Staten zijn de meeste kwartaalcijfers al bekendgemaakt. Verder wordt er deze week naar de inflatie gekeken.
Behalve Ahold, ABN en Aegon krijgen beleggers in Amsterdam nog meer bedrijven voor de kiezen. Ook laadpalenmaker Alfen, baggeraar Boskalis en maritiem dienstverlener SBM Offshore geven die dag bijvoorbeeld een update. De week begint met definitieve cijfers van PostNL dat eerder al goede voorlopige resultaten liet zien.
Elders in Europa komen onder meer biotechbedrijf BioNTech, energiebedrijf E.ON, industrieel concern Thyssenkrupp en reisconcern TUI met een kwartaalupdate. Uit de VS is Disney het belangrijkste bedrijf dat een inkijkje in de resultaten geeft.
Hemelvaartsdag
Het tweede deel van de week is rustig qua bedrijfsnieuws vanwege Hemelvaartsdag op donderdag. Desondanks zijn de beurzen die dag en de vrijdag erna wel gewoon open.
Verder gaat de blik vooral naar macro-economische cijfers en in het bijzonder die over de inflatie. De Nederlandse cijfers over de geldontwaarding komen dinsdag met later in de week ook Duitse, Franse en Amerikaanse cijfers over de inflatie. Bovendien komen verschillende landen zoals Nederland, de eurozone, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten met cijfers over de industriële productie en worden de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Europese Centrale Bank (ECB) vrijgegeven.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV heeft tot 17 december om met een definitief hervormingsplan te komen. Als de groepen die nu tegenover elkaar staan binnen de grootste vakbond van Nederland er dan nog niet uit zijn, grijpt de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam in. Dat heeft de rechter vrijdag gezegd na een urenlange zitting over het oplossen van de bestuurscrisis binnen de bond.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De grote storing bij de handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) van vrijdag is voorbij. Dat meldt CME Group, dat de grootste derivatenbeurs ter wereld exploiteert.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van FNV vreest afsplitsingen en krimp van het ledenbestand van de grootste vakbond van Nederland als tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher hun plannen kunnen doorzetten. Dit betoogde een advocaat namens het ledenparlement vrijdag bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een grotere bevoegdheid voor tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher is essentieel om de impasse binnen vakbond FNV te doorbreken. Dat hebben de twee vrijdag betoogd bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.
4 uur geleden