Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een basisplaats bij Oranje is nu de volgende uitdaging voor Aké

Een basisplaats bij Oranje is nu de volgende uitdaging voor Aké

ZEIST (ANP) - Als kersverse speler van het machtige Manchester City bereidt Nathan Aké zich met het Nederlands elftal voor op de interlands met Polen en Italië in de Nations League. "Ik heb een mooie transfer gemaakt", zegt de verdediger van 45 miljoen euro. "Misschien kijkt de buitenwereld anders naar mij. Maar ik moet het nog steeds laten zien."

De omweg naar de top was lang voor Aké en lag bezaaid met uitdagingen. "Ik heb altijd een challenge nodig", vertelt de voetballer die als linksback, linker centrale verdediger en verdedigende middenvelder inzetbaar is. "Van ADO naar de jeugd van Feyenoord vond ik leuk. Toen op mijn zestiende naar Chelsea, dat was ook weer een challenge. En daarna heb ik elke stap ook weer als een challenge gezien."

Trainer Rafael Benítez liet Aké al op 17-jarige debuteren in het eerste elftal, maar na de komst van José Mourinho vertroebelde zijn uitzicht op het eerste elftal van Chelsea. De zoon van een Ivoriaanse vader en Nederlandse moeder werd verhuurd aan Watford, Reading en Bournemouth, dat hem drie jaar geleden definitief overnam.

Nooit twijfel, vooral speelminuten

"Ik heb nooit getwijfeld over mijn stappen en wist dat ik ergens vooral veel speeltijd moest krijgen", vertelt de 13-voudig international voordat hij erkent dat het voor een verdediger best lastig uitblinken was bij de club waarmee hij het afgelopen seizoen uit de Premier League degradeerde. Hoe goed hij zijn best ook deed bij Bournemouth, het bleef maar tegendoelpunten regenen. "Het enige wat je dan kunt proberen, is je eigen niveau halen."

Dat ging Aké kennelijk zo goed af dat trainer Pep Guardiola van City contact met hem zocht. "Het was een warm gesprek", vond Aké. "Eerst over het normale leven en familie. Ik kreeg meteen een warm gevoel. Ik denk dat het een voordeel is dat ik op drie posities inzetbaar ben. Ik zit nu bij een van de grootste clubs met misschien wel de beste trainer ter wereld. Dat is geweldig."

Sterke verdediging

Bij Oranje staat Aké ook weer voor een uitdaging. De defensie is al een tijdje niet meer de achilleshiel van het Nederlands elftal. Zelfs Stefan de Vrij, tot beste verdediger van de Serie A verkozen, en Aké waren geen basisspelers onder de vertrokken bondscoach Ronald Koeman. Voor beiden gloort er hoop in de aanloop naar de duels met Polen en Italië, nu Matthijs de Ligt en Daley Blind niet beschikbaar zijn. "Ik moet gewoon iedere kans grijpen die ik krijg", beseft Aké. "Zo moet ik uiteindelijk basisspeler worden."

Een plekje bij de beste elf verwerven bij Oranje is niet meer zo makkelijk met concurrenten die bij Liverpool, Barcelona, Juventus, Manchester United, Internazionale, Tottenham Hotspur, Sevilla en Olympique Lyon voetballen. "Veel jongens hebben mooie transfers gemaakt, ik ook", weet Aké. "Dat is een goed teken. Daar kan Nederland alleen maar sterker van worden."

Meer uit Voetbal

Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

14 minuten geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

38 minuten geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

58 minuten geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

1 uur geleden
Voetballers Kosovo krijgen 1,5 miljoen euro als ze het WK halen

PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.

2 uur geleden
Ook spits Miedema mist oefenduel van voetbalsters met Portugal

BRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.

2 uur geleden
Bouziane voor het eerst in de basis bij AZ tegen Iers Shelbourne

ALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.

3 uur geleden