Een basisplaats bij Oranje is nu de volgende uitdaging voor Aké
ZEIST (ANP) - Als kersverse speler van het machtige Manchester City bereidt Nathan Aké zich met het Nederlands elftal voor op de interlands met Polen en Italië in de Nations League. "Ik heb een mooie transfer gemaakt", zegt de verdediger van 45 miljoen euro. "Misschien kijkt de buitenwereld anders naar mij. Maar ik moet het nog steeds laten zien."
De omweg naar de top was lang voor Aké en lag bezaaid met uitdagingen. "Ik heb altijd een challenge nodig", vertelt de voetballer die als linksback, linker centrale verdediger en verdedigende middenvelder inzetbaar is. "Van ADO naar de jeugd van Feyenoord vond ik leuk. Toen op mijn zestiende naar Chelsea, dat was ook weer een challenge. En daarna heb ik elke stap ook weer als een challenge gezien."
Trainer Rafael Benítez liet Aké al op 17-jarige debuteren in het eerste elftal, maar na de komst van José Mourinho vertroebelde zijn uitzicht op het eerste elftal van Chelsea. De zoon van een Ivoriaanse vader en Nederlandse moeder werd verhuurd aan Watford, Reading en Bournemouth, dat hem drie jaar geleden definitief overnam.
Nooit twijfel, vooral speelminuten
"Ik heb nooit getwijfeld over mijn stappen en wist dat ik ergens vooral veel speeltijd moest krijgen", vertelt de 13-voudig international voordat hij erkent dat het voor een verdediger best lastig uitblinken was bij de club waarmee hij het afgelopen seizoen uit de Premier League degradeerde. Hoe goed hij zijn best ook deed bij Bournemouth, het bleef maar tegendoelpunten regenen. "Het enige wat je dan kunt proberen, is je eigen niveau halen."
Dat ging Aké kennelijk zo goed af dat trainer Pep Guardiola van City contact met hem zocht. "Het was een warm gesprek", vond Aké. "Eerst over het normale leven en familie. Ik kreeg meteen een warm gevoel. Ik denk dat het een voordeel is dat ik op drie posities inzetbaar ben. Ik zit nu bij een van de grootste clubs met misschien wel de beste trainer ter wereld. Dat is geweldig."
Sterke verdediging
Bij Oranje staat Aké ook weer voor een uitdaging. De defensie is al een tijdje niet meer de achilleshiel van het Nederlands elftal. Zelfs Stefan de Vrij, tot beste verdediger van de Serie A verkozen, en Aké waren geen basisspelers onder de vertrokken bondscoach Ronald Koeman. Voor beiden gloort er hoop in de aanloop naar de duels met Polen en Italië, nu Matthijs de Ligt en Daley Blind niet beschikbaar zijn. "Ik moet gewoon iedere kans grijpen die ik krijg", beseft Aké. "Zo moet ik uiteindelijk basisspeler worden."
Een plekje bij de beste elf verwerven bij Oranje is niet meer zo makkelijk met concurrenten die bij Liverpool, Barcelona, Juventus, Manchester United, Internazionale, Tottenham Hotspur, Sevilla en Olympique Lyon voetballen. "Veel jongens hebben mooie transfers gemaakt, ik ook", weet Aké. "Dat is een goed teken. Daar kan Nederland alleen maar sterker van worden."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
6 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden