
'Een alcoholverbod in kantines? Dan moet het rijk wel heel veel gaan bijspringen'
NIEUWDORP - De suggestie voor alcoholvrije sportkantines maakte voorzitter Marius Priester van sv Nieuwdorp aan het gniffelen. “De sport gaat voorop bij verenigingen, maar ze draaien ook op de kantineomzet. Als Den Haag een alcoholverbod invoert, moet het rijk heel veel gaan bijspringen, anders draait het de sport de nek om.”
Een sportclub heeft horeca volgens Priester nodig om te kunnen voortbestaan. “Als er geen alcohol meer mag worden geschonken, ga je zóveel inkomsten missen. Dan moet Den Haag met miljoenen klaarstaan. En of het dan gezelliger wordt in de kantine? Mensen dwingen alcoholvrij te drinken, vind ik niet de manier. De derde helft is belangrijk voor het sociale aspect. Dat kan best deels zonder alcohol. Maar honderd procent alcoholvrij? Dan komt heel Nederland in opstand.” Priester ziet de alcoholconsumptie bij Nieuwdorp niet als probleem. “In mijn drie jaar als voorzitter en daarvoor 32 jaar in het bestuur zal ik niet zeggen dat er nooit iets is gebeurd, maar dat is heel miniem. Als er rottigheid was, zouden we zelf wel maatregelen nemen. We doen ons best om gezonde keuzes en alcoholvrije drankjes te promoten. Er wordt steeds meer 0.0 besteld. Daarnaast werken we eraan om gezonde kantine te worden, met broodjes gezond, fruit voor de jeugd op zaterdagochtend en geen alcohol in de morgen. Dus we zijn helemaal niet tegen minder alcohol, maar een verbod opleggen aan sportclubs gaat me te ver.”
Meer uit Beveland
KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.
2 uur geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
6 uur geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
8 uur geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
21 uur geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
23 uur geledenCOLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.
1 dag geledenKAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.
1 dag geleden