Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economische zelfstandigheid vrouwen opnieuw gelijkgebleven

Economische zelfstandigheid vrouwen opnieuw gelijkgebleven

DEN HAAG (ANP) - Het aandeel economisch zelfstandige vrouwen in Nederland stagneert. Net als in 2023 verdiende ongeveer 70 procent minstens het bijstandsniveau uit eigen werk. Bij mannen is dit al langer stabiel op ongeveer 83 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de meest recente cijfers.

Tot en met 2022 hield de jarenlange groei aan, met een eenmalig zwakkere toename in coronajaar 2020. In 2023 was er een verdere stagnatie, omdat het minimumloon en daardoor ook de bijstandsuitkeringen omhooggingen en de netto-inkomens dat niet overtroffen. Afgelopen jaar was er opnieuw geen duidelijke groei, omdat vrouwen, net als mannen, niet aanzienlijk meer gingen werken.

Het aandeel economisch zelfstandige mannen, waarbij wordt gekeken naar 15- tot 67-jarigen die geen onderwijs volgen, ligt al sinds 2018 boven de 80 procent. Onder vrouwen groeide dat sindsdien van 63 procent naar 70 procent, geholpen doordat zij meer uren gingen werken.

Verschillen

In Urk is het verschil tussen de economische zelfstandigheid van mannen en vrouwen het grootst (89 om 60 procent), in Groningen het kleinst (77 om 72 procent).

Het CBS meldde eerder deze maand nog dat Nederland steeds minder vrouwen telt zonder eigen inkomen. Vorig jaar was dit nog 6 procent, tegenover 10 procent tien jaar eerder.

Meer uit Financieel

Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

39 minuten geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

1 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

2 uur geleden
AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

11 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

12 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

14 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

15 uur geleden