Economische bedrijvigheid eurozone trekt nog iets harder aan
LONDEN (ANP) - De economische bedrijvigheid in de eurolanden is vorige maand nog iets sterker toegenomen dan eerder gemeld, komt naar voren uit definitieve cijfers van marktonderzoeker Markit. In steeds meer economieën worden coronamaatregelen afgebouwd, wat goed nieuws betekent voor onder meer de horeca, toerisme en detailhandel. Eerder meldde Markit al dat de industrie op volle toeren draait.
De samengestelde inkoopmanagersindex van industrie en diensten, die de economische activiteit in het eurogebied weerspiegelt, kwam voor de maand mei uit op een stand van 57,1 tegen 53,8 in april. Bij een eerdere raming werd een stand van 56,9 gemeld. Een stand van 50 of meer wijst op groei, daaronder op krimp.
De verwachting is dat de economie van het eurogebied in het huidige kwartaal stevig zal groeien, gesteund door de vaccinatieprogramma's. De groei volgt op twee kwartalen van krimp op rij als gevolg van de coronabeperkingen. Buiten de eurozone valt de toenemende bedrijvigheid in de Britse economie op. Relatief veel Britten zijn al volledig ingeënt tegen corona en veel maatregelen zijn ingetrokken. De dienstensector in het Verenigd Koninkrijk noteerde bijvoorbeeld een stand van 62,9 in mei.
In Spanje was de groei van de dienstensector van de grote eurolanden het grootst. Mogelijk dat het toerisme, dat langzaamaan weer op gang komt. hier een rol inspeelt. Voor Frankrijk werd ook een duidelijke groei gemeld. Maar ook in Italië, een land dat nog een oranje reisadvies heeft, was sprake van groei, al was deze bescheiden. Dat geldt ook voor de dienstensector in Duitsland, de grootste economie van de eurolanden.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
41 minuten geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Tijdelijk Noodfonds Energie wil snel met de nieuwe coalitie spreken over een vlotte heropening vanwege de kou. "We maken een koudere winter mee dan de afgelopen jaren. De energievraag is hoog en veel gezinnen moeten noodgedwongen de keuze maken tussen stoken of koken", zegt het Noodfonds vrijdag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland moet zich bij het verhogen van de defensie-uitgaven niet richten op tanks, maar op zaken waarin Nederland uitblinkt. Dat betogen economen van De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag na nieuw onderzoek.
2 uur geleden