Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economische bedrijvigheid eurozone trekt nog iets harder aan

Economische bedrijvigheid eurozone trekt nog iets harder aan

LONDEN (ANP) - De economische bedrijvigheid in de eurolanden is vorige maand nog iets sterker toegenomen dan eerder gemeld, komt naar voren uit definitieve cijfers van marktonderzoeker Markit. In steeds meer economieën worden coronamaatregelen afgebouwd, wat goed nieuws betekent voor onder meer de horeca, toerisme en detailhandel. Eerder meldde Markit al dat de industrie op volle toeren draait.

De samengestelde inkoopmanagersindex van industrie en diensten, die de economische activiteit in het eurogebied weerspiegelt, kwam voor de maand mei uit op een stand van 57,1 tegen 53,8 in april. Bij een eerdere raming werd een stand van 56,9 gemeld. Een stand van 50 of meer wijst op groei, daaronder op krimp.

De verwachting is dat de economie van het eurogebied in het huidige kwartaal stevig zal groeien, gesteund door de vaccinatieprogramma's. De groei volgt op twee kwartalen van krimp op rij als gevolg van de coronabeperkingen. Buiten de eurozone valt de toenemende bedrijvigheid in de Britse economie op. Relatief veel Britten zijn al volledig ingeënt tegen corona en veel maatregelen zijn ingetrokken. De dienstensector in het Verenigd Koninkrijk noteerde bijvoorbeeld een stand van 62,9 in mei.

In Spanje was de groei van de dienstensector van de grote eurolanden het grootst. Mogelijk dat het toerisme, dat langzaamaan weer op gang komt. hier een rol inspeelt. Voor Frankrijk werd ook een duidelijke groei gemeld. Maar ook in Italië, een land dat nog een oranje reisadvies heeft, was sprake van groei, al was deze bescheiden. Dat geldt ook voor de dienstensector in Duitsland, de grootste economie van de eurolanden.

Meer uit Financieel

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

2 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

3 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

4 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

5 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

6 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

7 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

18 uur geleden