Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald
BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
In de overeenkomst zijn afspraken gemaakt over samenwerking en handhaving van de mededingingswetgeving in de EU en het VK.
Volgens Ribera wordt hiermee de uitwisseling van vertrouwelijke informatie over antitrustonderzoeken vergemakkelijkt. Daardoor is een "degelijke, consistente aanpak mogelijk, wat zorgt voor meer voorspelbaarheid en rechtszekerheid voor de bedrijven en het bedrijfsleven die betere relaties aan beide zijden van het Kanaal willen blijven opbouwen", zei Ribera na de ondertekening op een persconferentie.
Bredere ambitie
Met de afspraken worden de EU en het VK in staat gesteld schadelijke fusies te stoppen die slecht zijn voor consumenten en slecht voor de markten, zei Kyle.
De overeenkomst weerspiegelt een bredere ambitie dan alleen de bevordering van gezonde concurrentie en de stimulering van de economische groei in het VK en de EU, voegde hij eraan toe.
'Overkoepelende strategische partnerschap'
"Die ambitie is om ons overkoepelende strategische partnerschap tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie te verdiepen, om over de grenzen heen samen te werken en te streven naar duurzame economische groei in het belang van de Britse en Europese bevolking."
Hij onderstreepte daarbij de woorden van de Britse premier Keir Starmer. "Hij had volkomen gelijk toen hij zei dat we niet langer het Groot-Brittannië van de brexit-jaren zijn."
De EU-lidstaten en het Europees Parlement moeten zich nog uitspreken over de overeenkomst.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - Het aantal passagiers richting het Midden-Oosten vanaf de luchthaven van Frankfurt is flink gedaald. In maart kelderde het aantal reizigers op vluchten naar die regio met 68,6 procent. Dat meldt de luchthaven in zijn cijfers over maart.
22 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse modebedrijf Hermès had in het afgelopen kwartaal last van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon. De verkoop van zijn dure tassen, sjaals en andere accessoires in het Midden-Oosten en Frankrijk viel tegen doordat minder mensen geld uitgaven aan de Birkin- en Kelly-handtassen en andere producten van Hermès door het conflict.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinemaker ASML ging woensdag bij de opening van het Damrak licht omhoog na de publicatie van zijn kwartaalcijfers. Het concern rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. De omzetverwachting voor het huidige tweede kwartaal is echter beneden de verwachtingen van marktkenners.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Christine Lagarde is niet van plan om voor het einde van haar termijn op te stappen als president van de Europese Centrale Bank (ECB), zei ze in een interview met Bloomberg TV. De economische gevolgen van de Iranoorlog zijn zo ernstig dat ze het niet verantwoord vindt om vroegtijdig te stoppen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.
2 uur geleden