Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economisch vertrouwen eurozone neemt af

Economisch vertrouwen eurozone neemt af

BRUSSEL (ANP) - Het vertrouwen van ondernemers en consumenten in de economie van de eurozone is in januari afgenomen na een opleving in de maand ervoor. Vooral de problemen in de detailhandel drukten het algehele sentiment, meldt de Europese Commissie op basis van haar vertrouwensindex.

Het vertrouwen in de dienstensector nam net als in de detailhandel af. Dat kwam onder meer door de huidige beperkingen zoals lockdownmaatregelen die in heel veel landen zijn ingesteld. Zo blijft de horeca in veel landen dicht en staat de reissector stil. Daarnaast is de daling van het consumentenvertrouwen ook geen goed nieuws voor de sector.

Dat huishoudens minder positief zijn, kan hen ervan weerhouden grote uitgaven te doen. Daarmee werkt de daling van het consumentengetrouwen door in meerdere segmenten van de economie. Huishoudens zijn in doorsnee ook negatiever over hun financiële omstandigheden in de nabije toekomst

Wel vertrouwen in industrie

Het vertrouwen in de industrie nam wel toe. Dat kwam vooral doordat orderportefeuilles voor de zevende maand op rij een stijging lieten zien. Daarbij wordt door ondernemers met meer vertrouwen naar de exportverwachtingen gekeken. Hun inschatting voor de productie in de nabije toekomst verminderde wel. Verder bleef het geloof in de bouwsector nagenoeg gelijk aan een maand eerder.

Die brede graadmeter die het vertrouwen meet, zakte met 0,9 punten tot een stand van 91,5 punten. De index geeft beneden de 100 punten een negatief vertrouwen aan en is boven de 100 positief. Daarbij zijn de verwachtingen met betrekking tot de werkgelegenheid ook minder dan in december.

In de meeste grote economieën als Frankrijk en Duitsland zakte het vertrouwen. In Spanje en Italië was sprake van een verbetering. Ook in Nederland steeg het vertrouwen licht. In de hele Europese Unie was sprake van een daling met 0,6 punten tot een stand van 91,2.

Meer uit Financieel

KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

2 uur geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

2 uur geleden
Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

5 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

5 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

7 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

8 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

10 uur geleden