Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economisch instituut wijst op haperende arbeidsmarkt Duitsland

Economisch instituut wijst op haperende arbeidsmarkt Duitsland

BERLIJN (ANP) - Duitse werkgevers nemen minder nieuw personeel aan. Met name de maakindustrie van de grootste economie van de Europese Unie kampt met een afname van de orders. Daarom treffen meer ondernemingen voorbereidingen om met minder werknemers verder te gaan, concludeert het economische onderzoeksinstituut Ifo.

"De sterke expansie van de werkgelegenheid komt hiermee tot stilstand", stelt Klaus Wohlrabe, hoofd onderzoek bij Ifo. De goed aangeschreven onderzoeksorganisatie wijst erop dat werkgevers minder vaak vervangers zoeken voor personeel dat is vertrokken.

De graadmeter die Ifo bijhoudt voor de toestand op de Duitse arbeidsmarkt daalde deze maand ruim een punt tot een stand van 95,9 punten. Dat is de laagste stand sinds februari 2021, toen de coronacrisis nog voor veel onzekerheid binnen het bedrijfsleven zorgde.

Energiecrisis

Duitse bedrijven hadden het onder andere zwaar door de energiecrisis na de Russische inval in Oekraïne, die voor torenhoge gas- en elektriciteitsprijzen zorgde. De op export gerichte industrie voelt daarnaast de wereldwijde afkoeling van de economische groei. Ifo ziet ook in de dienstensector het enthousiasme om nieuw personeel te werven wat afnemen.

Economen, gepeild door persbureau Bloomberg, rekenen in doorsnee op economische krimp dit jaar in Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland. Tot nu toe hebben de tegenslagen voor slechts een kleine toename van de werkloosheid gezorgd. Onderzoekers van Ifo verwachten dat de vraag naar nieuw personeel weer aantrekt als de Duitse economie aantrekt. Daarnaast zorgt de vergrijzing voor krapte op de arbeidsmarkt. "Op de middellange termijn halen demografische ontwikkelingen meer en meer werknemers van de arbeidsmarkt af."

Meer uit Financieel

Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

1 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

3 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

3 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

5 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

6 uur geleden
Voorraad koffers achtergebleven op Schiphol na sneeuwweek

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.

6 uur geleden
EUclaim: honderden claims binnen over annuleringen Schiphol

ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim heeft maandag al honderden claims binnen van reizigers van wie hun vlucht van of naar Schiphol vorige week werd geannuleerd. "De teller staat nu op bijna zeshonderd, maar dat zal nog verder oplopen", laat een woordvoerder maandag weten.

6 uur geleden