Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economisch instituut wijst op haperende arbeidsmarkt Duitsland

Economisch instituut wijst op haperende arbeidsmarkt Duitsland

BERLIJN (ANP) - Duitse werkgevers nemen minder nieuw personeel aan. Met name de maakindustrie van de grootste economie van de Europese Unie kampt met een afname van de orders. Daarom treffen meer ondernemingen voorbereidingen om met minder werknemers verder te gaan, concludeert het economische onderzoeksinstituut Ifo.

"De sterke expansie van de werkgelegenheid komt hiermee tot stilstand", stelt Klaus Wohlrabe, hoofd onderzoek bij Ifo. De goed aangeschreven onderzoeksorganisatie wijst erop dat werkgevers minder vaak vervangers zoeken voor personeel dat is vertrokken.

De graadmeter die Ifo bijhoudt voor de toestand op de Duitse arbeidsmarkt daalde deze maand ruim een punt tot een stand van 95,9 punten. Dat is de laagste stand sinds februari 2021, toen de coronacrisis nog voor veel onzekerheid binnen het bedrijfsleven zorgde.

Energiecrisis

Duitse bedrijven hadden het onder andere zwaar door de energiecrisis na de Russische inval in Oekraïne, die voor torenhoge gas- en elektriciteitsprijzen zorgde. De op export gerichte industrie voelt daarnaast de wereldwijde afkoeling van de economische groei. Ifo ziet ook in de dienstensector het enthousiasme om nieuw personeel te werven wat afnemen.

Economen, gepeild door persbureau Bloomberg, rekenen in doorsnee op economische krimp dit jaar in Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland. Tot nu toe hebben de tegenslagen voor slechts een kleine toename van de werkloosheid gezorgd. Onderzoekers van Ifo verwachten dat de vraag naar nieuw personeel weer aantrekt als de Duitse economie aantrekt. Daarnaast zorgt de vergrijzing voor krapte op de arbeidsmarkt. "Op de middellange termijn halen demografische ontwikkelingen meer en meer werknemers van de arbeidsmarkt af."

Meer uit Financieel

Beurzen eindigen hoger ondanks Iraanse ontkenning over gesprekken

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen maandag halverwege de dag plots omhoog en sloten in de plus. Beleggers reageerden op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran. De feestvreugde op de beurs werd echter aan het einde van de handel getemperd toen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf de gesprekken ontkende en Trumps bewering bestempelde als nepnieuws.

6 minuten geleden
Touringcarbedrijven vrezen klantverlies om hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Touringcarbedrijven vrezen klanten te verliezen als ze vragen om compensatie voor de gestegen brandstofprijzen. Dat meldt een woordvoerster van hun branchevereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV). Touringcarbedrijven zijn bijvoorbeeld ondernemingen die leerlingen vervoeren voor schoolreisjes.

43 minuten geleden
Air France schort vluchten Midden-Oosten en Tel Aviv langer op

PARIJS (ANP/RTR) - Air France heeft de opschorting van haar vluchten van en naar ⁠Dubai en Riyad verlengd tot en met 31 maart, en van en naar Tel⁠ Aviv en Beiroet tot en met 4 april. "Vanwege de veiligheidsomstandigheden op de bestemmingen en de sluiting van bepaalde luchtruimten is het bedrijf genoodzaakt de opschorting van haar vluchten te verlengen", maakte de luchtvaartmaatschappij maandag bekend.

1 uur geleden
Steeds meer rijscholen verhogen leskosten om gestegen dieselprijs

REUSEL (ANP) - Steeds meer rijscholen verhogen de leskosten vanwege de gestegen dieselprijs. Secretaris Hugo Mentink van de Vereniging Rijschool Belang (VRB) merkt dat een aantal rijscholen dit al heeft gedaan en verwacht dat "veruit de meeste" dat vroeg of laat ook zullen doen.

2 uur geleden
Vluchten Eindhoven tijdens renovatie naar Maastricht en Weeze

EINDHOVEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen wijken volgend jaar tijdens de maandenlange renovatie van Eindhoven Airport uit naar de vliegvelden van Maastricht en het Duitse Weeze. Transavia verplaatst twee van de negen vliegtuigen naar Maastricht Aachen Airport (MAA) en vier naar Weeze, vlak over de grens bij Nijmegen. TUI verplaatst alle op Eindhoven geplande vluchten naar Maastricht.

2 uur geleden
Wall Street flink hoger na opmerkingen Trump over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.

3 uur geleden
Veel bouwbedrijven bezorgd over hogere dieselprijs, merkt branche

ZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.

3 uur geleden