Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie Oekraïne in eerste 9 maanden met 4,5 procent gegroeid

Economie Oekraïne in eerste 9 maanden met 4,5 procent gegroeid

KYIV (ANP/RTR) - De economie van Oekraïne is in de eerste negen maanden van dit jaar met 4,5 procent gegroeid in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Economische Zaken. Volgens het ministerie is die groei vooral te danken aan hogere bedrijvigheid in de landbouwsector, bouw en transport.

Daarmee doorstaat de economie van Oekraïne de gevolgen van de oorlog met Rusland redelijk goed, ondanks de verwoestende Russische aanvallen met raketten en drones op onder meer infrastructuur en de energievoorziening van het land. Door de grootschalige inval van Rusland in Oekraïne in 2022 kromp de economie in dat jaar nog zeer hard, met bijna een derde.

Minister van Economische Zaken Joelia Svyrydenko zei dat bedrijven in onder meer detailhandel, bouw en industrie wat positiever vooruitkijken, omdat er "normalisatie" in de energiesector zou zijn. Zo wordt veel energie uit het buitenland geïmporteerd. Wel hebben bedrijven in Oekraïne te maken met forse personeelstekorten door de oorlog omdat mannen aan het front vechten en veel mensen naar het buitenland zijn gevlucht.

Voor heel dit jaar rekent Kyiv op een groei van 3,5 procent, na de plus van 5,3 procent vorig jaar. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde deze zomer nog dat de aanvallen van Rusland op de energie-infrastructuur van Oekraïne de economie van het land ondermijnen. Hierdoor kan de groei dit jaar zwakker uitvallen dan het IMF eerder voorspelde.

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

21 minuten geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

51 minuten geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

3 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

5 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

20 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

22 uur geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden