Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie Oekraïne in eerste 9 maanden met 4,5 procent gegroeid

Economie Oekraïne in eerste 9 maanden met 4,5 procent gegroeid

KYIV (ANP/RTR) - De economie van Oekraïne is in de eerste negen maanden van dit jaar met 4,5 procent gegroeid in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Economische Zaken. Volgens het ministerie is die groei vooral te danken aan hogere bedrijvigheid in de landbouwsector, bouw en transport.

Daarmee doorstaat de economie van Oekraïne de gevolgen van de oorlog met Rusland redelijk goed, ondanks de verwoestende Russische aanvallen met raketten en drones op onder meer infrastructuur en de energievoorziening van het land. Door de grootschalige inval van Rusland in Oekraïne in 2022 kromp de economie in dat jaar nog zeer hard, met bijna een derde.

Minister van Economische Zaken Joelia Svyrydenko zei dat bedrijven in onder meer detailhandel, bouw en industrie wat positiever vooruitkijken, omdat er "normalisatie" in de energiesector zou zijn. Zo wordt veel energie uit het buitenland geïmporteerd. Wel hebben bedrijven in Oekraïne te maken met forse personeelstekorten door de oorlog omdat mannen aan het front vechten en veel mensen naar het buitenland zijn gevlucht.

Voor heel dit jaar rekent Kyiv op een groei van 3,5 procent, na de plus van 5,3 procent vorig jaar. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde deze zomer nog dat de aanvallen van Rusland op de energie-infrastructuur van Oekraïne de economie van het land ondermijnen. Hierdoor kan de groei dit jaar zwakker uitvallen dan het IMF eerder voorspelde.

Meer uit Financieel

Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

8 uur geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

15 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

15 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

18 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

20 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

20 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

21 uur geleden