Economie Oekraïne in eerste 9 maanden met 4,5 procent gegroeid
KYIV (ANP/RTR) - De economie van Oekraïne is in de eerste negen maanden van dit jaar met 4,5 procent gegroeid in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Economische Zaken. Volgens het ministerie is die groei vooral te danken aan hogere bedrijvigheid in de landbouwsector, bouw en transport.
Daarmee doorstaat de economie van Oekraïne de gevolgen van de oorlog met Rusland redelijk goed, ondanks de verwoestende Russische aanvallen met raketten en drones op onder meer infrastructuur en de energievoorziening van het land. Door de grootschalige inval van Rusland in Oekraïne in 2022 kromp de economie in dat jaar nog zeer hard, met bijna een derde.
Minister van Economische Zaken Joelia Svyrydenko zei dat bedrijven in onder meer detailhandel, bouw en industrie wat positiever vooruitkijken, omdat er "normalisatie" in de energiesector zou zijn. Zo wordt veel energie uit het buitenland geïmporteerd. Wel hebben bedrijven in Oekraïne te maken met forse personeelstekorten door de oorlog omdat mannen aan het front vechten en veel mensen naar het buitenland zijn gevlucht.
Voor heel dit jaar rekent Kyiv op een groei van 3,5 procent, na de plus van 5,3 procent vorig jaar. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde deze zomer nog dat de aanvallen van Rusland op de energie-infrastructuur van Oekraïne de economie van het land ondermijnen. Hierdoor kan de groei dit jaar zwakker uitvallen dan het IMF eerder voorspelde.
Meer uit Financieel
GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."
3 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.
3 uur geleden