Economie Oekraïne in eerste 9 maanden met 4,5 procent gegroeid
KYIV (ANP/RTR) - De economie van Oekraïne is in de eerste negen maanden van dit jaar met 4,5 procent gegroeid in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Economische Zaken. Volgens het ministerie is die groei vooral te danken aan hogere bedrijvigheid in de landbouwsector, bouw en transport.
Daarmee doorstaat de economie van Oekraïne de gevolgen van de oorlog met Rusland redelijk goed, ondanks de verwoestende Russische aanvallen met raketten en drones op onder meer infrastructuur en de energievoorziening van het land. Door de grootschalige inval van Rusland in Oekraïne in 2022 kromp de economie in dat jaar nog zeer hard, met bijna een derde.
Minister van Economische Zaken Joelia Svyrydenko zei dat bedrijven in onder meer detailhandel, bouw en industrie wat positiever vooruitkijken, omdat er "normalisatie" in de energiesector zou zijn. Zo wordt veel energie uit het buitenland geïmporteerd. Wel hebben bedrijven in Oekraïne te maken met forse personeelstekorten door de oorlog omdat mannen aan het front vechten en veel mensen naar het buitenland zijn gevlucht.
Voor heel dit jaar rekent Kyiv op een groei van 3,5 procent, na de plus van 5,3 procent vorig jaar. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde deze zomer nog dat de aanvallen van Rusland op de energie-infrastructuur van Oekraïne de economie van het land ondermijnen. Hierdoor kan de groei dit jaar zwakker uitvallen dan het IMF eerder voorspelde.
Meer uit Financieel
KAISERAUGST/MAASTRICHT (ANP) - Speciaalchemieconcern dsm-firmenich verkoopt de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding voor 2,2 miljard euro aan investeringsmaatschappij CVC Capital Partners. Het afstoten van Animal Nutrition & Health (ANH) past in de strategie van dsm om zich alleen nog te richten op consumenten.
4 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
17 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
22 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geleden