Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Economie kan weer open door testcapaciteit fiks op te voeren'

'Economie kan weer open door testcapaciteit fiks op te voeren'

AMSTERDAM (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW en MKB-Nederland sturen aan op het heropenen van de economie door de testcapaciteit maximaal op te voeren. Uit een analyse van accountancykantoor KPMG in opdracht van VNO-NCW volgt dat de testcapaciteit tot minimaal 20 miljoen testen per maand moet worden opgevoerd. Ook is het noodzakelijk om een test-, antistof- en vaccinatiepaspoort in te voeren. Volgens David Ikkersheim, arts en partner bij KPMG Health, helpt het opschalen van de testcapaciteit ook bij het verminderen van besmettingen.

Als de testcapaciteit op korte termijn wordt opgevoerd kan Nederland voor de zomer open, zegt KPMG. Volgens Ikkersheim moet de extra testcapaciteit worden ingezet voor het testen van mensen voor deelname aan activiteiten zoals onderwijs en bezoek aan winkels, horeca en cultuur. Door grootschalig te testen zal het aantal nieuwe gevallen verminderen, omdat nieuwe coronabesmettingen sneller ontdekt worden en mensen eerder in isolatie gaan.

In de eerste plaats kunnen er 100.000 tests per dag extra worden gedaan binnen de huidige capaciteit, vertelt Ikkersheim. Op dit moment worden rond de 800.000 tests per maand uitgevoerd. Vervolgens moet ingezet worden op het testen bij onderwijsinstellingen en op het werk. Daarna volgt het invoeren van zelftests. Het moet daarom nu wettelijk mogelijk worden gemaakt om zelftests te doen, zodat mensen zonder arts kunnen testen. Ikkersheim benadrukt dat het verder opvoeren van de testcapaciteit essentieel is. "Niet alleen voor het economische herstel, maar ook om testcapaciteit achter de hand te hebben zodra nieuwe mutaties optreden."

De kosten van 20 miljoen testen per maand zullen volgens de analyse uitkomen op 600 miljoen euro. Op dit moment kost de lockdown zo'n 5 miljard euro per maand volgens KPMG. De kosten van het testen zouden dus opwegen tegen de kosten van de lockdown, ook al is niet duidelijk hoeveel het openen van de economie oplevert, omdat het vanwege veiligheidsmaatregelen om een gedeeltelijke opening gaat.

Meer uit Financieel

Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

1 uur geleden
Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

2 uur geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

2 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

3 uur geleden
Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

5 uur geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

6 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

8 uur geleden