Economie India komt uit coronarecessie
MUMBAI (ANP/RTR) - De economie van India heeft in het vierde kwartaal van 2020 groei laten zien, waarmee het land uit een recessie kwam veroorzaakt door de coronacrisis. De op twee na grootste economie van Azië groeide in de laatste drie maanden van vorig jaar met 0,4 procent op jaarbasis, onder meer geholpen door de versoepeling van de beperkende maatregelen tegen de virusuitbraak.
In de voorgaande twee kwartalen was nog sprake van krimp, en dus van een zogeheten technische recessie. Dat was de eerste recessie sinds India onafhankelijk werd in 1947. Om de economie te stimuleren verlaagde de Indiase centrale bank de rente meerdere keren en kwam de overheid met steunpakketten.
Het land met ruim 1,3 miljard inwoners behoort tot de sterkst getroffen landen door het coronavirus, met 11,1 miljoen coronabesmettingen en ongeveer 157.000 doden door het virus. Er is inmiddels begonnen met een grootscheepse vaccinatiecampagne.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Energieleveranciers moeten de terugleververgoeding en terugleverkosten vanaf 2027 snel bekendmaken. Met die oproep is de Vereniging Eigen Huis (VEH) donderdag gekomen. De belangenorganisatie voor huizenbezitters heeft negen energiebedrijven per brief gevraagd een positieve vergoeding te garanderen om te voorkomen dat zonnepaneeleigenaren moeten betalen voor hun teruggeleverde stroom.
13 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland is van plan zijn financiering voor de Europese ruimtevaartorganisatie ESA aanzienlijk te verhogen. Onderzoeksminister Dorothee Bär zal naar verwachting tot 5 miljard euro toezeggen tijdens de ESA-conferentie in Bremen volgende week.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met winsten gesloten. In de middaghandel werden de plussen echter kleiner, na nieuwe cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. Het vanwege de shutdown uitgestelde banenrapport over september bevatte volgens economen van ING gemengde signalen. Daardoor blijft het lastig goed in te schatten wat de Fed volgende maand met de Amerikaanse rente doet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkorting van de maximale WW-duur van 38 naar 24 maanden heeft ertoe geleid dat mensen die hun baan verliezen, gemiddeld sneller weer aan het werk gaan. Ook de vertraagde opbouw van het recht op WW heeft een licht gunstig effect. Dat is de conclusie van een evaluatie die demissionair minister Mariëlle Paul (Sociale Zaken) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een verdubbeling van het statiegeld op kleine plastic flesjes tot 30 cent is geen oplossing. Dat betoogde Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling en het hergebruik van plastic flesjes, donderdag bij de Raad van State. De organisatie verzet zich tegen een in september opgelegde last onder dwangsom van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) omdat de inzamelingsdoelen voor de flesjes maar niet worden gehaald.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/AFP) - Kleding van de Aziatische webwinkel Shein bevat gevaarlijke chemicaliën in hoeveelheden die de EU-regels ruim overschrijden. Dat stelt Greenpeace in een rapport dat donderdag is gepubliceerd. Shein heeft al laten weten uit voorzorg de "artikelen die we kunnen identificeren wereldwijd uit onze marktplaats te zullen verwijderen".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het plan van verf- en coatingconcern AkzoNobel om te fuseren met branchegenoot Axalta krijgt steun van Cevian, een activistische belegger. Eerder dit jaar bouwde de belegger een belang van ongeveer 5 procent op in het Nederlandse bedrijf en stuurde aan op een strategiewijziging.
5 uur geleden