Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie hoog op agenda bij Volkscongres China

Economie hoog op agenda bij Volkscongres China

BEIJING (ANP/AFP) - De staat van de Chinese economie zal hoog op de agenda staan bij de jaarlijkse bijeenkomst van het Volkscongres van de Chinese Communistische Partij (CCP), die dinsdag begint. Duizenden afgevaardigden van de CCP komen dan in Beijing bijeen voor die jaarlijkse vergadering.

Volgens een woordvoerder van de CCP zijn economische onderwerpen van "grote zorg" voor de afgevaardigden. Het gaat dan onder meer om de werkgelegenheid voor jonge mensen onder wie net afgestudeerden. De jeugdwerkloosheid in China is hoog en het Chinese statistiekbureau is gestopt met het publiceren van cijfers omdat die politiek te gevoelig zouden zijn.

Maar China, 's werelds grootste exporteur, kampt ook met zwakte van de binnenlandse economie en een afkoelende wereldeconomie. In 2023 groeide de tweede economie van de wereld met 5,2 procent, wat de zwakste groei in decennia is. Het land heeft onder meer te maken met problemen in de omvangrijke vastgoedsector.

Volgens de CCP-woordvoerder zijn de economische fundamenten echter wel sterk en heeft China weerbaarheid getoond tegen "externe schokken en interne moeilijkheden". De omstandigheden voor ontwikkeling op hoog niveau van China blijven ook gunstig, aldus de zegsman.

Meer uit Financieel

VEH heropent meldpunt voor misstanden bij bieden op koopwoningen

AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".

2 uur geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

2 uur geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

5 uur geleden
Gratis beveiligingspakket voor Odido-klanten na datalek

DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.

7 uur geleden
Wall Street daalt scherp door AI-angst en hogere heffingen

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.

7 uur geleden
Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

8 uur geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

12 uur geleden