Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie Amsterdam kromp vorig jaar meer dan in rest van het land

Economie Amsterdam kromp vorig jaar meer dan in rest van het land

AMSTERDAM (ANP) - De economie van Amsterdam en de regio daaromheen is vorig jaar een stuk harder geraakt door de coronacrisis dan de rest van Nederland. De Metropoolregio Amsterdam (MRA) meldt dat de economie van de regio met 7,1 procent bijna twee keer zoveel kromp als de Nederlandse economie als geheel (3,8 procent).

De Metropoolregio Amsterdam omvat de zeven deelregio's Zaanstreek-Waterland, IJmond, Zuid-Kennemerland, Amstelland-Meerlanden, Gooi en Vechtstreek, Almere-Lelystad en Amsterdam. De regio's werden extra hard geraakt door de coronamaatregelen, omdat toerisme en recreatie, cultuur, horeca, de reisbranche en luchtvaart er ruim vertegenwoordigd zijn, zo blijkt uit het rapport Economische Verkenningen dat vrijdag werd gepubliceerd.

De verwachting is dat het bruto binnenlands product (bbp) van de Amsterdamse regio in de tweede helft van volgend jaar weer op het niveau zal zijn van voor de uitbraak van de coronacrisis. Volgens de MRA veert de regio met 4,1 procent wel "iets krachtiger terug" dan de verwachte groei van de Nederlandse economie (3,9 procent). Toch zal dat herstel kwetsbaar blijven "door de onzekere ontwikkeling van de coronapandemie".

Door de overheidssteun bleven de gevolgen van de coronacrisis voor de werkgelegenheid beperkt, meldt de MRA. Zo is de krapte op de arbeidsmarkt die al voor de crisis zichtbaar was, "sneller dan verwacht" teruggekeerd.

Volgens wethouder Victor Everhardt (economische zaken) zullen "de gevolgen van de coronacrisis, waar we nog middenin zitten, nog langere tijd zichtbaar zijn". "We moeten nu samen met elkaar in de regio en met het Rijk investeren in verder sociaaleconomisch herstel. De komende jaren staan de energietransitie, een betere werking van de arbeidsmarkt én woningmarkt, bereikbaarheid en kansengelijkheid voor alle inwoners in de regio centraal."

Meer uit Financieel

Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

9 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

10 uur geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

12 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

13 uur geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

14 uur geleden
Positieve reacties uit EU op boete voor X

BRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

15 uur geleden
Netflix zakt in New York na overname Warner-studios en HBO Max

NEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.

15 uur geleden