Echtpaar de Keijzer-Hoek viert diamantenhuwelijk
THOLEN - Echtpaar Jaap en Fieke hadden op 13 juni een bijzonder jubileum te vieren: Op die dag waren ze namelijk maar liefst 60 jaar getrouwd! Het echtpaar kreeg die ochtend bezoek van Burgemeester Marleen Sijbers, die hen persoonlijk kwam feliciteren met hen diamantenhuwelijk. Naast dat, hebben ze ook een brief van niemand minder dan de koning zelf gekregen. Het koppel kan terugblikken op een mooi huwelijk, dat niet altijd zonder slag of stoot is verlopen.
Het begon voor Jaap en Fieke allemaal in de tijd dat ze bij dezelfde kerk in Bergen op Zoom zaten. Fieke was toen 17, en aap 21 jaar oud. ‘’Je had dan een hele grote jeugdgroep, waar we van alles mee deden zoals spelletjes, fietsen, noem het maar op’’, vertelt Fieke. ‘’Toen waren we op het gegeven moment met een balspel bezig, en hij gooide de bal naar mij. Hij lachte zo mooi, dat ik meteen verkocht was. Dat heb ik nog steeds wanneer hij naar me lacht.’’
Trouwdag
Na 4 jaar lang relatie te hebben, besloot het stel in 1962 om te gaan trouwen. ‘’ik weet nog heel goed dat het de dag ervoor het koud weer en een beetje mistig was. Ik dacht: dat is jammer voor onze trouwdag, maar toen draaide het weer zich helemaal om en hadden we met dertig graden prachtig weer.’’
De eerste jaren van het huwelijk verliepen voor hen goed. Drie jaar nadat ze jet ja-woord aan elkaar gaven, werd hen oudste kind geboren. ‘’Maar die was met een handicap geboren en stierf helaas op twee jarige leeftijd. Dat heeft ons veel verdriet gebracht, maar dat heeft er denk ook voor gezorgd dat we daardoor naar elkaar zijn toegegroeid.’’
Onderwijs
Fieke heeft, vanaf het moment dat ze moeder werd, altijd thuisgewerkt en heeft zich ook veel beziggehouden met kinderwerk. ‘’Kinderen waren altijd mijn hobby.’’ Ook Jaap kon goed met kinderen omgaan; hij heeft namelijk jaren in het lager onderwijs gezeten. ‘’Ik begon als leerkracht in Westkapelle. Dat heb ik voor een halfjaartje gedaan. Ik probeerde de dienst te ontspringen, maar ze kregen me toch te pakken’’, vertelt hij.
Hij kwam terecht bij de kazerne in Bergen op Zoom en zat 18 maanden lang bij de Marechaussee waar hij het tot Wachtmeester, het equivalent van Sergeant, schopte. ‘’Toen was er een vacature in Bergen op Zoom, en in het leger zat iemand bij het schoolbestuur. Die kon een goed woordje doen en de noodzaak aantonen om vervroegd uit dienst te kunnen gaan.’’ Hij heeft jarenlang gewerkt met verschillende klassen op de basisschool. Het leukste aan zijn werk, was de omgang met kinderen, met name vooral groep 7. ‘’Dan zijn ze nog kind en toch gaat de wereld dan voor hen open. Op de middelbare school zijn velen zwaar aan het puberen, en dat verstoort de relatie. Maar op basisschool zijn ze nog allemaal kind, en dat was het altijd het mooiste.’’
Op hun jubileums dag kwam burgemeester Marleen Sijbers langs Jaap en Fieke persoonlijk te feliciteren. ‘’Het was heel fijn en prettig dat ze kwam, maar vooral ook heel gezellig. We hebben samen met haar en de kinderen de hele ochtend zitten te kletsen.’’ Ze zijn nog van plan om hen jubileum in september met alle (klein)kinderen in een hotel in Lelystad te verblijven. ‘’Dan gaan we ‘echt’ vieren, zeg maar.’’
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - De Lidl in Sint-Maartensdijk staat voor een verhuizing van het centrum naar het bedrijventerrein aan de Sportlaan. Met een bijna verdubbelde winkeloppervlakte en ruim 120 parkeerplaatsen belooft de nieuwe locatie meer ruimte en betere bereikbaarheid voor klanten.
2 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Door de sluiting van het Smerdiekse winkeltje Wegwijs Lokaal moeten ook de deuren van de Oranjekamer voorlopig dicht blijven. Totdat vrijwilligers Joost en Olga Molegraaf een nieuwe locatie in Sint-Maartensdijk hebben gevonden, is het minimuseum niet toegankelijk. "Het is lastig, maar wij gaan ervan uit dat de Oranjekamer blijft bestaan."
21 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Na jaren van het verbinden van toeristen en inwoners met lokale producten, sluit Roland van Tilborg (54) zijn Wegwijs Lokaal in Sint-Maartensdijk. De ruimte aan de Kaaistraat wordt per 1 januari overgedragen. "Ik neem met gemengde gevoelens afscheid van de winkel."
23 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Begin november is voor de 13e keer het Veteranen Dubbel Toernooi bij TV De Ruucstoppelen georganiseerd. Ondanks de kleinschaligheid van het derde toernooi dit jaar, werd het dankzij de 61 deelnemende spelers een zeer geslaagd en gezellig evenement.
1 dag geledenTHOLEN - In het hart van Tholen, aan de Markt, staat al 125 jaar de huidige Rooms-Katholieke Kerk Onze-Lieve-Vrouw-Hemelvaart. Voor velen is het een vertrouwd gezicht in het stadsbeeld: de kerk met haar hoge ramen, warme interieur en open deuren. Dit jaar viert de parochie een bijzonder jubileum, want precies 125 jaar geleden, op 19 november 1900, werd de kerk plechtig ingezegend. Pastoor Hans de Kort is al geruime tijd aan de kerk verbonden en gaat de meeste diensten voor.
1 dag geledenTHOLEN - Na een uitzonderlijk zachte start van november wordt het dit weekend een stuk kouder. De temperatuur daalt overdag naar 5 tot 10 graden en tijdens heldere nachten kan het zelfs gaan vriezen. Dat meldt meteoroloog Rico Schröder in zijn maandverwachting.
1 dag geledenTHOLEN - Sinterklaas is weer in het land. Na zijn aankomst op Texel zette de pakjesboot zaterdag koers naar Tholen. Rond 15.00 uur begon daar de intocht door de stad, ruim een uur eerder dan gebruikelijk. Dit had alles te maken met de gewijzigde route: de Sint liep dit jaar niet naar de Markt, maar naar de sporthal van de Meulvliet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van Rien Burgers.
2 dagen geleden