Echtpaar de Keijzer-Hoek viert diamantenhuwelijk
THOLEN - Echtpaar Jaap en Fieke hadden op 13 juni een bijzonder jubileum te vieren: Op die dag waren ze namelijk maar liefst 60 jaar getrouwd! Het echtpaar kreeg die ochtend bezoek van Burgemeester Marleen Sijbers, die hen persoonlijk kwam feliciteren met hen diamantenhuwelijk. Naast dat, hebben ze ook een brief van niemand minder dan de koning zelf gekregen. Het koppel kan terugblikken op een mooi huwelijk, dat niet altijd zonder slag of stoot is verlopen.
Het begon voor Jaap en Fieke allemaal in de tijd dat ze bij dezelfde kerk in Bergen op Zoom zaten. Fieke was toen 17, en aap 21 jaar oud. ‘’Je had dan een hele grote jeugdgroep, waar we van alles mee deden zoals spelletjes, fietsen, noem het maar op’’, vertelt Fieke. ‘’Toen waren we op het gegeven moment met een balspel bezig, en hij gooide de bal naar mij. Hij lachte zo mooi, dat ik meteen verkocht was. Dat heb ik nog steeds wanneer hij naar me lacht.’’
Trouwdag
Na 4 jaar lang relatie te hebben, besloot het stel in 1962 om te gaan trouwen. ‘’ik weet nog heel goed dat het de dag ervoor het koud weer en een beetje mistig was. Ik dacht: dat is jammer voor onze trouwdag, maar toen draaide het weer zich helemaal om en hadden we met dertig graden prachtig weer.’’
De eerste jaren van het huwelijk verliepen voor hen goed. Drie jaar nadat ze jet ja-woord aan elkaar gaven, werd hen oudste kind geboren. ‘’Maar die was met een handicap geboren en stierf helaas op twee jarige leeftijd. Dat heeft ons veel verdriet gebracht, maar dat heeft er denk ook voor gezorgd dat we daardoor naar elkaar zijn toegegroeid.’’
Onderwijs
Fieke heeft, vanaf het moment dat ze moeder werd, altijd thuisgewerkt en heeft zich ook veel beziggehouden met kinderwerk. ‘’Kinderen waren altijd mijn hobby.’’ Ook Jaap kon goed met kinderen omgaan; hij heeft namelijk jaren in het lager onderwijs gezeten. ‘’Ik begon als leerkracht in Westkapelle. Dat heb ik voor een halfjaartje gedaan. Ik probeerde de dienst te ontspringen, maar ze kregen me toch te pakken’’, vertelt hij.
Hij kwam terecht bij de kazerne in Bergen op Zoom en zat 18 maanden lang bij de Marechaussee waar hij het tot Wachtmeester, het equivalent van Sergeant, schopte. ‘’Toen was er een vacature in Bergen op Zoom, en in het leger zat iemand bij het schoolbestuur. Die kon een goed woordje doen en de noodzaak aantonen om vervroegd uit dienst te kunnen gaan.’’ Hij heeft jarenlang gewerkt met verschillende klassen op de basisschool. Het leukste aan zijn werk, was de omgang met kinderen, met name vooral groep 7. ‘’Dan zijn ze nog kind en toch gaat de wereld dan voor hen open. Op de middelbare school zijn velen zwaar aan het puberen, en dat verstoort de relatie. Maar op basisschool zijn ze nog allemaal kind, en dat was het altijd het mooiste.’’
Op hun jubileums dag kwam burgemeester Marleen Sijbers langs Jaap en Fieke persoonlijk te feliciteren. ‘’Het was heel fijn en prettig dat ze kwam, maar vooral ook heel gezellig. We hebben samen met haar en de kinderen de hele ochtend zitten te kletsen.’’ Ze zijn nog van plan om hen jubileum in september met alle (klein)kinderen in een hotel in Lelystad te verblijven. ‘’Dan gaan we ‘echt’ vieren, zeg maar.’’
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Op een kruising in Sint-Annaland zijn dinsdagmiddag twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Twee inzittenden kregen nekklachten en zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel.
1 uur geledenTHOLEN - De Dodenherdenking bij de Vossemeersepoort in Tholen kon maandagavond rekenen op een brede belangstelling van jong en oud. Tijdens de plechtigheid stonden veel inwoners en bezoekers stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld.
20 uur geledenTHOLEN - Zwembad De Spetter gaat naar verwachting pas tussen 17 en 20 juni weer open. Eerder was de opening uitgesteld vanwege schade aan het tegelwerk, waardoor scherpe randen waren ontstaan. Beide gemeentelijke zwembaden zouden eigenlijk vandaag tegelijk openen.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Wie de komende tijd bij de Slaakbrug komt, ziet iets opvallends. De onderkant van de brug lijkt ingepakt in folie. In de verte doet het denken aan een kunstwerk van Christo. Toch heeft de ingreep niets met kunst te maken. Volgens Rijkswaterstaat moet de folie voorkomen dat vogels tijdens werkzaamheden onder de brug gaan nestelen.
1 dag geledenTHOLEN - De fractie Forum voor Democratie in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de mogelijke plaatsing van een 24/7 bewakingscamera op de Oude Werf. Het gaat om een camera die volgens de fractie gericht wordt op een openbare parkeerplaats.
1 dag geledenTHOLEN - Op meerdere plekken in Zeeland is de afgelopen maanden onderzocht hoe jonge trekvissen, zoals glasaal (jonge paling) en driedoornige stekelbaars, vanuit zee naar het binnenwater trekken. Vrijwilligers hebben dit onderzoek uitgevoerd onder leiding van RAVON, samen met waterschap Scheldestromen, de Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND- Aan de Wilhelminastraat is zaterdagavond een waterleiding gesprongen. Een onbekend aantal woningen kwam zonder water te zitten. Twee onderdelen van de leiding moesten vervangen worden om het probleem te verhelpen. Het is niet duidelijk waardoor de waterleiding geknapt is.
2 dagen geleden