Echtpaar de Keijzer-Hoek viert diamantenhuwelijk
THOLEN - Echtpaar Jaap en Fieke hadden op 13 juni een bijzonder jubileum te vieren: Op die dag waren ze namelijk maar liefst 60 jaar getrouwd! Het echtpaar kreeg die ochtend bezoek van Burgemeester Marleen Sijbers, die hen persoonlijk kwam feliciteren met hen diamantenhuwelijk. Naast dat, hebben ze ook een brief van niemand minder dan de koning zelf gekregen. Het koppel kan terugblikken op een mooi huwelijk, dat niet altijd zonder slag of stoot is verlopen.
Het begon voor Jaap en Fieke allemaal in de tijd dat ze bij dezelfde kerk in Bergen op Zoom zaten. Fieke was toen 17, en aap 21 jaar oud. ‘’Je had dan een hele grote jeugdgroep, waar we van alles mee deden zoals spelletjes, fietsen, noem het maar op’’, vertelt Fieke. ‘’Toen waren we op het gegeven moment met een balspel bezig, en hij gooide de bal naar mij. Hij lachte zo mooi, dat ik meteen verkocht was. Dat heb ik nog steeds wanneer hij naar me lacht.’’
Trouwdag
Na 4 jaar lang relatie te hebben, besloot het stel in 1962 om te gaan trouwen. ‘’ik weet nog heel goed dat het de dag ervoor het koud weer en een beetje mistig was. Ik dacht: dat is jammer voor onze trouwdag, maar toen draaide het weer zich helemaal om en hadden we met dertig graden prachtig weer.’’
De eerste jaren van het huwelijk verliepen voor hen goed. Drie jaar nadat ze jet ja-woord aan elkaar gaven, werd hen oudste kind geboren. ‘’Maar die was met een handicap geboren en stierf helaas op twee jarige leeftijd. Dat heeft ons veel verdriet gebracht, maar dat heeft er denk ook voor gezorgd dat we daardoor naar elkaar zijn toegegroeid.’’
Onderwijs
Fieke heeft, vanaf het moment dat ze moeder werd, altijd thuisgewerkt en heeft zich ook veel beziggehouden met kinderwerk. ‘’Kinderen waren altijd mijn hobby.’’ Ook Jaap kon goed met kinderen omgaan; hij heeft namelijk jaren in het lager onderwijs gezeten. ‘’Ik begon als leerkracht in Westkapelle. Dat heb ik voor een halfjaartje gedaan. Ik probeerde de dienst te ontspringen, maar ze kregen me toch te pakken’’, vertelt hij.
Hij kwam terecht bij de kazerne in Bergen op Zoom en zat 18 maanden lang bij de Marechaussee waar hij het tot Wachtmeester, het equivalent van Sergeant, schopte. ‘’Toen was er een vacature in Bergen op Zoom, en in het leger zat iemand bij het schoolbestuur. Die kon een goed woordje doen en de noodzaak aantonen om vervroegd uit dienst te kunnen gaan.’’ Hij heeft jarenlang gewerkt met verschillende klassen op de basisschool. Het leukste aan zijn werk, was de omgang met kinderen, met name vooral groep 7. ‘’Dan zijn ze nog kind en toch gaat de wereld dan voor hen open. Op de middelbare school zijn velen zwaar aan het puberen, en dat verstoort de relatie. Maar op basisschool zijn ze nog allemaal kind, en dat was het altijd het mooiste.’’
Op hun jubileums dag kwam burgemeester Marleen Sijbers langs Jaap en Fieke persoonlijk te feliciteren. ‘’Het was heel fijn en prettig dat ze kwam, maar vooral ook heel gezellig. We hebben samen met haar en de kinderen de hele ochtend zitten te kletsen.’’ Ze zijn nog van plan om hen jubileum in september met alle (klein)kinderen in een hotel in Lelystad te verblijven. ‘’Dan gaan we ‘echt’ vieren, zeg maar.’’
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: bestuurslid Thana Kammeijer en vrijwilliger Saar van Keulen van Stichting Goed Ontmoet.
33 minuten geledenWEST-BRABANT- Het landelijke servicenummer van de politie, 0900-8844, heeft een groot aantal meldingen ontvangen van mensen die een e-mail van Europol en de Nationale Politie hebben ontvangen. Ze worden beschuldigd van het in bezit hebben en verspreiden van kinderporno. Deze e-mail, waaronder de naam van Korpschef Janny Knol staat, is nep. De politie adviseert met klem om de mail te negeren.
4 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
21 uur geledenWOENSDRECHT- Na uitgebreid rechercheonderzoek en een goede samenwerking met de vier districten van de eenheid Zeeland-West-Brabant en het cyberteam van de Dienst Regionale Recherche, is het gelukt om een verdachte uit de gemeente Woensdrecht aan te houden. De 22-jarige man wordt ervan verdacht minderjarigen als nepagent aan te sturen en daarmee mensen op te lichten.
1 dag geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - De Rotterdamse recherche heeft bij twaalf verdachten meer dan honderd sieraden in beslag genomen. De groep deed zich voor als agenten en beroofde zo tientallen mensen van geld en waardevolle spullen. De slachtoffers zitten verspreid over het hele land, mogelijk ook in West-Brabant en Zeeland. De politie zoekt nu de rechtmatige eigenaren van de gevonden sieraden.
1 dag geledenSCHERPENISSE - De brandweer heeft donderdagavond een automobilist bevrijd uit een bestelbus die bij Scherpenisse van een dijk was gereden en gekanteld tot stilstand was gekomen. De man is meegenomen naar het politiebureau.
2 dagen geledenTHOLEN - Het college van burgemeester en wethouders was op de hoogte van de onderhoudsopgave aan de Thoolse brug, maar wist vooraf niet hoe de werkzaamheden precies zouden worden uitgevoerd. Dat schrijft het college in de beantwoording van schriftelijke vragen van raadslid Arjan Deurloo. Pas toen Rijkswaterstaat duidelijkheid gaf over de planning, is de gemeenteraad geïnformeerd.
2 dagen geleden