Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Echtpaar de Keijzer-Hoek viert diamantenhuwelijk

Echtpaar de Keijzer-Hoek viert diamantenhuwelijk

THOLEN - Echtpaar Jaap en Fieke hadden op 13 juni een bijzonder jubileum te vieren: Op die dag waren ze namelijk maar liefst 60 jaar getrouwd! Het echtpaar kreeg die ochtend bezoek van Burgemeester Marleen Sijbers, die hen persoonlijk kwam feliciteren met hen diamantenhuwelijk. Naast dat, hebben ze ook een brief van niemand minder dan de koning zelf gekregen. Het koppel kan terugblikken op een mooi huwelijk, dat niet altijd zonder slag of stoot is verlopen.

Het begon voor Jaap en Fieke allemaal in de tijd dat ze bij dezelfde kerk in Bergen op Zoom zaten. Fieke was toen 17, en aap 21 jaar oud. ‘’Je had dan een hele grote jeugdgroep, waar we van alles mee deden zoals spelletjes, fietsen, noem het maar op’’, vertelt Fieke. ‘’Toen waren we op het gegeven moment met een balspel bezig, en hij gooide de bal naar mij. Hij lachte zo mooi, dat ik meteen verkocht was. Dat heb ik nog steeds wanneer hij naar me lacht.’’  

Trouwdag

Na 4 jaar lang relatie te hebben, besloot het stel in 1962 om te gaan trouwen. ‘’ik weet nog heel goed dat het de dag ervoor het koud weer en een beetje mistig was. Ik dacht: dat is jammer voor onze trouwdag, maar toen draaide het weer zich helemaal om en hadden we met dertig graden prachtig weer.’’   

De eerste jaren van het huwelijk verliepen voor hen goed. Drie jaar nadat ze jet ja-woord aan elkaar gaven, werd hen oudste kind geboren. ‘’Maar die was met een handicap geboren en stierf helaas op twee jarige leeftijd. Dat heeft ons veel verdriet gebracht, maar dat heeft er denk ook voor gezorgd dat we daardoor naar elkaar zijn toegegroeid.’’ 

Onderwijs

Fieke heeft, vanaf het moment dat ze moeder werd, altijd thuisgewerkt en heeft zich ook veel beziggehouden met kinderwerk. ‘’Kinderen waren altijd mijn hobby.’’ Ook Jaap kon goed met kinderen omgaan; hij heeft namelijk jaren in het lager onderwijs gezeten. ‘’Ik begon als leerkracht in Westkapelle. Dat heb ik voor een halfjaartje gedaan. Ik probeerde de dienst te ontspringen, maar ze kregen me toch te pakken’’, vertelt hij. 

Hij kwam terecht bij de kazerne in Bergen op Zoom en zat 18 maanden lang bij de Marechaussee waar hij het tot Wachtmeester, het equivalent van Sergeant, schopte. ‘’Toen was er een vacature in Bergen op Zoom, en in het leger zat iemand bij het schoolbestuur. Die kon een goed woordje doen en de noodzaak aantonen om vervroegd uit dienst te kunnen gaan.’’ Hij heeft jarenlang gewerkt met verschillende klassen op de basisschool. Het leukste aan zijn werk, was de omgang met kinderen, met name vooral groep 7. ‘’Dan zijn ze nog kind en toch gaat de wereld dan voor hen open. Op de middelbare school zijn velen zwaar aan het puberen, en dat verstoort de relatie. Maar op basisschool zijn ze nog allemaal kind, en dat was het altijd het mooiste.’’ 

Op hun jubileums dag kwam burgemeester Marleen Sijbers langs Jaap en Fieke persoonlijk te feliciteren. ‘’Het was heel fijn en prettig dat ze kwam, maar vooral ook heel gezellig. We hebben samen met haar en de kinderen de hele ochtend zitten te kletsen.’’ Ze zijn nog van plan om hen jubileum in september met alle (klein)kinderen in een hotel in Lelystad te verblijven. ‘’Dan gaan we ‘echt’ vieren, zeg maar.’’

Meer uit Tholen

Dolores komt met tweede Smerdiek van Vroeger-dag: ‘Alles leeft in het dorp’

SINT-MAARTENSDIJK - Wat begon als een spontane Facebookgroep vol oude dorpsfoto's, groeide uit tot een levendig en geliefd evenement. Op zaterdag 17 mei vindt in Sint-Maartensdijk de tweede editie plaats van de Smerdiek van Vroeger-dag. Dolores Bijl blikt terug én vooruit op een feest van herinnering, ontmoeting en dorpsverhalen.

3 uur geleden
Anita uit Sint Philipsland uitgeroepen tot ‘Meest Bijzondere Moederfiguur van 2025’

SINT PHILIPSLAND - Anita uit Sint Philipsland is verkozen tot 'Meest Bijzondere Moederfiguur van 2025' in de provincie Zeeland. Ze is één van de 12 provinciale winnaars van een landelijke verkiezing, georganiseerd door Merci Chocolade. Met het initiatief worden moederfiguren richting Moederdag in het zonnetje gezet. Van de tientallen inzendingen uit de provincie werd het hartverwarmende verhaal over Anita geselecteerd als meest bijzonder.

6 uur geleden
Vossemeerder (22) nog langer vast voor schieten op vrouw in Krabbendijke

KRABBENDIJKE/OUD-VOSSEMEER - Een 22-jarige man uit Oud-Vossemeer blijft langer in voorlopige hechtenis. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt hem van poging tot doodslag, bedreiging en mishandeling. De man zou een vuurwapen hebben gericht op een jonge vrouw in Krabbendijke, waarbij een kogel haar hoofd raakte. 

11 uur geleden
Oude Zeedijk in Sint-Annaland enkele dagen dicht voor asfaltreparaties

SCHERPENISSE/SINT-ANNALAND - De Provincie Zeeland start woensdag met asfaltwerkzaamheden op twee plekken. Fietsers en automobilisten moeten rekening houden met afsluitingen op de Oude Zeedijk in Sint-Annaland en op het fietspad bij de Poortvlietsedijk in Scherpenisse. De werkzaamheden duren een paar dagen en kunnen zorgen voor hinder in het verkeer.

1 dag geleden
WHS sleept punt uit het vuur, Stavenisse verrast bijna koploper [SPEELRONDE 20 & 23]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 3 mei allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 23 van de derde klasse en speelronde 20 van de vierde en vijfde klasse.

1 dag geleden
Parallelweg Postweg dicht voor nieuwe laag asfalt, carpoolplaats niet bereikbaar

THOLEN - De Provincie Zeeland voert vanaf vandaag tot en met donderdag werkzaamheden uit aan de parallelweg van de Postweg (N286) in Tholen. De weg is in beide richtingen volledig afgesloten. Tankstation Deehoeve is tijdens de werkzaamheden bereikbaar, maar de carpoolplaats en de landbouwweg niet. Fietsers en het landbouwverkeer worden omgeleid via de Eeweg.

1 dag geleden
Burgemeester Sijbers: ‘Elke oorlog eist levens met verdriet dat blijft’

THOLEN - In het wandelpark bij de Vossemeersepoort is zondagavond de Dodenherdenking gehouden. Tijdens de plechtigheid stonden inwoners, jongeren, veteranen en internationale gasten in stilte stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld. Burgemeester Marleen Sijbers hield een toespraak.

2 dagen geleden