Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB-lid Villeroy: houd rente zo lang als nodig op 4 procent

ECB-lid Villeroy: houd rente zo lang als nodig op 4 procent

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet de rente in de eurozone zo lang als nodig is op 4 procent houden om de inflatie te bestrijden. Dat zei ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau tegen nieuwszender BFM TV. De Franse centralebankpresident geeft daarmee aan dat hij in dit stadium geen voorstander is van verdere renteverhogingen.

"Als we naar de huidige situatie kijken, denken we dat dit een goed niveau is. Afgezien van verrassingen, want we blijven pragmatisch en houden in de gaten hoe de inflatie evolueert, is het nu belangrijker om geduldig en vasthoudend te zijn", aldus de centralebankier. "We hebben de juiste dosis, maar we moeten het medicijn voldoende lang innemen om de inflatie te zien afnemen."

Zodra de inflatie weer richting de doelstelling van 2 procent gaat, kan de ECB volgens Villeroy de Galhau "stoppen met het innemen van het medicijn" en op dat moment kan de ECB de rente weer laten dalen. "Maar daar zijn we vandaag nog niet. Het is belangrijk om geduldig te blijven."

Renteverhoging

De opmerkingen van de Fransman volgen op het rentebesluit van de ECB van vorige week, waarbij de rente voor de tiende keer op rij werd verhoogd tot het hoogste niveau ooit. In Italië en Portugal werd die stap door politici met kritiek ontvangen. Daar vinden ze dat de hogere rentetarieven de economische groei te veel vertragen en bedrijven en consumenten opzadelen met te hoge leenkosten.

De ECB leek bij het rentebesluit wel te hinten dat er nu een einde is gekomen aan de renteverhogingen. ECB-president Christine Lagarde hield echter wel een slag om de arm en zei dat ze niet kan zeggen of dit het piekniveau van de rente zal zijn. Ook hebben andere ECB-bestuurders sindsdien benadrukt dat het misschien niet de laatste verhoging zal zijn.

Meer uit Financieel

Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

7 uur geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

10 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

12 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

12 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

14 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

1 dag geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

1 dag geleden