ECB-lid Villeroy: houd rente zo lang als nodig op 4 procent
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet de rente in de eurozone zo lang als nodig is op 4 procent houden om de inflatie te bestrijden. Dat zei ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau tegen nieuwszender BFM TV. De Franse centralebankpresident geeft daarmee aan dat hij in dit stadium geen voorstander is van verdere renteverhogingen.
"Als we naar de huidige situatie kijken, denken we dat dit een goed niveau is. Afgezien van verrassingen, want we blijven pragmatisch en houden in de gaten hoe de inflatie evolueert, is het nu belangrijker om geduldig en vasthoudend te zijn", aldus de centralebankier. "We hebben de juiste dosis, maar we moeten het medicijn voldoende lang innemen om de inflatie te zien afnemen."
Zodra de inflatie weer richting de doelstelling van 2 procent gaat, kan de ECB volgens Villeroy de Galhau "stoppen met het innemen van het medicijn" en op dat moment kan de ECB de rente weer laten dalen. "Maar daar zijn we vandaag nog niet. Het is belangrijk om geduldig te blijven."
Renteverhoging
De opmerkingen van de Fransman volgen op het rentebesluit van de ECB van vorige week, waarbij de rente voor de tiende keer op rij werd verhoogd tot het hoogste niveau ooit. In Italië en Portugal werd die stap door politici met kritiek ontvangen. Daar vinden ze dat de hogere rentetarieven de economische groei te veel vertragen en bedrijven en consumenten opzadelen met te hoge leenkosten.
De ECB leek bij het rentebesluit wel te hinten dat er nu een einde is gekomen aan de renteverhogingen. ECB-president Christine Lagarde hield echter wel een slag om de arm en zei dat ze niet kan zeggen of dit het piekniveau van de rente zal zijn. Ook hebben andere ECB-bestuurders sindsdien benadrukt dat het misschien niet de laatste verhoging zal zijn.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de miljardenovername van Pringles-moederbedrijf Kellanova door chocoladefabrikant Mars goedgekeurd. Eerder dit jaar begon Brussel een uitgebreid mededingingsonderzoek naar de overname, uit bezorgdheid dat de deal tot hogere prijzen voor consumenten zou kunnen leiden. De concurrentiewaakhond zegt nu dat er geen reden meer is voor die zorgen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcerns Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) wonnen maandag op de aandelenbeurzen in New York vanwege de overnamestrijd rond WBD. Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount en WBD wonnen tot 8 procent, Netflix verloor opnieuw (min 3 procent).
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft een overnamebod uitgebracht van 108,4 miljard dollar om Warner Bros. Discovery (WBD) in zijn geheel over te nemen. Het bod voor de volledige overname van WBD biedt aandeelhouders 18 miljard dollar meer dan de bieding van streamingdienst Netflix, meldt Paramount.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Het Nederlandse GoVolta biedt vanaf maart een nieuwe optie om met de trein naar Berlijn en Hamburg te reizen. Na een moeizaam toegangstraject heeft de Bredase onderneming met steun van Keolis, een dochteronderneming van het Franse spoorwegbedrijf SNCF, genoeg geld beschikbaar om drie keer per week vanuit Amsterdam naar de Duitse steden te reizen. Komende zomer worden dat dagelijkse verbindingen, later moet Parijs daar bijkomen.
5 uur geleden