ECB legt Goldman Sachs boete op voor schenden rapportageregels
FRANKFURT (ANP/AFP) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft de Amerikaanse bank Goldman Sachs een boete van 7,2 miljoen dollar (omgerekend 6,6 miljoen euro) opgelegd. De Europese divisie van die bank zou in 2019, 2020 en 2021 rapportageregels hebben geschonden.
De verkeerde rapportages hadden onder meer betrekking op de kapitaalratio’s van Goldman Sachs. Dat zijn belangrijke indicatoren voor de kracht van een bank. Zo geven deze duiding over het vermogen om verliezen op te vangen in het geval van een onrustige markt. De ECB heeft haar toezicht op dergelijke ratio’s verscherpt na de kredietcrisis van 2008.
De ECB classificeerde de tekortkoming van Goldman Sachs als "ernstig". Dat is het op twee na hoogste van vijf niveaus. Een woordvoerder van de Amerikaanse bank laat weten dat de bank het "cruciale belang van onze wettelijke rapportageverplichtingen" erkent. Ook heeft de bank "alle nodige stappen ondernomen om dit oude probleem volledig te verhelpen", aldus de zegsman.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."
24 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.
1 uur geledenSOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.
2 uur geledenDUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.
6 uur geleden