Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB komt niet met extra steun ondanks strengere lockdowns

ECB komt niet met extra steun ondanks strengere lockdowns

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) ziet in de steeds strengere lockdownmaatregelen in Europa geen reden om zijn steunmaatregelen op te schroeven. De rentes worden gehandhaafd op hun extreem lage niveau en het opkoopprogramma voor obligaties wordt niet verder uitgebreid.

ECB-president Chistine Lagarde komt later op de middag nog met een toelichting op het nieuwe rentebesluit. De vorige keer, in december, besloten de beleidsmakers bij de ECB nog om de geldpers extra aan te zwengelen. Ze vonden het toen nodig de economie van de eurozone verder te ondersteunen in verband met de nieuwe lockdowns die in veel Europese landen waren afgekondigd.

De rente in de eurozone is al lang erg laag. De effecten daarvan zijn duidelijk voelbaar voor de gemiddelde Nederlander. Zo zijn de spaarrentes bij banken tot dieptepunten gedaald. Ook de situatie op de huizenmarkt, waar de lage rente woningprijzen opdrijft, wordt nijpend. Verder heeft de lage rente effect op de prestaties van pensioenfondsen en verzekeraars.

Meer uit Financieel

Omzet en winst moederbedrijf Booking.com hoger ondanks oorlog

NORWALK (ANP) - Reisbedrijf Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft de omzet en winst zien stijgen in het tweede kwartaal. Dat is ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan eerder werd verwacht dat die de vraag naar reizen drukt. "Ondanks de aanhoudende geopolitieke en macro-economische onzekerheid tijdens het tweede kwartaal, bleef de onderliggende reislust veerkrachtig", zegt topman Glenn Fogel in een toelichting op de kwartaalcijfers.

5 minuten geleden
SpaceX voert omzet flink op in eerste resultaten sinds beursgang

STARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

5 minuten geleden
SpaceX voert omzet flink op in eerste resultaten sinds beursgang

STARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

2 uur geleden
Plussen op Wall Street na hoop op deal over Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag aanzienlijk hoger de handelsdag uitgegaan. Uitspraken van Qatarese en Amerikaanse functionarissen over voortgang in de gesprekken over de Straat van Hormuz wakkerden de hoop aan op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook was er optimisme na goed ontvangen bedrijfsresultaten.

2 uur geleden
Wakker Dier dient klacht in tegen grote insectenkweker

AMSTERDAM (ANP) - Stichting Wakker Dier heeft een klacht ingediend bij de Reclame Code Commissie tegen Protix, een grote insectenkweker. Volgens de organisatie doet het bedrijf misleidende duurzaamheidsclaims.

2 uur geleden
Procter & Gamble koopt supplementenfabrikant Thorne, zegt topman

CINCINNATI (ANP) - Procter & Gamble (P&G), het moederbedrijf van bekende consumentenmerken als Gillette, Pampers, Ariel en Oral-B, koopt de Amerikaanse fabrikant van voedingssupplementen Thorne voor 3,8 miljard dollar. Dat heeft P&G-topman Shailesh Jejurikar gezegd tegen nieuwszender CNBC.

4 uur geleden
Novo Nordisk optimistischer over verkopen afslankmiddelen

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar naar boven bijgesteld. De maker van het afslankmiddel Wegovy verwijst daarbij naar hogere verwachtingen voor de verkopen van zijn middelen tegen overgewicht en diabetes.

4 uur geleden