'ECB kan over vier jaar digitale munt hebben'
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan over vier jaar de beschikking hebben over een eigen digitale munt. Dat zei ECB-preses Christine Lagarde. Een digitale munt biedt volgens de centrale bank mensen een makkelijkere toegang tot betalingen en stimuleert innovatie.
De ECB staat nu op het punt een analyse vrij te geven van de 8000 reacties die zijn ontvangen in het kader van een openbare raadpleging over de mogelijke lancering van een digitale munt. Die analyse zal naar het Europees Parlement worden gestuurd. Daarna is de beslissing over het al dan niet doorzetten van praktijkexperimenten aan het bestuur van de ECB. De tweede beslissing, of er daadwerkelijk een digitale munt wordt ingevoerd, zal zes maanden tot een jaar daarna worden genomen, aldus Lagarde.
Volgens de Française is het vooral zaak dat de lancering van een eigen digitale munt goed gebeurt. "Dat zijn we aan de Europeanen verplicht", zei ze in een interview met Bloomberg TV. "Het hele proces, laten we realistisch zijn, zal volgens mij nog vier jaar duren. Misschien iets meer."
De ECB kondigde ruim een jaar geleden aan samen met een aantal andere centrale banken de mogelijkheden te bestuderen om eigen cryptomunten op te zetten. Een speciaal onderzoeksteam wil onder andere weten in wat voor situaties cryptomunten een voordeel opleveren. Ook wordt gekeken naar functionele en technische ontwerpkeuzes en hoe verschillende digitale munteenheden onderling kunnen 'samenwerken'. De betrokken banken willen ook kennis over opkomende technologieën delen.
Volgens de ECB-preses gaat het niet alleen om een technische inspanning die moet worden geleverd, maar gaat het ook om een fundamentele verandering. "We moeten ervoor zorgen dat we geen enkel systeem afbreken, maar het systeem verbeteren." Contant geld zal ook beschikbaar blijven, voegde ze eraan toe.
Lagarde zei ook dat ze de recente invoering van een digitale munt door de Bahama's, de Sand Dollar, nauwlettend in de gaten houdt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen zal dit en volgend jaar maar licht stijgen, verwacht ING Research. De woningbouw profiteert van het oplopende aantal bouwvergunningen, maar stikstofbeperkingen, personeelstekort, te weinig capaciteit op het volle stroomnet en hoge bouwkosten blijven de productie remmen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn maandag flink hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen zaten in de lift aan de start van de nieuwe maand, terwijl de olieprijs daalde. Dat gebeurde nadat president Donald Trump afzag van geplande aanvallen op Iran.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 25 Amerikaanse staten onder democratisch bestuur heeft maandag een rechtszaak aangespannen tegen de regering van president Donald Trump. De staten verzetten zich tegen de nieuwste importheffingen die Trump heeft ingesteld voor zestig handelspartners.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat grote oliemaatschappijen te veel winst maken door de hoge olieprijzen als gevolg van het tekort aan ruwe olie dat is ontstaan door de Iranoorlog.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Apple is opnieuw naar de rechter gestapt vanwege een plan van de Britse regering om toegang te krijgen tot versleutelde gegevens van gebruikers, meldt de Financial Times maandag.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen zijn maandag met duidelijke winsten gesloten door de gedaalde olieprijzen. Aanleiding hiervoor is de hoop op nieuwe onderhandelingen in het Midden-Oosten. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaan de onderhandelingen met Iran over een nieuw staakt-het-vuren maandag van start, nadat hij afgelopen weekend besloot af te zien van nieuwe aanvallen op Iran om zo te proberen tot een akkoord te komen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De suikerbietenteelt in Nederland krijgt te maken met een "serieuze opbrengstenderving" als gevolg van de droogte en hitte. Dat zegt Evelien Drenth, sectorspecialist akkerbouw bij LTO Nederland.
13 uur geleden