Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB gaat 'aanzienlijk sneller' obligaties opkopen

ECB gaat 'aanzienlijk sneller' obligaties opkopen

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) gaat volgend kwartaal het tempo waarin obligaties worden opgekocht "aanzienlijk" opvoeren, maar ziet voorlopig geen reden om met nog meer stimuleringsmaatregelen de coronacrisis te bestrijden. De rentestanden blijven op hun historisch lage niveaus.

De ECB zette in het voorjaar van 2020 een enorm stimuleringspakket op, waarmee uiteindelijk voor 1850 miljard euro aan schuldpapier kan worden opgekocht. Mede hiermee probeert de centrale bank voor de eurozone leningen aan huishoudens en bedrijven zo goedkoop mogelijk te houden, zodat zij geld blijven uitgeven.

Onlangs steeg op de financiële markten het rendement op staatsobligaties, waardoor ook de rentes die banken rekenen kunnen stijgen. Dit terwijl het economisch herstel in de eurolanden nog redelijk fragiel is. Het versneld opkopen van obligaties onder het bestaande programma lijkt bedoeld om al te hevige rentestijgingen in te dammen.

Al voor de coronacrisis zette de ECB de herfinancieringsrente op 0 procent, wat betekent dat banken gratis geld lenen bij de centrale bank. De depositorente staat al tijden op min 0,5 procent, waardoor banken geld toeleggen op spaartegoeden die ze in Frankfurt stallen. Deze tarieven blijven voorlopig hetzelfde.

De vraag is verder wat ECB-president Christine Lagarde over stijgende rentes op obligatiemarkten te zeggen heeft in haar toelichting, die ze later op de dag geeft. Andere leden van het ECB-bestuur, zoals president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB), wezen er al op dat stijgende rentes vooralsnog een goed teken zijn. De hogere rentes weerspiegelen de verbeterde groeivooruitzichten en hogere inflatieverwachtingen, aldus Knot.

Meer uit Financieel

Belastingdienst: ruim 10 miljoen aangiftes binnen op dag deadline

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft inmiddels 10,2 miljoen belastingaangiftes binnen, vlak voor het aflopen van de aangiftetermijn. Mensen kunnen tot middernacht aangifte doen voor de inkomstenbelasting. "Met het aflopen van de aangiftetermijn is het traditioneel druk bij de Belastingdienst", meldt de fiscus, die ziet dat sommige mensen wederom op het laatste moment nog snel hun aangifte indienen.

15 minuten geleden
Stichting begint rechtszaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.

43 minuten geleden
ECB laat rente ongemoeid ondanks hogere inflatie door Iranoorlog

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) vindt het nog niet nodig om in te grijpen vanwege de oplopende inflatie. De beleidsbepalers bij de centrale bank in Frankfurt besloten donderdag de rente in de eurozone opnieuw ongewijzigd te laten.

48 minuten geleden
Greenpeace beëindigt protest rond aandeelhoudersvergadering JBS

HAARLEMMERMEER (ANP) - Greenpeace heeft de actie rondom de aandeelhoudersvergadering van vleesverwerkingsbedrijf JBS beëindigd. Het is onduidelijk of de vergadering elders is voortgezet of op een later moment plaatsvindt.

1 uur geleden
Reizigers Air France-KLM binnenkort nog duurder uit door oorlog

PARIJS (ANP) - Tickets van Air France-KLM zullen nog duurder worden door de hoge brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog. Toch kan het luchtvaartbedrijf niet alle extra kerosinekosten doorberekenen aan reizigers, omdat het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern dan te veel klanten verliest.

1 uur geleden
Europarlement: Brussel moet overname MediaMarkt onderzoeken

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet een diepgaand onderzoek instellen naar de overname van het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, wil het Europees Parlement. Het Chinese webwinkelconcern JD.com wil Ceconomy AG overnemen. Een voorstel van de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC) voor een onderzoek is donderdag aangenomen in het Europees Parlement.

2 uur geleden
Liter benzine kost voor het eerst ooit meer dan 2,60 euro

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van een liter benzine is voor het eerst ooit hoger dan 2,60 euro. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt donderdag dat de landelijke adviesprijs van een liter Euro95 met 1,5 cent is gestegen tot 2,603 euro. De prijzen aan de pomp lopen de afgelopen dagen op, nadat de olieprijzen weer fors waren gestegen als gevolg van de aanhoudende Iranoorlog.

2 uur geleden